Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megértenétek a szüleim...

Ti megértenétek a szüleim helyében, hogy ezért lettem hármas, vagy azt hinnétek bunkó voltam, én tehetek róla? Inkább mondjam azt, hogy nem tanultam jól?

Figyelt kérdés

Irodalomból hármas leszek. Pedig négyesre számítottam, de ma kihívott a tanár, pedig úgy volt, hogy csak azok felelnek akiknek javítani kell. De végülis jogosan kaptam 1est.

Nem bír a tanár, mert nemrég volt egy beszólásom kint a folyosón az irodalomra, kicsit vergődtem, hogy egy ilyen tárgy miatt nem leszek kitűnő (most ugye meg hármas....) Utána próbáltam menteni a menthetőt, mert elég alpárian fejeztem ki magam (vérbajos, alkoholista, öngyilkos hajlamú emberek írásai) de végül akkor is odalyukadtunk ki (a sok kötekedése miatt), hogy szerintem az irodalom ugyanolyan tárgy mint a rajztörténelem, zeneirodalom, nem feltétlenül felesleges, de azért fontosabb a fizika, kémia, biológia, vagy a történelem, ezeknek van haszna is.

Én tartom a véleményem. Szóval ez a két beszélgetés azt hiszem végleg betett a kapcsolatunknak. Pedig másodjára tényleg normálisan mondtam el a véleményem.

Ha a gyereketek elmondaná ezt, akkor ti hogy állnátok hozzá? Nem őt hibáztatnátok? Mert oké, hogy az osztálytársaim szerint is ezért volt (csak engem hívott ki akik stabil jegyre álltak)



2013. jan. 9. 22:05
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
91%

Ha tudod az anyagot, akkor nem lett volna meglepiként sem a felelés 1-es. Erről ennyit.

A szüleidet meg te ismered a legjobban. Idegenek miként mondhatnának véleményt arról, ők hogyan fogadnák a karód hírét.

2013. jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Jó persze én nem tanultam. És az sem ment fel, hogy még rajtam kívül vagy 20 ember, mert tudtuk, hogy van még pár ember akinek javítani kell. A tanár is azt mondta előző órán, hogy akinek kell még jövőórán felel. Persze azt nem mondta, hogy mások ne tanuljanak :) De a lényeg, hogy azért feleltem mert meg akart szívatni. Hülye voltam hogy nem gondoltam erre.

Tudom, hogy én ismerem a szüleimet, csak érdekelne más 40-50es szülő, hogyan gondolkodik erről

2013. jan. 9. 22:16
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
"(vérbajos, alkoholista, öngyilkos hajlamú emberek írásai)" - ebből emlékszem, hogy ezt a kérdést már egyszer feltetted, illetve nem ezt (szüleid), hanem az affért a tanárral ... az élet bizony olyan, hogy mindennek következménye van
2013. jan. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
92%

Én alapvetően nem haragudnék a gyerekemre, ha hármas lenne - ha az azért van, mert tényleg az adott tárgy nem az erőssége. Nem vagyunk egyformán, kinek ez megy jobban, kinek az.

Számomra pont az irodalom, nyelvtan, történelem... tehát a humán tárgyak voltak fontosabbak és jobbak. Rühelltem a matekot, kémiát, fizikát... Szóval te sem jelentheted ki, hogy te márpedig tudod, hogy azok a fontosak. El kell fogadni, hogy mindenki más!

A kijelentésed beképzeltségre és nagyképűségre (na meg tiszteletlenségre) utal. Én ezért haragudnék rád, nem a jegyért.

2013. jan. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
*egyformák
2013. jan. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
85%

Nem ölném meg a gyerekemet egy irodalom hármasért:)

De ha a fülem hallatára "vérbajos, alkoholista, öngyilkos hajlamú emberek"-nek nevezné Arany Jánost, Vörösmartyt, Mikszáthot...., akkor elbeszélgetnék vele.

No para, évvégére kijavítod.

2013. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Igen, utána beszéltem a tanárral, de lehet nem kellett volna.


Amúgy ez nem beállítottság kérdése. Tény, hogy az fizika stb. az életben hasznosítható dolgot tanít, a töri is jó megérteni mi miért van, míg az irodalmat nem értem miért kell erőltetni. Aki akar elolvas egy könyvet, ahogy meghallgat egy zenét. Bőven elég lenne ezt is két évben tanítani, és nem érettségi tantárgy.

2013. jan. 9. 22:22
 8/44 anonim ***** válasza:
73%

Ha az én gyerekem ezzel a történettel állna elő, akkor még mérgesebb lennék. Az irodalom ugyanolyan fontos mint a többi tantárgy. Hozzátartozik az intelligenciához hogy ismerjük az irodalmat.

Eleve buta felfogásnak tartom ha egy diák azzal jön hogy minek irodalom ha idézlek " vérbajos, alkoholista, öngyilkos hajlamú emberek írják" Azért nem csak ők.

Azt hogy egyest kap felelésből ezt le is zárnám azzal, hogy a gyerek lusta volt tanulni. Akármilyen véleményed van az irodalomról ha tanultál volna nem kaptál volna egyest.

Ennyi, ezen nincs mit magyarázkodni, vagy beállítani hogy nem te vagy a hibás..


Csak megjegyzem, én szülőként még egy hármasért sem szóltam soha, mert nem nekem tanul a gyerek hanem magának..

Neked is csak ezt tudom mondani:

Nem a szüleidnek tanulsz hanem magadnak. Neked fontos hogy tanulj, mert ezzel viszed valamire az életeben.

Mondok neked egy meglepő dolgot. Bármily hihetetlen lesz neked de az irodalom végig fogja kísérni az egész életedet. A kémia, fizika nem nagyon...

(40/N)

2013. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Jó azért nem egy költő életrajzánál olvastam hasonlókat, csak szép körítéssel. De végülis mindegy.
2013. jan. 9. 22:24
 10/44 anonim ***** válasza:
33%

Nem haragudnék a gyerekemre.

Legalább ki meri mondani a véleményét, nem sunnyog, mint a sok talpnyaló.

2013. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!