Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom tovább itthon. Hogyan?

Nem bírom tovább itthon. Hogyan?

Figyelt kérdés

Nem tudom tovább elviselni, az anyámmal való életet. Kérlek segítsetek! Milyen lehetősegeim vannak arra, hogy ne kelljen vele élnem? hogyan tudnék esetleg a saját lábamra állni?

15 éves vagyok, édesanyám egyszerűen hónapok óta nem normális, mindent el vesz tőlem, mióta tönkre ment a kapcsolata.. a telefonomat, a barátaimat... stb

Most azon küzd, hogy szakítsunk a barátommal aki mindig mellettem van, és ténylegesen szeret.

Édesapámra nem számíthatok, alkoholista, nem tartjuk a kapcsolatot. Van egy hölgy, akivel nagyon jóban vagyok, ő édesapám volt párja.. ha lenne rá lehetőség ő átvenné a gyámságom, de nem tudom, hogy hogyan. Nem bírom tovább itthon, anyám tiszta hülye...


2013. febr. 15. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

15 évesen nem sok lehetőséged van. A hölgy csak akkor lehet a gyámod ha édesanyád lemond a gyámsági jogáról.

Mondanám hogy kérj segítséget az iskolai pszichológustól vagy a gyámügyesektől, de nyomós okok kellenek ahhoz hogy kiemeljenek tőle.

Az nem nyomós ok, hogy anyud eltilt 15 évesen a barátodtól..

2013. febr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem csak ilyen dolgokról van szó, bezár itthonra, elvette mindenem, többször megütött.. és mindenféle dolgokat beképzel magának, amik meg sem történtek..
2013. febr. 15. 19:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha elmondanád a nagymamádnak, vagy valamilyen felnőttnek, akiben megbízol?
2013. febr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Próbálj meg kollégiumba menni, onnan meg csak ritkán hazajárni, amennyiben messze laksz a sulitól.
2013. febr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szomorú.pszichés esetnek tűnik a reakciója- azért csinálja mert retteg hogy téged is elveszít,a paradoxon h evvel a viselkedésével ,még inkább ezt eredményezi. választ nem tudok adni, pszichiáter kellene anyukádnak a gyász feldogozásához. hiszen több törés is van az életében,ahogy irtad is. de ez nem a te dolgod,nem szabadna h 15évesen ez terheljen. mikor van pár normális pillanat próbálj meg vele beszélgetni,őszintén.
2013. febr. 16. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem csak akkor lehet más a gyámod, ha édesanyád lemond rólad, fel is jelentheted, ha látleletet vetetsz a sérülésekből amiket ő okozott, akár bírósági ügy is lehet belőle és a beleegyezése nélkül is elvehetnek tőle,mivel elmúltál 14 éves szabadon rendelkezhetsz arról, hogy kit szeretnél gyámodnak, majd az általad kívánt gyámot is behívják és megkérdezik hogy vállalja-e.esetleg könnyebben menne a dolog ha a hölgy édesapád felesége is volt, nem csak párja. bár ez évekbe is beletelhet, nem tudom hogy mennyire tartassz a következményeitől, hogy ha feljelented esetleg még rosszabb lesz a helyzet.
2013. febr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A helyzet igazából az, hogy közel lakunk a sulimhoz... ráadásul Pesten, és itt minden közel van:(

A nagyimmal sem tudok beszélni ezekről a dolgokról, sajnos nincsen senki, aki mellém állna a fent említett hölgyön kívül. Ő nem volt apám felesége, csak a párja.. nagyon nagyon jó ember, hiába élnek külön több éve, mégis érdekli a sorsom. Sajnos olyan látható nyomai nincsenek annak, hogy megütött.. semmi 8 napon túl gyógyuló, vagy ilyesmi:S

Kezdek már teljesen megőrülni, aludni sem bírok napok óta:(

2013. febr. 18. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!