Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányom katolikus, férje...

Lányom katolikus, férje református. Ha gyermekük születik én (mint lányom anyja) megkereszteltethetem-e a gyermeket? Ők ugyanis nem szeretnék (vagyis lányom szerint azt csinálok, amit akarok, csak ne tudjanak róla). De egy gyermek keresztelés nélkül?

Figyelt kérdés
2013. febr. 15. 00:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
88%
Meg akarod keresztelni úgy hogy a szülők nincsenek ott,vagy te akarsz lenni a keresztanyja is???
2013. febr. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
100%
Majd a szülei eldöntik. Ha a lányod nem szeretné akkor úgysem fogják vallásosan nevelni, úgy meg felesleges.
2013. febr. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 A kérdező kommentje:
Hát valószínűleg akkor én lennék a keresztanyja is, mivel más személyt nem vonhatok be ebben a helyzetben.
2013. febr. 15. 00:59
 4/77 anonim ***** válasza:
2%
Amúgy meg tudod kereszteltetni. Régen is sok katonatiszt meg politikus gyerekét megkeresztelték, pedig nekik még tiltották is.
2013. febr. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
92%

Ja és ezt hogy képzeled?

Ellopod a gyereket,vagy reggel elmész érte hogy "jöttem a babáért megkeresztelem majd hozom"!


Nevetséges ha a szülők nem akarják te minek szólsz bele! Kíváncsi lennék te tényleg ennyire vallásos vagy,vagy csak cikinek érzed mert kibeszélnek a faluban?!

2013. febr. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 A kérdező kommentje:
2/3-nak: Valószínűleg nem nevelnék vallásosan a gyermeket. Ez csak számunkra, mint nagyszülők számára jelentene valamit/sokat/mindent. Mi terelgetnénk finoman.
2013. febr. 15. 01:03
 7/77 anonim ***** válasza:
97%
Ha nincs ott az egyik szülő (vagy nevelőszülő, vagy gyám), akkor maximum egy zugpap fogja megkeresztelni.
2013. febr. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 A kérdező kommentje:
5/6-nak: Engem senki véleménye nem érdekel (nem falun élünk, hanem városban - úgyhogy senkit nem érdekel az ügy). Nem vagyunk fanatikusan vallásosak, csak nem tudjuk elképzelni, hogy egy gyermek pogány legyen - azaz ne legyen megkeresztelve.
2013. febr. 15. 01:05
 9/77 anonim ***** válasza:
92%

Én ezt nem értem. Te lennél a nagymama és a keresztanyja is??? Ilyen szokott lenni? Ha nincs más rokon akkor egy jó barátot szoktak megkérni erre de nem a nagymamát!

Az meg miért baj ha nincs megkeresztelve a gyerek? Az én fiam sincs. Majd ha akar megkeresztelkedik. 21 éves eddig nem igazán érdekelte..

2013. febr. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
93%
Ha neked ez ilyen sokat jelent akkor a lányodat miért nem tudtad finoman vallásos irányba terelgetni???
2013. febr. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!