Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek ebben a helyzetb...

Mihez kezdjek ebben a helyzetben? Nagyon rosszul esik és felbosszantottak!

Figyelt kérdés
Én egy 22 éves lány vagyok. Van egy párom jó ideje,aki néhány hete szakított velem,mert úgy érezte,hogy elmúlt a szerelme irántam,de 1 hét múlva rájött,hogy idióta volt és rosszul reagálta le a kis érzelmi válságát,úgyhogy most nagyon szeretné velem újrakezdeni/folytatni. Elkezdtünk megint találkozgatni,randizni,mert szeretném kipuhatolni mennyire is gondolja ezt komolyan,merthogy én még szeretem őt és talán folytatnám. A családom ennek nagyon nem örül,mert úgy gondolják,elvesztegetem mellette az életemet,biztos nem fogok tanulni és szerintük nem fog változni abban,hogy hát nem igazán a megérdemelt módon bánt velem. Igenis támogat a tanulásban és azon a véleményen van,hogy csináljam azt,ami engem boldoggá tesz. Meg egyébként is,ha a tanulás ellen lenne,sem érdekelne,mert vagyok annyira elszánt. Konkrétan elkezdtek sztrájkolni itthon,alig szólnak hozzám,akkor is csak morognak,semmi közös családi dologba nem vonnak bele(még itthon élek),masszív lelki terrort alkalmaznak. Pedig én kerestem a társaságukat,próbáltam beszélgetni velük,mint ahogy egy normális családban szokás. Erre tegnapelőtt felhívott a húgom(aki messze lakik tőlünk és ezért nem tudta,hogy mi a helyzet),hogy milyen idióta vagyok,hogy foglalkozok ezzel a pasival és hogy miatta eltaszítom magamtól a családomat. Nos,kicsit fennakadtak a szemeim erre a kijelentésre,tekintve,hogy a helyzet pont ellenkezőleg néz ki. Nem kértem,hogy örüljenek neki,akárkivel is vagyok,nem is várom el,de ha ebből nekik nem származik semmiféle negatív dolguk,akkor ne engem b@szogassanak! Ma találkozok a családdal,mert eddig a volt/jelenlegi páromnál voltam. Hogy kéne viselkedjek? Ráadásul apuék úgymond a hátam mögött beszéltek ki húgommal,nekem egy szót sem szóltak és ezt nagyon utálom. Ha valakinek baja van velem,vagy egy velem kapcsolatos dologgal,hát velem beszélje meg,ne a sz@rt kavarja. Sík ideg vagyok. Mit csináljak? Kérjem számon őket? Ne szóljak egy szót se?
2013. febr. 19. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi közük ehhez. Ill. elmondhatják a véleményüket, de ez a Te döntésed, és nem volna szabad terrorizálniuk. Úgyhogy akár meg is mondhatod, hogy ez a magánügyed, és elég nagy kislány vagy, hogy dönts. Nyilván haragszik a család, mert bántották a lányukat/testvérüket. Jobb, ha nem is magyarázkodsz, egyszerűen nem vagy hajlandó beszélni velük erről. Tapasztalatból mondom, hogy csak meddő vita lenne belőle, elkeserítenének fölöslegesen.
2013. febr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztosan csak a jót akarják neked, de azért ez a reakció eléggé túlzás. Jobban tiszteletben kellene tartaniuk a döntésedet, és elfogadni, pont. Majd lesz valahogy. Ha együtt maradtok, jó, ha nem, akkor meg egy tapasztalattal beljebb vagy, a saját károdon tanulsz, de ez így is van rendjén. Nekik támogatniuk kellene téged, nem hátráltatni és kirekeszteni. Nekem is volt már ilyen szitu az életemben. Olyan pasival jöttem össze, akit a szüleim elleneztek. De én azt mondtam, hogy nekem ő kell. Ráadásul én akkor csak 17 voltam, jogos volt a félelmük. Volt pár beszélgetésünk a szüleimmel erről a dologról, és aztán elfogadták a döntésemet. Idővel bebizonyosodott, hogy jól döntöttem. Azóta is együtt vagyunk, már 12 éve, 2. babánkat várjuk, és boldogok vagyunk, szeretjük egymást. Beszélj a szüleiddel, hogy ne bánjanak így veled, mert ez neked nagyon fáj.
2013. febr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én azzal támadnék, hogy ők sem különbek a kedves volt páromnál. Ők úgyan úgy nem tudjál lereagálni a dolgokat... akkor most szakítsál a családdal is?


