Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire kellene...

Szerintetek mennyire kellene kivenniük a házimunkákból a gyerekeknek a részüket, ha az anya, az apa és a nagymama sem dolgozik, hanem egész nap otthon vannak?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, hugaim 13 és 6 évesek, de a szüleink nem dolgoznak, a mama meg nyugdíjas. (nem vagyunk kisebbségiek)
2013. febr. 17. 21:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem heti minimum egyszer ki kell takarítani a szobáját, mint minden más gyereknek. És ne hagyja a koszos edényét mindenfelé.

Ezen felül ebben az esetben szerintem nem kéne mást is elvárni.

2013. febr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
19%
Saját maga után mindenképpen neki kellene megcsinálni a munkákat: szobát kitakaritani, maga után elmosogatni (illetve ha kap fött ételt, akkor másokét is), saját ruhákat kimosni.
2013. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Miből tartanak el három kiskorú gyereket a szüleitek + a rezsi, ha egyikőjük sem dolgozik? A nagyi nyugdíja + a családi három gyerek után kb. éhen halni lenne elég ebben az országban.
2013. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell venni mindenkinek... Ha most nem tanulod akkor mikor akarod?

16 évesen én mostam vasaltam takarítottam, néha főztem...


Nem lesz neked se semmi bajod tőle.

2013. febr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Második, eszednél vagy? Miért a gyerek mosson, mikor mindenki otthon van? Mosson édesanyja, ha már dolgozni smafu.
2013. febr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben szerintem is elég, ha rendben tartod a szobádat, illetve ha eszel elmosogatsz magad után. Ha dolgoznának a szüleid, akkor más lenne, de így ugyan mit csinálnak, ha még ezt is ti elrendezitek. Gondolom 1-2ig suliban vagy te is, utána tanulsz. Ők meg ha nem dolgoznak legalább ezt csinálják meg.
2013. febr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

A szobámat alap, hogy megcsinálom. A többi házimunkából is ki venném a részem, ha ők is csinálnának vmit. Főleg, hogy én iskolába járok (11.-be) és elég sok tanulnivaló van.


A nagymama külön kasszán van, de 1 házban élünk.


Én sem értem, hogyan nem halunk éhen, de elég kevés dolgot kapunk meg. De a kicsi nagyon sok felesleges dolgot megkap.

2013. febr. 17. 21:41
 8/22 A kérdező kommentje:
Ha még csak 1-2-ig lennék suliban. Heti 2x 4ig folyamatosan órám van, de a többi napon is elég nehéz hazajutni, mivel faluban élünk és ritkán járnak buszok.
2013. febr. 17. 21:43
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

saját szobáját kitakaritani, maguk után rendet rakni, ha csak ő(k) edtek akkor elmosogatni (ha nagy családi ebéd van akkor nyilván felajánlhatja anyukának a segítséget, de akkor már inkább a szülö mossogasson ha egésznap otthon van)


esetleg a nap végén saját fehérneműjét kimosni, fürdés után. (a hat évestől még nem várható ez el, de a két nagytól szerintem már igen)

2013. febr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Miből éltek?
2013. febr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!