Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te le tudnád valaha is kövérez...

Te le tudnád valaha is kövérezni a saját gyerekedet? Mit gondolsz az olyan szülőről, aki megteszi?

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 12:12
1 2
 1/18 anonim válasza:
88%
Nekem még nincs, de nem mondanék ilyet. Hidd el ennél még durvábbat is mondhat egy szülő a gyerekének. De ezzel nem bagatellizálni akarom a problémát. Inkább vigye el minél többet kirándulni, vagy írassa be sportolni.
2013. febr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Apám megtette velem többszõr is én lefogytam de ugyan õ ugyan az az ember maradt mint volt hát ennyit róla. Ha egy gyerek elhízik (fõleg fiatal korban) arról a szülõ tehet tehát olyan mintha azt mondaná ezzel hogy rossz szülõ vagyok
2013. febr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha még gyerek akkor nem. Vagy genetika, betegség miatt ilyen, vagy azért mert én elrontottam. Persze akkor is látnám, hogy kövér, de nem vágnám a fejéhez. Ha felnőtt és elhízik akkor talán kifejezném a nem tetszésemet. Bár akkor is látja magán hogy kövér, szóval értelmet ezt bárkinek mondani.
2013. febr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Nekem mondták tinédzser koromban, de így utólag igazuk volt, holott nem esett jól, sértetten neki is álltam a hűtő kifosztásának. :) De az sem jobb, ha azt mondják nem vagy kövér, közben meg mindenki azon nevet, hogy egy zsírdisznó vagy.

Középiskola vége felé pedig magamtól jöttem rá, hogy egészséges életmód és sport egy jó párosítás, mert a külső igenis számít. :)

2013. febr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Igen.Mert ki mondja meg neki,ha nem a szülője?? A szomszéd??És mivel jót akar,hogy ne legyen 20 éves cukros,meg magasvérnyomású,igen figyelmeztetni kell.Biztos,hogy rosszul esik,de legalább észreveszi és elgondolkodik,hogy nem kell annyit nassolni.
2013. febr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ha a gyerek kövér az a szülő hibája is,és főleg genetika! Én kövér gyerek és tinédzser voltam,de nálunk kb zsíroskenyeren éltek anyámék. Jó tudom hogy nagy túlzás,de soha nem ettünk főztek egészségesen!

Ettől függetlenül apám magas vékony (majdhogynem sovány),anyám duci volt. Én sajnos anyámra hasonlítok mert nekem a víz is megárt. Az öcsémék apámra(irigylem is őket)! Soha nem cikiztek e miatt otthon,igaz nem is segítettek fogyni.

Ahogy észreveszem a 3éves lányom is hízékony fajta,és tudatosan próbálok egészséges ételeket főzni mert tudom milyen rossz kövér gyereknek lenni!

33/N

2013. febr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

szerintem kötelessége megmondani.

ha általános iskolában kövér egy gyerek az a szülő felelőssége, de ha már gimnáziumban is, akkor az a gyerek hibája...

én inkább megmondanám neki, hogy kövér, aztán adnék neki pénzt sportra, és egészségesebb kajákat csinálnék.

2013. febr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Nekem anyukám mondogatta egy időben, hogy "kislányom, nagyon nagy a combod." Így visszanézve igen, rosszul esett, és mind a mai napig nagyon szégyenlős vagyok előtte (is), de úgy gondolom, hogy jól tette. Rávezetett arra, hogy tényleg változtatnom kell. Mások általában jópofiztak, azt mondták, amit hallani akartam. Kell valaki, aki kívülről lát minket, és megmondja az őszintét. Nem csúfolni, cikizni kell a gyereket, de fel kell rá hívni a figyelmét, hogy ez így nincs rendben. Ez tipikusan a "fáj az igazság" esete. Persze ha a szülő is olyan, hogy evéssel szeretget, és életében nem járt el futkározni a gyerekével, vagy nem íratta be sportra, akkor elég igazságtalan dolog lekövérezni. Sokkal egyszerűbb úgy, hogy kiskorától kezdve hozzá van szoktatva, hogy a sport egy élvezetes, állandó része legyen az életünknek.
2013. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igazából, ha jobban belegondolok, nem is az fáj, hogy a tudatomra adták, hogy elhízott vagyok, hanem az, hogy hogyan tették mindezt a szüleim. Ha normális, emberi módon elbeszélgettek volna velem, hogy figyelj kislányom, nem ártana egy kicsit sportolni vagy kevesebb édességet enni, akkor elhiszem, hogy csak jót akarnak nekem, a jóindulat beszél belőlük. De ehelyett ők kinevetnek, kigúnyolnak, minden étkezéskor rám szónak, egyáltalán nem tapintatos hangnemben, hogy már megint mennyit eszek... Plusz, egyáltalán nem segítik elő a fogyásom. Gyakorlatilag kenyeret eszünk kenyérrel... Plusz még egy dolog befigyel, amit valaki megemlített közületek. Engem kiskoromban semmilyen sportra nem írattak be, a szüleim sohasem vittek kirándulni, nem mentünk együtt kerékpározni vagy sétálni, ha mentünk is, én arra nem emlékszem.


És akkor még egy dolog kimaradt. Apám 110 kiló, szóval rajta is van 15 kiló feleseleg (ahogy rajtam is...).

2013. febr. 16. 13:33
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

Mit gondolok? hogy talán igaza van????

De gondolom, most már elég idős vagy ahhoz, hogy elkezdj sportolni, meg megválogasd, mit eszel.

2013. febr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!