Megértem az érzéseiket, mert szerintem egy ilyen labilis csávó mellett ritkán végződik happy enddel a történet, de eme vélemény kifejtésének nem ez a módja. :/

2013. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen,én is tisztában vagyok vele,hogy mellette akár meg is égethetem magam elég rendesen,de most nem ezen van a hangsúly. Nem értem annak a logikáját,hogy ha esetleg lehet,hogy pofára esek a saját naivitásom miatt,akkor miért kell még ráadásnak előtte még cseszegetni is?

Nagyon rosszul esett,hogy így letámadtak,meg hogy konkrétan a húgom volt a család pitbullja,akit rámküldtek,hogy balhézzon mindenki helyett.

2013. febr. 19. 15:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazad van abban, hogy nem kéne így reagálniuk, a te életed, a rossz döntéseket is te hozod meg és te viseled a következményeit is.

Abban nincs igazad,, hogy ne beszéljenek ki a hátad mögött. Ők a családod, nyilván beszélnek rólad... de ez nem kibeszélés.

Szóval szerintem is meg kéne mondanod nekik, hogy lehet rosszul döntesz, de ebben a dologban neked kell döntened, hiszen a te életedről van szó.


Az másik dolog és tudom, hogy erre vonatkozóan nem kérdeztél, de én egyetértek a családoddal abban, hogy nem kellene visszamenned hozzá, ha egyszer valamiért nem kellettél, akkor annak oka van. Ne 22 évesen kössetek kompromisszumot, olyannal legyél együtt csak, aki viszontszeret, másképp nincs értelme.


24/L

2013. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jó,akkor leírom nem egy szóban: velem nem voltak hajlandóak közölni/illetve megbeszélni az aggályaikat,hanem inkább rámküldték a húgomat. Pedig nem a húgommal élek,hanem apuékkal,tehát szerintem ha már vita,velük élek,leginkább nekik kéne előhozakodni a gondokkal,nem pedig kussolni nagyokat,meg néha odamorogni,hogy dehogyis,nincs semmibaj,mikor szinte érzem a duzzogásukat. Na ezt értettem én kibeszélés alatt.


Egyébként én is ezért vacillálok,hogy visszamenjek-e hozzá,amit te írtál,5-ös válaszoló. Mert most azt mondja,hogy szeret és szerelmes,csak a gondoktól már nem volt olyan lángoló az érzelem benne és ezt annak tudta be,hogy biztos már nem szerelmes. De bennem van az is,hogy lehet,hogy most ha összejövök vele,együtt töltünk még fölösleges pár hónapot,hogy aztán megint kitalálja,hogy mégsem szeret? Ezt én sem akarom. Viszont,ha tényleg úgy érez,ahogy mondja,akkor talán mellette döntenék.


De a lényeg az,hogy nekem ne mondja meg senki,hogy mit csináljak,kivel legyek,meg ne viselkedjen így velem senki,csak azért,mert valami nem tetszik neki az én életemmel kapcsolatban. Emiatt még ha már el is döntöttem volna,hogy nem akarok visszamenni a páromhoz,akkor is haragudnék a családomra.

2013. febr. 19. 15:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Így első ránézésre, anélkül, hogy ismerném a szóban forgó férfit, én nem kezdtem volna újra semmit vele.

Az egyik barátnőmet 3x hagyta el a párja és 3x kezdték újra, sohasem lett jó a kapcsolatuk.


Egyébként te ismered a barátodat a legjobban, neked kell tudnod, hogy le lehet-e vele élni egy életet.

2013. febr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!