Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek akkor, ha nincs...

Mit tehetek akkor, ha nincs egy megfelelő férfiminta előttem?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, szüleim elváltak egy éves koromban, apámmal nem jó a kapcsolatunk, hetente egyszer szoktam találkozni vele, vasárnap. Soha nem volt vele mély, õszinte beszélgetésem. Nincs meg köztünk az apa-fia kapcsolat.

2013. febr. 16. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Máshonnan is kereshetsz példát magadnak, pl. barátaid apja, nagybácsi, vagy bárki akit ismersz és követendő példaként látod.
2013. febr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nem vagy ezzel egyedül, én is felnőttem úgy h soha nem volt igazi mély apa-fiú kapcsolat, sőt kifejezetten hűvös, "hivatalos" volt és van köztünk.

Szóval ne aggódj, ettől még lehetsz te teljesen normális fiú, férfi! Nem kell az olyan hülyeségeknek bedőlni, h na most tuti bu.i leszel, ez nem igaz! Sztem egyrészt te magad is érzed ösztönből a legtöbb dolgot, de mintának meg tényleg biztos van körülötted szimpatikus rokon, közeli ismerős.

Konkrétan mi miatt aggódsz? Mi az amit észreveszel magadon, hogy valami hiányzik a férfiasságban szted? Kíváncsi lennék komolyan!

2013. febr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, hogy nincs előtted megfelelő minta, akkor valószínűleg tudod, milyen a megfelelő. Viselkedj aszerint. Képzelj el magadnak egy apukát, aki neked megfelel. Tudom, ez nagyon szánalmasan hangzik - nekem nem volt apukám, és ezt csináltam.

25/L

2013. febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nagyon komolyan javaslom neked azt, ami nekem bevált:

olvass minél több klasszikus regényt és nézz nagyon minőségi, igazi értékeket képviselő és közvetítő filmeket. (értsd: nem bugyuta sorozatokat)Ha neked a sci-fi jön be, vagy a Star Trek, akkor onna fogod meríteni a mintát magadnak, ha más, akkor onnan.


Ha elég értelmes ember vagy - márpedig a kérdésfeltevésed alapján bizony az vagy -, akkor be tudod építeni a személyiségedbe azokat a férfialakokat, akiket az írók, a rendezők megmintáztak. (és ezt nem kell "akarni", megy magától is) Illetve ezekből a neked hiányzó és szükséges, megfelelő személyiségvonásokat.

2013. febr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

páromnak a bátyja az

ja meg az exnél is így volt


szóval apamintát lehet máshol találni

2013. márc. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A barátom egyke, a szülei még a születése előtt elváltak. Az anyukájával és a nagymamájával élt. Nem volt a környezetében egy férfi sem..így egy híres embert vett példaképnek. Ő nem más, mint Kovács Ákos :)
2013. márc. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát, ugyanúgy lehetsz normális felnőtt férfi, de a helyedben én minél előbb megpróbálnám szorosabbra fűzni a viszonyom apukáddal.

Nem jó ez így.

2013. márc. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 utolsotroger válasza:
próbáld ne elkövetni azokat a hibákat, amiket ő és jobb ember leszel sok normális apa mellett felnövő baromnál...
2013. márc. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
tényleg nem vagy ezzel egyedül. A család többi férfitagja lehetne előtted akikből meríthetsz. Márskülönben te is próbálj majd egy olyan családot alapítani, ahol te nem fordítasz hátat a fiadnak/lányodnak és biztonságos otthont teremtesz!
2013. márc. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Rockdealer válasza:
Próbálj arra törekedni hogy anyukáddal minél mélyebb legyen a kapcsolat,sokat meríthetsz tőle is,attól hogy nincs előtted apa -férfi minta,még nem jelenti azt,hogy kevesebb lennél,ettől még normális értékrended lehet!
2013. márc. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!