Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a szüleimmel...

Hogyan tudnám a szüleimmel megértetni, hogy 24 évesen már nem akarom velük eltartatni magam, hanem az a normális, ha dolgozok? Egyáltalán meg fogják érteni valaha, hogy szeretnék a saját lábamra állni?

Figyelt kérdés
Tehát én már dolgozom néhány éve, diákmunka is volt, míg volt hallgatói jogviszonyom, és másféle is. Mindig ellene voltak, és mindig mondták, hogy eltartanak, ne dolgozzak, persze TB-t nem fizetnének, amikor mondom nekik, hogy azzal mi lesz. Mindig azt vágják a fejemhez, hogy nem csinálok itthon semmit (ez azt jelentené, hogy minden házimunkát én csináljak, helyettük is), pedig be szoktam segíteni. Nemrég szűnt meg a munkám, mert csőd szélére került a cég (csalók miatt), és most újból munkát keresek, és veszekednek velem emiatt is. Ők engem semmivel nem támogatnak, szerintük nekem elég, ha itt lakhatom, de ehhez a cselédi beosztást elvárnák tőlem, és azt, hogy ne menjek el dolgozni (főiskolával), van egy öcsém, neki kinyalják a fenekét. Költözzek el, tudom, de mint fentebb írtam, épp most kerültem munkakeresői státuszba (mellesleg egy olyan munkahelyről, ahol nettó 65ezret kerestem, és csődbe jutott).
2009. máj. 20. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem elég talpra eset vagy ahhoz, hogy gyorsan talàlj munkàt és elmehetsz tàrs albérletbe is! Nagyon sokan igy csinàljàk, én tuti lépnék otthonrol! Nem sokàig laktam otthon én se, érdekes miota nem vagyok otthon sokkal jobb a kapcsolatom a szülökkel, màr csak azt bànom, hogy 10 évet hezitàltam, hogy feljöjjek Pestre! Itt egy éven belül rendezödött az életem, nagyjàbol! :) Ahogy feljöttem lett melom, szinte azonnal, jo albérletem, majd nem sokà pàrom, aki azota a férjem s boldog vagyok! Történtek persze rosszak is, de együtt könnyebben vészeltük àt!

Szerintem lépj s ha bizàl minden helyre ràzodik!

Kérd s megadatik! :)

2009. máj. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most megyek majd állásinterjúra, jutalékos, nem tudom, mennyire jönne be, de pillanatnyilag gyorsétterembe is hajlandó lennék elmenni. Amúgy Pesten lakom, szóval nem az a gond, hogy nem lenne munka, csak nem tudom, lesz-e olyan is mostanában, ami fix. Ha a kezemben lesz a diplomám, talán könnyebb lesz, mert egyelőre a szakmámban nőként nem igazán állnak velem szóba munka ügyében (informatika).
2009. máj. 20. 09:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
jó neked, a mi szüleink azt nem viselnék el, ha nem dolgoznánk, pedig most már mnukanélküliek vagyunk sajnos, és ha lehet én segitek a legtöbbet a családba anyagilag, szinte eltartom a másik tesómat meg apámat, persze anyu is kiveszi a részét mnidenből, főleg a házimunkából.
2009. máj. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

manapság már nincs pénze az embernek lakásra, ha igen akkor meg fenn tartani nem, ahoz már vezetőnek kell lenni, vagy diplomásnak lenni h annyit keressen, esetleg olyan szülői háttér stb, biztos azért ilyenek a zsüleid, mert van miből eltartani téged, ha olyan kevés pénzetek lenne, mnit nekünk, akkor biztos noszogatnának h menj dolgozni, tartsd el magad. Vagy akár nekik segits.

Hát a mai vilűágban sajna neház így gyereket is vállalni, max ha megnyerjük a lottót, vagy keresünk egy gazdag pasit. Sőt a munka után néha az ország másik végébe kell menni, és a karrier miatt az embernek még a magánéletét is fel kell dúlni, ez van magyarországon, és a gazdasági világválságban sajna, főleg a szegényebb negyedekben. Inkább melózom, hogy valóra ávltsam álmaimat, minthogy csövezzek és mndig robot melót végezzek. Azt meg végképp nem tilthatják meg szüleid hogy dolgozz, vagy elköltözz ha van miből, még akkor sem ha féltenek. Négy műszakba is melóztam sokáig, túlóráztam, éjszakáztam, hétvégéztem is, nem festem a hajam, nem járok buliba, nincs autónk, se vezetékes telefon, nem cigizem , nem sminkelem magam, és nem veszek magamnak márkás holmikat mégis alig van pénzünk, örülök ha a számlákat, biztositást meg kajátk i tudom fizetni, plusz bérlet, néha telefon feltöltés.

Van hogy nő létemre páromnak én töltöm fel a telefonját, vagy veszek neki bérletet, kaját, de még apámnak is szoktam fizetni a gyógyszereit, vagy azt hogy el tudjon menni fodrászhoz, plusz a rezsit én állom.


