Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most megint úgy gondoljátok majd, hogy egy hisztis tini ír ki egy kérdést..Lehet hisztis vagyok és tini is, de valóban szükségem van a tanácsotokra.

17 éves lány vagyok, van 3 idősebb testvérem. Ketten dolgoznak egy "munkát keres". Az utóbbival mostanában eléggé meggyűlt a bajom. Ezelőtt, míg tanult nem volt gond. El volt foglalva valamivel, anya őt is noszogatta, hogy tanuljon többet. Nagy nehezen lediplomázott és több, mint egy fél éve nem csinál semmit. Kap munkaajánlatokat, de nem fogadja el, mert nem az ő képzettségének megfelelő. Ezért itthon van, néha segít pakolni, esetleg a kertben rendezni a dolgokat( de ugye ezt télen nem). A felesleges energiáit rajtam éli ki. Mindig beszól: miért öltözködök így, miért ilyen a hajam, miért így ülök/állok/fekszek, miért olvasok ilyen/olyan könyvet miért találkozgatok a barátaimmal és miért barátkozok egy pár évvel idősebb fiúval. Anya mindig mindenben őt védi, ne szóljak vissza, mert ő ideges, mert nem talál munkát. Ha nem szólok vissza duzzogok, ha visszaszólok hisztis vagyok. Ha egy problémát szeretnék megbeszélni anya azt mondja, hogy ne beszéljünk erről, mert csak vitatkoznánk.

Odáig fajult ez az egész dolog, hogy már ezt nagyon nehezen bírom: íme a tegnap: 3 körül elmentem. Előtte megkérdeztem anyát, hogy elmehetek-e, tervezett-e valamit aznapra. Azt mondta nem, nyugodtan menjek. Kérdezték mikor jövök, erre én megkérdeztem mikorra jöjjek. A bátyám rávágta, hogy 4kor, persze, hogy akkor nem jöttem és 6 körül felhívtam anyát meddig maradhatok, mire azt mondta, hogy már 4-re itthon kellett volna lennem, de 7-re mindenképp jöjjek haza. Sírva jöttem haza, mert ezt nagyon igazságtalannak találtam. Anya azt mondta, hogy direkt játszom a hercegnőt és hogy minek maradtam volna tovább, a többiek sem maradhattak. Megjegyzem péntek volt, ráadásul nekem síszünetem van és 17 éves vagyok..

Ez csak a jéghegy csúcsa..

Mindenért én vagyok a hibás: a nagymamámmal nagyon rossz kapcsolatom van és pereskedni kell vele, ami elég költséges dolog. Ez is az én rovásomra van írva..

A suliban elég jól teljesítek, de soha nem dicsérnek meg. Egy tárgyból kiemelkedően jó vagyok, de anya szerint azért, mert kivételez velem a tanár.. Persze van olyan, ami gyengébben megy, csak arról prédikálnak, pedig az nem is olyan fontos tárgy..

Segítség!


2013. febr. 9. 10:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Kicsit túlreagálod szerintem, bár ez a korral jár! :)

Tudod, szokták mondani, hogy az irónikus mosoly megold mindent.


Beszól a tesód? Nézz a szemébe, ne mondj semmit és mosolyogj aztán fordítsd neki hátat, vagy hagyd ott. A szülők mindig is ilyenek lesznek. És mondaám, hogy szerencsés vagy, de úgysem hinnéd el nekem :)


Az én szüleim 13 éves korom óta hosszú pórázon tartottak. vagyis nem kellett elkéreckednem sehova, oda mentem ahova akartam, a saját válásukkal voltak elfoglalva. Vihettem haza akármilyen jó avgy rossz jegyet, a válasz mindig hogy maganak tanulsz. Nem dicsértek meg, nem szidtak le. soha. Bizonyítási kényszerem lett és ez ezerszer rosszabb, mitnhogy nyaggatnak, hidd el. :)


Én azt mondom, hogy ne foglalkozz velük, éld a saját életed, majd meglátod, hogy felnősz egyik pillanatról a másikra és már akkor nem is lesz olyan nagy buli lázadni! :))

2013. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!