Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányom katolikus, férje...

Lányom katolikus, férje református. Ha gyermekük születik én (mint lányom anyja) megkereszteltethetem-e a gyermeket? Ők ugyanis nem szeretnék (vagyis lányom szerint azt csinálok, amit akarok, csak ne tudjanak róla). De egy gyermek keresztelés nélkül?

Figyelt kérdés
2013. febr. 15. 00:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
83%
50-es ezt most kinek írtad? Mert én az apát kérdeztem és nem az anyát. Mármint ha nekem írtad, én a 49-es voltam.
2013. febr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos nekem az alap történetből olyasmi is sejlik, hogy a szülők nem tudtak/nem akartak dönteni a gyermek felekezetéről. Anyuka a sajátjához húz, de vigye el a balhét a nagyi.

Mindentő függetlenül ilyesmit nem szabad tenni. A szülők közös dolga a döntés (a "nem" is az), és a felelősség vállalása a döntésért. A gyerek előbb - utóbb úgyis kérdezni fog, és a sunyizóktól el fog fordulni. Ne tégy ilyet!

2013. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
93%

A keresztelés a két szülő döntése kell hogy legyen, ha nálunk így beleszólt volna valaki, esetleg titokban elvitte volna a gyerekeket megkereszteltetni, az tuti, hogy a pápáig mentem volna, hogy csinálják vissza és az illető a gyerekem 100 méteres körzetébe nem tette volna a lábát.


Az enyémek nincsenek megkeresztelve, és köszönik szépen jól vannak, az iskolában kötelességtudók, tisztelettel beszélnek a felnőttekkel, stb. Ha valamelyik felnőttként úgy dönt, hogy neki erre van igénye, megkeresztelkedik, templomi esküvője lesz, akkor jó képet vágva hozzá elmegyek, de az ő döntésük lesz.

Annak meg mi értelme, hogy sok embert csecsemőként megkeresztelnek, aztán templom közelébe se megy? Csak akkor, amikor házasodik de akkor is azért, mert a templom az szebb mint a városházán egy terem... Miközben a pap beszél a házastársi hűségről, az ifjú asszonka szeretője meg ott ült tőlem 5 méterre....

2013. febr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
100%

42 :"Amúgy durva, hogy a liberalizmus eljutott egy olyan fokra, hogy egy gyereket már ne lehessen megkeresztelni kiskorában, csak akkor, ha felnőtt lesz és ő is akarja. "


Meg lehet keresztelni, csak ezt talán a szülők döntsék el közösen, ne egy túlbuzgó nagymama.

2013. febr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
91%

54!

Teljesen lelomboztál! Azt hittem csak én vagyok olyan kivételes, hogy a férj szeretője mellé ülhettem az esküvőn :D

Amúgy teljesen igazad van abban amit írtál. Én sem vagyok megkeresztelve, igaz nem is akartam a számomra lényegtelen, unalmas szöveget hallgatni - bocs mindenkitől, mint írtam SZÁMOMRA - ezért nem volt templomi esküvőm, de volt barátnőm aki előtte keresztelkedett meg. Nem nagy dolog.

Én tisztelem annyira a vallásos emberek hitét, hogy majomkodásból nem vagyok képmutató. Nekik szent dolog az egyház, a templom. Ki vagyok én ahhoz, hogy csak azért mert "olyan szép" képmutatásból odaállok.

2013. febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
83%
Vagy a gyerekemet megkereszteltetem, miközben egy pillanatig nem gondolom komolyan. Van egyháztól független szertartás, ha valaki annyira szeretné, hogy "keresztszülei" legyenek a gyerekének.
2013. febr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
89%

56: "Teljesen lelomboztál! Azt hittem csak én vagyok olyan kivételes, hogy a férj szeretője mellé ülhettem az esküvőn :D"


:-D


"Én tisztelem annyira a vallásos emberek hitét, hogy majomkodásból nem vagyok képmutató. Nekik szent dolog az egyház, a templom. Ki vagyok én ahhoz, hogy csak azért mert "olyan szép" képmutatásból odaállok."


