Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eléggé összevesztem a párommal...

Eléggé összevesztem a párommal az anyósom miatt. Hogyan simíthatnám el a helyzetet?

Figyelt kérdés
A párom anyukájának minimális nyugdíja van, amiből még tiltanak is régebbi adósságok miatt. A gyerekei támogatják anyagilag. A párommal a megkérdezésem nélkül kitalálták, hogy úgy tudna legtöbbet spórolni, ha nem fizetne albérletet és hozzánk költözne. Amikor a párom ezt nekem elmondta, én azonnal megmondtam, hogy szó sem lehet róla, több okból sem, például: helyhiány, sem a családomat sem engem nem kedvel, az italt sem veti meg... A párom most nagyon haragszik rám és nem tudom mit tehetnék. Szeretném, ha átgondolná megint a dolgokat, mert akkor rájönne, hogy a tervük nem megoldható, de most olyan dühös, hogy 2 napja hozzám se szól.
2013. febr. 15. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Édes jó Isten, nehogy engedj végül!

A másik gyerekénél nem lenne hely?

2013. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem anyósod miatt vesztél vele össze, hanem emiatt a hülye elgondolás miatt.

Szép, hogy segíteni akar az anyjának, de ez, hogy a te és a családod megkérdezése nélkül úgy dönt, hogy odaköltözik a családodhoz.

Írj neki egy e-mailt, vagy egy levelet amiben leírod az indokaidat.

Általában az italozó szülőtől menekülne a gyerek, nem még odacuccol a párja.

Jézusom!

Ha nem kompromisszumkész minden generáció, az együttélés maga a pokol. Többszörös tapasztalat.

Éltem anyósomnál majdnem egy évet. Anyukám közel 30 évet húzott le nagyimmal. Elég komoly önértékelési gondjai vannak.

2013. febr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen súlyú döntést a megkérdezésed nélkül nem is hozhatott volna meg! Haragszik? Majd leesik neki, hogy nem ő a főnök, hanem kapcsolatban él, ahol a másiknak is szólási és döntési szabadsága van. Te ne simíts el semmit! Nem te cselekedtél helytelenül! Én sem engedném meg.
2013. febr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát, ebből nem 2 napos mosolyszünet lesz:(( Tökéletesen igazad van amúgy, eszedbe se jusson belemenni ebbe a megoldásba. Nem pusztán az anyós ténye miatt. A többgenerációs együttélések rengeteg konfliktus forrásai lehetnek még akkor is, ha amúgy minden résztvevő igyekszik a legjobb formáját hozni.

De ha az alapfeltételek ( hely, jó kapcsolat, azonos értékrend ) eleve nem adottak, akkor nagyon rövid idő alatt családi tűzfészekké válhat az otthonotok. Arról már nem is beszélve, hogy egy ilyen ötletet nem úgy szoktak elővezetni, hogy kész tények elé állítják az embert, aztán ha nem tapsol örömében akkor sértődöttséggel zsarolják. Mondd meg a párodnak, hogy te hajlandó vagy segíteni neki mindenben, mert az anyukájáról van szó. De csak olyan megoldásban gondolkodjanak, ami az együttélésen kívül esik, mert abba nem egyezel bele.

2013. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk az nem derül ki, hogy hova is költözne. Csak azt tudjuk, hogy téged meg a családodat sem csíp, de az nem azt jelenti, hogy tinálatok laktok és odaköltözne.


Józan ésszel belegondolva, biztos nem is ez a helyzet.


Szóval, kinél is laktok, meg hogy laktok hogy pont hozzátok költözne a mama?


Mi pl. közös lakásban lakunk, egyértelmű, hogy megbeszélés nélkül senki szülője se költözik ide.


De pl. ha ez csak az én lakásom lenne és anyámnak segítség kéne, bár beszélnék a párommal, de valószínűleg nem "egyezkedés" céljából, hanem közölni vele, hogy anyám jön és ez van.


Ha pl. ugyanúgy éltek, csak mondjuk a testvéreknél gyerek is van, akkor egyértelmű, hogy nálatok fér el legjobban.


Szóval hogy is van ez? Hova, kiébe stb

2013. febr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%

Amúgy aki "nem engedné meg" azzal a felkiáltással, hogy ezt nem lehet egyedül eldönteni, az nem egyszemélyes döntés, hogy te "nem engeded meg"? Főleg, hogy nem is tudod, hogy mi a helyzet, mióta vannak együtt, kinek a házában nem engedne meg dolgokat stb.


Másik. A saját anyádat sem engednéd meg? Mert én valahogy nem mondanám azt a saját anyámra, hogy ja-ja, tudom, hogy jól jönne a segítség, meg tudnánk is igaziból segíteni, de bocsi a csajom/pasim nem engedi, csinálj, amit akarsz.


Legalább is én úgy vagyok vele, hogy anyám nyomott ki, ő mosta a szaros seggem, ő etetett, ő nevelt fel, ő gondoskodott rólam, ő vette volna ki az utolsó falat kenyeret a saját szájából, ha nekem kell úgyhogy nincs az a "pár" a földön, aki nekem megtilthatja, hogy segítsek neki, ahogy tudok.

2013. febr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os! Nem. Ez egy olyan súlyú döntés, amibe mindkét félnek, bele kell egyeznie. (mármint neki és a párjának is)

Ha nem így történik, akkor annyi lesz a kapcsolatnak.

2013. febr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!