én 23 vagyok a báttyóm 28, de három hónap alatt nem fizet annyit ,amennyit én mniden hónapban, 20-30 ezreket adok be, ő meg két havonta adott 5 ezret max, kakoris mikor ovlt melója, mert ő szereti szórni a pénzt, nemhogy mások fizetnek neki ezt meg azt, de a saját pénze saját magára oskszor nem is elég, meg maitk özösen használunk azt is én fizetem és még neki áll feljebb sokszor, meg azt mnodja mennyit segit itthon, hát se háztartásban nem segit, se anyagilag, már teljesen elmarad a pénz, mait adna, és munkát se keres, hiába hazudja hogy igen, több mnit fél éve itthon van, ha van munkája az is csak egy két hónapig tart neki, és inkább idény melót vállal mint rendeset, még ő válogat, meg zat hiszi ő tesz szivességet másoknak ha melózik, pedig ez csakis az ő érdeke lenne, ő pótolható, főleg akkor nem fog kelleni sehol, ha délbe kel fel és mnidenhova zárásra megy oda. Éjjel itthon duruzsol, délután felkel, aztán az az első neki hogy számítogépezik. Neki még a cipőjét is más fizesse, más meg magát is tartsa el meg őt is. Ha albérletbe lenne más lakótársakkal és így osztanák meg a pénzt, akkor már rég kihajitották volna.

Igérgetá llandóan de sosem tartja be, és csak tereli a témát.

2009. máj. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normálisak az igényeid, ne add fel! Esetleg helpdeskes állásokat nézhetnél. A UPC-nél például sok a női hd-s. És 100-150ezret is hazavihetsz havonta. Érdemes lehet megpróbálni.
2009. máj. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Anyu tanítónő, szerintetek mennyire keres jól? Apám jóval többet keres, de minden rá és rám költött fillért a fejünkhöz vág. Öcsémre nem sajnálja a 40ezer Ft-os plazmatévét meg a 80ezer Ft-os spanyol utat, meg szintén ilyen értékű fényképezőgépet. Én nem akarom, hogy eltartsanak, ha elvárják, hogy cseléd legyek. Másrészt pedig ők se élnek örökké, és ha nem dolgozom, történik velük valaki, akkor nem fogok tudni megélni.

Most 2 helyre megyek interjúra, 1 helyre meg telefonálnom kell, mert válaszoltak. Talán összejön valami jó, és elhúzhatom innen a csíkot. Nem a család szolgájának születtem, úgy érzem, nekem is van jogom a saját utamat járni.

2009. máj. 20. 11:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ne is beszéld ezt át a szüleiddel, csak menj el munkát keresni. Amúgy mi a gond azzal, hogy el akarod tartani magad, ha ők nem tartanak el? Úgy hallottam, hogy a TB díja a jövőben jelentősen változni fog és akinek nincs munkaviszonya vagy tanulói jogviszonya, az több tízezer Ft-ot kell, hogy havonta fizessen majd. Mondd meg egyébként a szüleidnek, hogy te semmilyen egészségügyi ellátásra nem vagy ingyen jogosult, ha nem fizetitek a TB-t, úgyhogy ha vmi hirtelen történne veled, lehet, hogy több százezer Ft-ot kellene egyben kifizetni. Szóval érdemes erre odafigyelni.
2009. máj. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek mindig ledöbbennek, meg kiakadnak, ha dolgozni akarok, hogy nehogy már elmenjek, mert egyetemkor tanuljak, nyáron meg legyek otthon míg ők dolgoznak, várjam őket kajával, locsoljak, takarítsak stb. pénzt meg adnak ők, ha kell, úgy is az egész életemet végig dolgozom még, ha egyszer elkezdem. Ők ezt mondják. Meg telik is rá.

Más kérdés, hogy ha valami apróságra is kérek pénzt, akkor: minek az? Ha igényeim vannak dolgozzak. Ha meg dolgozni akarok akkor kiakadnak, hogy az ő lánya? Na nehogy már. Érdekes hozzáállása van néhány szülőnek. :)

2009. máj. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nem ertik meg hogy mar 24 eves vagy, es akar ferjnel is lehetnel ennyi idosen mar es 2 gyereket nevelhetnel, akkor nem kell hogy megertsek. Dobbentsd ra oket, hogy felnottel!

Ha lesz ujra allasod, akkor par honap utan (addig sporold a penzedet)koltozz el toluk! Kezdd el magad a sajat eletet. Nem kell hogy otthon eljel mar, eleg idos vagy es talult is hogy onalloan eljel es rendezd az eletedet.

Mas ennyi idosen egyedulallo anyava valik, dolgozik es neveli a gyereket. Kicsit furcsa nekem a szuleid felfogasa.

2009. máj. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nekem is furcsa, higgyétek el, nekem diákmunkán is anno, meg máshol is nem egy szüleim korú szülő mondta, akinek hasonló korú gyereke van, hogy bár az ő gyerekét érdekelné ennyire a munka a szórakozás helyett. Én meg azt mondom, bár elfogadnák a szüleim, hogy én is egy önálló felnőtt vagyok, és nekem nem jó üzlet, hogy eltartanak cserébe a sok veszekedésért, amit értelmes ok nélkül kapok.

Most kicsit meglódult a szekér, sose hívtak ennyien ilyen rövid idő alatt állásinterjúra, mint tegnap és ma. Úgyhogy remélem, találok olyan lehetőséget, ami jó is, és többet tudok keresni, mint 65ezer nettó (mert azért valljuk be, annyiból nem lehet megélni egyedül, csak a számlák és az albérlet többe kerülne itt Pesten, csak éppen mikor az a meló jött, nem volt más, akkor pangás volt). Nem tudom, mi lendítette fel így az esélyeimet, lehet, hogy még ti is sugároztatok egy kis energiát, és lehet, hogy a Jóisten keze is benne van a dologban, minden esetre nagyon örülök, és úgy tűnik, gyorsan megoldódhat ez a gond. Csak bízom benne, hogy egyszer a szüleim is rájönnek, hogy a gyerek nem azért van, hogy a cselédjük leg

2009. máj. 20. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!