Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi pótlék elvétele...

Családi pótlék elvétele anyukámtól? Hogyan, miként?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult anyukámmal a kapcsolatom, hogy 17 évesen kiszeretni itthonról rakni. Az egész 4 hónapja kezdődött, vallási nézeteink teljesen különböznek, ezért tönkretette a kapcsolatomat a barátommal, majd engem piszkált, amivel csak tudott pedig mindenben segítek neki, nálam betelt a pohár.


Nemsokára kollégiumba költözök, abba nagyon keveset szeretne beleadni.Én dolgozok ugyan, de nagyon kevés pénzt kapok.

Anyu kijelentette, hogy a szobám az övé lesz, én pedig aludhatok a 3 kistestvéremmel egy szobában hétvégente és isk.szünetekben egy felfújhatós matracon a földön.


Én ezt nem szeretném, így valamelyik rokonhoz, barátnőhöz mennék hétvégente, amihez kell pénz (kaja stb).

Családi pótlékot mondták páran, hogy vetessem el anyutól, de ezt ha jól tudom csak 18 év felett lehet, nem?

Ill. számít-e az valamit, hogy anyunak munkahelye van, de egyedül tart el 3 kisgyereket (apjuk anyagi segítségével)?



2013. febr. 19. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

A testvéreidre járó családi pótlékot nem kérheted, csak a személyed után járót.

Ha elköltözöl, a bírósági úton kérhetsz gyerektartást, (18 éves kor után rokontartást), de ebben a gyámügy segítsége is kell, mivel nem vagy nagykorú.

2013. febr. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Csilla0714 válasza:
Olyan gondom van,hogy bátyjámhoz kellett költöznöm November 11.-én mert anyu utál engem, de a családit nem adja oda, el szeretném intézni hogy én kapjam. Most 27. én leszek 18 éves szóval nem lesz gond, de nem tudom, hogy novembertől-februárig amit nem adott oda azt visszamenőleg kérvényezhetem-e úgy hogy nem voltam ideiglenesen ( bátyjámhoz) bejelentkezve?
2013. febr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az utánam járóra gondoltam...
2013. febr. 22. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!