Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most tényleg én vagyok a...

Most tényleg én vagyok a bunkó? 17/L

Figyelt kérdés

Elég cseszett egy sorsunk van. Régi, kicsi ház, béna bútorok és nagyon kevés pénz. Nővérem hollandiában él, havonta váltogatják a bútorokat, újraépítik a házat és kocsikat úgy cserélik, mint mások a zoknit. Egyszóval jól megy sorsuk.

Néha(3-4 havonta) küld nekem 15 ezer forintot, ami végülis anyának lesz odaadva, hogy vegyen kaját vagy fizesse ki a számlát.

Egy hete megemlítettem neki,h mind a két farmerom szétszakadt. Erre annyit mondott, hogy van ez így. (végül is anya tudott mellőzni egy új nadrágra való pénzt, szóval ezt megoldottuk). De nővérem mindent lekezel egy vigyorral. Most is, fél órás élménybeszámolót tartott arról, hogy a teljes nappali bútorzatát lecserélték és stb. Erre én felhoztam, hogy ja, én nem tudom a 2×4 méteres szobámat felújítani, mert nincs pénz másik bútorra és ilyesmi. Erre annyit kaptam, hogy ja, ő sem tudott itthon nagyon dekorálni. Hát köszönöm szépen...

Akkor küld pénzt, amikor már érzi rajtam, hogy nagyon irritál, hogy nekik van és nekünk nincs... Oké, jó dolog is, amikor küld, mert lényegesen több, mint a semmi. De miért kéne nekem ezért őt agyon dicsérni? Nem fogja fel, hogy nekünk a 4 havonta küldött pénz annyit jelent, hogy akkor abban a hónapban megnyugszik a család, hogy a vízszámla biztos ki lesz fizetve... Pedig neki is ilyen volt a helyzete, innen származik ő is.


És most is engem bunkózott le...Meg anya is engem fog baszogatni ez a vita miatt. De miérT?


2013. febr. 17. 20:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
64%
A nővérednek nem kötelessége, hogy eltartson benneteket. Sem téged, sem anyukádat. Úgyhogy örülj, ha küld nektek pénzt, és ne panaszkodj, ha nem küld.
2013. febr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
34%

Őszintén, szerinted erre mi tudunk válaszolni? Nem ismerünk sem téged, sem a nővéredet. A havi rendszeresség nyilván túlzás, ami a bútorcserét illeti, de ahogy felvázoltad, a helyzet a következő: Ők gazdagok, ti pedig szegények vagytok. Kevés pénzzel szúrja ki a szemeteket, ti pedig már-már nyomorogtok. Mi a képlet? A nővéred egy bunkó, segíteni nem tudunk a helyzeten.


Ha tényleg ilyen siralmas a helyzet, vállalj mellékes munkát, én is ezt tettem 17 évesen. Ha pedig ilyen nővérem lenne, nem kellene az a 15 ezer forintja és elküldeném a p.csába.


Szóval, nem túlzol egy icuripicurit...?


22/L

2013. febr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Nem is lenne gond, ha nem állítaná be magát szentnek ezen a téren. Mindenkinek azt mondja, amikor itthon vannak, hogy ő segít nekünk és mi miatta élünk és ilyenek. Közben meg nem is.
2013. febr. 17. 21:00
 4/33 anonim ***** válasza:
79%
Egyetertek az elsovel. Kiegeszitenem annyival, hogy ugyanakkor szemely szerint nekem lesulne a bor a pofamrol, ha en duskalok a javakban, anyamek meg nelkuloznek. De ehhez ismerni kell(ene) az elozmenyeket is.
2013. febr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

A szomorú helyzet, hogy nem túloztam egy kicsit sem. :/

Nyáron volt munkám, suli mellett meg semmit nem találtam. Mert minden olyan műszak foglalt volt, ami nekem megfelelő lett volna. Egyedül menhelybe vettek volna fel, de oda anya nem engedett.

2013. febr. 17. 21:02
 6/33 anonim ***** válasza:
68%
Azért mert a nővéred tett is azért, hogy most így élhet. Megdolgozik azért a pénzért, előtte pedig valószínűleg itthon tett érte,hogy most kint lehet. Ott sincs ám kolbászból a kerítés. Mert változtatni és mindent itt hagyni. Elsülhetett volna rosszabbul is. Neki szerencséje volt. Örülj neki,hogy küld egyáltalán pénzt. Nem kötelessége.Te meg keress diákmunkát,néha találni( most én se találok...) abból a kevés pénzből új ruhákra,kisebb dolgokra futja
2013. febr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Nővérem itthon dolgozott fodrászként. Aztán megimserkedett a férjével. Immáron 9 éve...Azóta nem dolgozik mert sógorom mindent megteremtett neki. Most sógorom is(fogalmam nincs hogy megy ez, ők mesélték nekem) hetente 3 napot melózik és 400ezret keres egy hónapban. Nővérem meg vmi pénzt kap azért mert otthon van, de ezt sem tudom milyen alapon vagy hogy miért.
2013. febr. 17. 21:05
 8/33 anonim ***** válasza:
78%
miért az az általános nézet, hogy nem kötelessége segíteni a nővérkének? az én pofámról leszakadna a bőr, ha a családom számolgatná az aprót, én meg dúskálnék a pénzben. Elfuserált egy nézetetek van...
2013. febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem a növérednek van pénze hanem a pasijának aki nem nézné jó szemmel ha minden hónapban elküldené nektek a pénzét.
2013. febr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó kommented alapján kiderült, hogy nem is a nővéred pénze, hanem a férje keres jól. A nővéred gondolom valami munkanélküli félét kaphat kint, ami itthon viszonylathoz képest nem rossz.

Szóval az a helyzet, hogy a pénz nagy része a férjéé, s a nővérednek nincs nagyon joga adni belőle.

2013. febr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!