Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 8. osztályos srác vagyok...

Egy 8. osztályos srác vagyok és a média tanárom egyszerűen utál! Olyan dolgokat mond a szüleimnek amik nem igazak. Pl:hogy hülyéskedek órán. Itthon meg persze leszidnak és nem hisznek nekem bármit is mondok. Nem bírom tovább. Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
2010. márc. 19. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
A szüleiddel együtt menj be a tanárhoz,és tisztázzátok a dolgokat.
2010. márc. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy beszélhetnél/beszélhetnétek az osztályfőnököddel is. Amúgy meg ez miatt ne fájjon a fejed. Ha a tanár tényleg csak kitalálja a dolgot,akkor nincsen mért félni. :)
2010. márc. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Végülis a második válaszolónak igaza van. :) Amúgy tényleg ne foglalkozz a tanárral,majd megunja egyszer. Ezt a pár hónapot meg ki lehet bírni a suliból. :) Kitartás! :)
2010. márc. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bocs az OFF-ért :D

Micsoda? Nyolcadikban van ilyen tantárgy, hogy "média"???

Hát én sem '80 után születtem :)

2010. márc. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

nekünk is van média óránk )

8. os lány vok.

Szerintem is menj be a tanárhoz a szüleiddel. :)

2010. márc. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy véletlen rossz fát tettél a tűzre? :)
2010. márc. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak nem a Rózsa néni :D ?:P
2010. márc. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen nehéz is, húzd meg magad, bármit csinál vagy mond a tanár. MINDIG legyen kész a leckéd, egyetlen szót se beszélj óra alatt. Viselkedj rendesen, akkor ha nagyon eldurvulna a helyzet, az osztálytársaid is igazolhatnak téged. Tegyél meg mindent azért, hogy valóban ne legyen oka szórakozni veled. Az az igazság, akár neki van igaza, akár neked, az iskola soha nem volt és nem is lesz egy demokratikus intézmény, így mindenképp te húzod a rövidebbet!! Ezt jó, ha már most megtanulod, később még jól jöhet...

(engem pl az egyik főnököm utál, de rendesen végzem a munkám, ezért nem szívózik velem...de tényleg nagyon kell tepernem, hogy soha-soha ne adjam meg neki azt az örömöt, hogy hanyag vagyok, és jogosan leszidhasson, esetleg kirúgasson)

2010. márc. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi srácok! Nem is tudom, hogy háláljam meg:D Tényleg kösz!:)
2010. márc. 19. 19:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Igazat adok annak a válaszolónak, aki azt mondta, hogy húzd meg magad és ne vedd fel a szekálásait a tanárnak. Ezt szerettem volna előre tisztázni.


De az nem igaz, hogy a tanár az úr. Egyre inkább a gyerek az úr. Pl. gimiben anno nálunk egy tanár azért repült, mert a diákok nem csípték, felhergelték, de totál aztán felvették CSAK a reakcióját és egyöntetűen azt nyilatkozták, hogy igen, rendszeresen ilyen. Média hír is lett belőle helyi szinten, az igazgatótól meg egy héten belül megkapta az ultimátumot, hogy vagy felmond vagy fegyelmivel repül. Vagy másik eset (ez nem a mi iskolánkban volt), amikor a gyerekek annyira lejáratják és megalázzák a tanárokat, hogy többen is felmondanak. Nem egy ilyen eset volt már. És a helyzet megy le a lejtőn: a tanároknak egyre többet kell adminisztrációval pepecselni, egyre kevesebb fizetésért és megbecsülésért, egyre kevesebb eszközzel a kézben. (Elsős gyerek a tanár képébe röhög, ha az ad neki egy figyelmeztetőt: nagyon jól tudja, hogy többet nem tehet ellene.) Nem, nem a tanár az úr. Általánosban lassan már nem: a diák az úr a töménytelen és jól ismert jogaival és a mindenki által letojt kötelességeivel. Egyetemen még nem szerencsére. De sajnos változnak az idők és érződik már ott is...

2010. márc. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!