Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a bunkó,...

Tényleg én vagyok a bunkó, amiért az ilyen családokat nem tudom sajnálni?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy műsorban, hogy adományokat adtak egy családnak, mert 2 és fél éve képtelenek visszafizetni azt a rengeteg hitelt és kölcsönt amit felvettek, és kéregettek az ismerősi körből.

Egészen addig sajnáltam őket, amíg meg nem említették, hogy 4 gyerekük van, a legkisebb 1 éves, és most jön az ötödik baba.


Miért én voltam a bunkó apám szemében, amikor kijelentettem, hogy én az ilyeneket nem tudom sajnálni, mert NAGYON JÓL tudták, hogy nem tudják a hiteleket fizetni, erre még csináltak 2 gyereket? (mert a legkisebb 1 éves, és 2 és fél éve nem fizetnek vissza semmit)



Egyes szülők hogyan tudnak ilyen felelőtlenek lenni?

(nem voltak romák)


És nem csak 1 ilyen családot láttam.


Rokonomék dettó ugyan ilyenek. 3 gyerekük van, most jön a 4., de mennek a mamájukhoz lakni, mert 2-3 hónapon belül viszik a házat.



Csak én nem értem ezeket?


Tényleg én voltam a bunkó?



20/L


2013. jan. 13. 16:30
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen igazad van, én is ugyanezt gondolom az ilyen családokról.
2013. jan. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
95%

Én sem sajnálom őket, pedig alapból nagyon empatikus, vajszívű ember vagyok. Rémes, egyeseknek mennyire nem mond semmit az, hogy felelősség.

Persze kik járnak a legrosszabbul? Szerencsétlen gyerekek. Őket szánom, nem tehetnek róla, hogy ütődött szüleik vannak.

2013. jan. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
94%

Ne Te.


"(nem voltak romák) "


Sajnos a magyarok között is van ilyen "lumpen" -felelőtlen egyén. Kb. egyenlőség jelet lehet tenni közéjük.

Múltkor volt az újságban familia egy 17 gyerekes, és azok is szintén vegetáltak csak.

2013. jan. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy bunkó, egyetértek veled.
2013. jan. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
96%

A segítő szándékú emberek is CSAK a gyerekek sorsát nézik, nem az ilyen felelőtlen szülőkét.

Nem voltál bunkó. Egy szülő annyi gyereket vállaljon, amennyit tisztességes körülmények között fel tud nevelni.

Többet ne, mert az nagyon nagy felelőtlenség.

2013. jan. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:

Én is csak a gyerekeket sajnálom, de láttam már hasonló történetet is annyi különbséggel, hogy apa-anya kezéből lógott a cigaretta.


Az olyanokat, akikkel valami tragédia történik (pl apuka meghal) és emiatt kerülnek bajba, azokkal semmi gond, azoknak szívesen segítek.


De az ilyeneken, hogy rengeteg hitel, hawaii, utána meg kéregetnek a TV-be és el is mondják, hogy X+5 gyerekük van, én egyszerűen nem tudok segíteni...

2013. jan. 13. 16:40
 7/59 A kérdező kommentje:
Oké, hogy a segítők a gyerekeket nézik, na de kitudja, hogy anyuka-apuka mire költi a segítségre kapott pénzt vagy ilyeneket....
2013. jan. 13. 16:41
 8/59 anonim ***** válasza:
75%

Én az ilyen "szülőktől" rögtön elvenném az összes gyereket!

Aztán, ha még szül, meg is bümtetném. Saját magát sem tudja eltartani, csak szenvednek! Akkor kapnák őket vissza, ha majd el tudják tartani!

Mondják sokan, hogy az állam az ő pénzükön tartaná el ezeket a gyerekeket, de így is + még két felnőttet is.

2013. jan. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem bunkóság.


Azt bírom, amikor azzal jönnek, hogy hát nincs mit ennie a gyerekeknek, meg hát nem kaphatják meg a legújabb ruhákat (azaz rongyban járnak), de majd a szeretet, meg a meleg családi kör.

2013. jan. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
76%

igen, ők a klasszikus felelőtlen prolik. sajnos nem csak a c kategóriában van már ilyen, hanem sajnos magyarban is. elkeserítő.


őket én sem tudom sajnálni, csak a gyerekeket. és ahogy eddig láttam az életemben, a gyerekek is ugyanezt a példát követik, mert ezt látták otthon. hitel hitelre, aztán irány kuncsorogni jobbra-balra.


a sok sinus meg tangens helyett inkább a felelős családtervezést, pénzkezelést, és hasonlókat oktatnék az iskolában. persze, minden tantárgyra szükség van, de erre különösen lenne. de hát a fogyasztói társadalom lényege pont ez. vegyél meg minden vackot, olyat is, amire nincs szükséged, az sem baj, ha nem létező pénzből finanszírozod, csak legyen, mert ettől leszel valaki.


most már csak azon aggódok, h vajon az én leendő gyermekemnek lesznek-e normális barátai, akik nem ilyen családokból származnak, hanem érett, felelős szülőktől, akik valódi értékeket adnak át a gyerekeiknek.

2013. jan. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!