Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kellett volna erre...

Hogy kellett volna erre reagálnom?

Figyelt kérdés
Ma anyukámmal kicsit szóváltásba keveredtünk és szóba jött a barátom ( távkapcsolat,személyesen még nem találkoztunk, most szervezkedünk). Azt tudni kell rólam,hogy mozgássérült vagyok. A jobb kezem nagyon gyenge, nem nagyon tudom használni. És a barátom még nem tudja. Pedig régóta ismerjük egymást , pár hónapja vagyunk együtt de nem mondtam. Egy kicsit szégyellem is meg én nem mondom el kb senkinek se. A barátaim is látják ezt a hibámat de sose kérdeztek rá. Mondjuk volt olyan aki megkérdezte, annak elmondtam és pont. Nem szeretek erről mesélni, nem szeretem ha az emberek mindenben segíteni akarnak . Nyílván jól esik csak kicsit zavar, hogy egyszerre 3 ember jön oda, megköszönöm nekik és ennyi. :-) és sokan csúfolnak is. Nem tehetek erről , én sem fogadtam el magam, nem könnyű úgy élni, hogy az ember jobb keze béna. És anyukám ma azt vágta a fejemhez, hogy mi ha így nem kellek a fiúnak?! Mondanom se kell, hogy ezután bezárkóztam bőgni. Nem teljesen emiatt a tudat miatt. Hanem ahogy mondta, hogy "így“. Hát kutyául esett. Én ezt nem eltitkolni akarom de úgy eszemben sem volt mert tényleg nem szoktam ezt elmondani.
2013. febr. 20. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de anyukádnak igaza van. A kapcsolatod pedig még nem kapcsolat, hisz nem is találkoztatok soha.
2013. febr. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mi van ha béna az egyik kezed? -Ettől még lehetsz kedves,okos szép....Tuti nem kell eltitkolni és el kell fogadni,még ha nem is könnyű.Anyukád csak azt nem akarja,hogy csalódás legyen a vége a dolognak,nem akart rosszat,csak a mondat nem sült el a legszerencsésebben,Fel a fejjel!
2013. febr. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azutolsoval egyset ertek. Nem az abaj, hogy nem egeszseges a kezed, hanem az hogy titkolod. Biztosan nagyon nehez nekedis elfogadnod a testi hibadat, pedig sokkal konnyebblenne az eleted, ha meg tudnad tenni. Az emberek nememiatt fognak szeretni vagy nem szeretni,aki igen az nemerdemli meg a tarsasagodat.aki meg emiatt kigunyol, az a sajat szegenyseg bizonyitvanyat irja ala. Fogd ugy fel amikor segitenek, hogy van meg azemberekben emberseg. Lattam mar olyat, hogy a kismamat majd fellokte az"idos" neni, mert azert tudott futni, hogy legyen ulohelye...stb...

Edesanyad csak felt teged, neked meg azert esett ennyire rosszul, mert kimondta a belso felelmedet. Serintem a talalkozas elott el kellene mondanod a "baratodnak", hogy mi a helyzet, mert rosszabbul johet ki, ha nem.

Mert nem fetetlenul fogja zavarni, de meglepeteseben az ember reagalhat ugy, bogy megbantja a masikat, vagy csk felreertelmezi, pedig igazabol nem zavarja, csak nem szamit ra. Egy iylenhelZetet nem mindig egyszeru kezelni az olyan embernek, akinek nincs testi hibaja, neha banto tud lenni a tulzott gondoskodas is, nehez kezelni, ha nem partner benne a masik fel, mert nem tudjuk mivel teszunk jot, vagy mivel bantunk meg, hiszen nem tudjuk atezni a helyzetet, csak talalgatni tudunk.

Nem akarlak megbantani, de aez a fiu meg nem a baratod. Ha magambol indulok ki 2 het igazi mindennapos kapcsolat utan merttem azt mondani, hogy egyutt jarunk, elotte meg csak ismerkedessnek mertem nevezni. Nem azt mondom, hogy ebbol nem lehet kapcsolat! De amig ilyen dolgok allnak kozetek, addig em. Enm tudhatod, hogy enki van- valami amittitkol eloled, sot azt sem, hogy azt teel tudod- e fogadni.

Ne ug indulj bele bbe a talalkozasba, hogy te vagy az alarendelt, mert neked gond vana kezeddel, lehetsz te ertekesebb emebr is mint akarmelyik masik, de ezt nem a kezed fogja eldonteni. Mindenkinek vannak hibai, csak van akinek nem ilyen latvanyos. Te ertekes ember vagy, es a fiu oruljon hogy e szeretnel vele kapcsolatot, ne alazkodj meg, mert akkor ugy is fognak kezelni.

Legyel no!!



Amugy mennyi idosek vagytok?


Udv

O.


25/n

2013. febr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ui :

bocs a hibakert, remelem ertheto, nem billentyuzettel irtam.....

2013. febr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát elég butuska vagy. De gondolom még tizenéves vagy ha nem érted az ilyen dolgokat. A fiú még nem a párod, hisz nem is ismered.. maximum egy alakulóban lévő valami akivel ismerkedsz. A 14 éves önmagamra találtam rá ahogy olvastam a soraid. Pár hét netes beszélgetés után már jártok... Anyukádnak meg nagyon is igaza van, az ilyet nem lehet eltitkolni! Neked hogy esne ez fordított szituációban?
2013. febr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!