Pontosan ugyanezt gondolom én is!!! Nekem megvan a magam véleménye az egész kereszténységről, sok dolgot nem tudok elfogadni belőle, de tisztelem azokat, akiknek ez fontos. És nem állok oda parádézni, csak mert úgy tartom, hogy az ő templomuk szebb díszlet lenne amikor hófehér ruhában vonulok.

A másik amikor kiakadok, hogy szülők, akik nem vallásosak, évek óta templomban sem voltak, templomi esküvőt se tartottak ki vannak akadva amikor gyerek születik, hogy a pap ragaszkodik ahhoz, hogy a szülők templomban házasodjanak és vagy az asszonyka nagy pocakkal állt oltár elé, vagy addig kerestek papot, aki vállalta a keresztelőt feltételek nélkül. És még azt is mondják, hogy ők nem akarják vallásosan nevelni a gyereket, nem is hisznek benne, de a keresztelő az olyan jó buli, meg összejön a család.... Ez az "odamegyek, odalökök egy kis pénzt aztán úgy pattogjon a pap ahogy én diktálok" szerintem a hívők, a hitük és a szent helyük megcsúfolása.


Azzal sem értek egyet, hogy azért keresztelik meg a gyereket, hogy ha majd templomi esküvőt akar, ez ne legyen gond. Na és???? Ha olyan fontos lesz neki, hogy templomban esküdjön, akkor előtte templomba járni, a hitet megismerni, megkeresztelkedni az ne legyen már nyűg!

2013. febr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
4%

A liberalizmushoz szeretnék hozzászólni.

A szülő 18 éves koráig eldöntheti, hogy mivel eteti, ruházza, ajándékozza a gyerekét. Azt is, hogy milyen erkölcsök szerint neveli. Hagy döntse már el a keresztelést is!!


És aki úgy gondolja, hogy a gyereknek kell eldönteni a saját vallását: Önök szerint egy 10 éves mennyit fog fel a keresztény és más vallásból?????? Szomorú, hogy maguk szaporodtak ...

2013. febr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
87%

"A szülő 18 éves koráig eldöntheti, hogy mivel eteti, ruházza, ajándékozza a gyerekét. Azt is, hogy milyen erkölcsök szerint neveli. Hagy döntse már el a keresztelést is!!"


Igen, a SZÜLŐ! De nem az egyik nagymami, a szomszéd vagy a sarki zöldséges. A szülő.


"És aki úgy gondolja, hogy a gyereknek kell eldönteni a saját vallását: Önök szerint egy 10 éves mennyit fog fel a keresztény és más vallásból?????? "


Ez most mire érv, ellene vagy mellette?

Mert nem 10 évesen kell erről dönteni, hanem amikor több az ismerete a világról.

Na és ha 10 évesen nem fog fel semmit a kereszténységből, akkor miért is kell ezzel tömni a fejét?

2013. febr. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
100%

59

Lehet egy 10 éves gyerek még nem fogja fel teljesen, de nem is teljesen hülye. A másik az, hogy van aki a 16-17 éves gyerekét is rákényszeríti a templombajárással. Na többnyire ők lesznek azok akik kézzel-lábbal tiltakoznak az ellen, hogy a gyereküket megkereszteljék. Nem értem miért kell úgy gondolni hogy egy gyereknek nincs esze. Adhatnak a szülők vallásos nevelést, ha ők is aszerint élnek, hogyan is adnának másmilyent? De egy idő után ha a gyerek nem vevő (és ha még kicsi is ez a része, akkor is vannak ilyenek is) akkor azt el kell fogadni. És nem azért rimánkodni, hogy jaj lányom kereszteljük már meg Józsikát.

2013. febr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!