Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jogosan esett rosszul? Hogy...

Jogosan esett rosszul? Hogy kellett volna reagálnom?

Figyelt kérdés

Dolgozni mindig az ő kocsijával megyünk, mivel útba esik neki a munkahelyem, ezért együtt indulunk és útközben kitesz a munkahelyemre. (de nem élünk együtt)

Reggel elszöszmötölte az időt, már eleve később szálltunk be a kocsiba és neki eszébe jut, hogy vmit még meg kell csinálnia a szobájában. Mikor ezt elmondta, húztam rá a szám, meg oda is tettem hogy akkor el fogok késni, erre ironikusan: "akkor nem csinálom meg, majd vki más megcsinálja helyettem, és ezért ne hisztizz már megint!"

otthagyott a kocsiban, mikor visszajön, mondta h igazán mehettem volna neki segíteni, helyette csak ültem a kocsiban. Mindezt fennkölt hangon. Egész úton csak annyit mondtam, hogy utoljára beszélt velem így, senkinek nem engedem meg ezt a stílust. Mikor kiszállnék mondja, hogy ő nem lesz a pincsikutyám, nem fogja azt csinálni amit akarok és mondok és ne fenyegessem őt és ne parancsolgassak neki.

Rácsaptam az ajtót, 3 percre rá írja az sms-t, hogy ne haragudjak rá.

Tudniillik az előző kapcsolataimban kihasználtak az exeim, úgy bántak velem mint egy mosott ronggyal. Most már nem tűröm el ezt és ezt ő is tudta régen, nem értem miért beszélt velem mégis így. Mit csináljak?

22L


2012. ápr. 20. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudod megváltoztatni azt, aki úgy viselkedik ahogy tanulta/nevelték/átvette. Hiába kér bocsánatot, hiába tudja , hogy már nem tűröd akkor is így fog beszélni, mert neki ez a stílusa. Nem kötelező téged furikáznia, ez egy szívesség részéről, úgy veszem ki ,hogy ő úgy gondolja inkább legyél hálás neki. Legközelebb mond meg neki, hogy nem kötelező téged elvinnie, szóljon ha teher és ennyi, de ne késs el azért egy munkahelyről, mert ő valamit a szobájában szöszmötöl indulás előtt. A főnököd ezt magasról letojja.
2012. ápr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ilyen helyzetben, ha valakit felmérgesítenek, nem tud józanul gondolkodni. Nekem sem jutott volna eszembe, hogy segítsek neki a szobájában, mert csak azon paráztam volna, hogy úristen, elkések! Így ahogy olvastam is szörnyű volt. Én is utálok késni, na meg a mai világban nem is lehet megkockáztatni az ilyet. Nekem is csak akkor jutott eszembe, hogy tényleg ilyen szituban lehet segíteni is, mikor olvastam, hogy ezt mondta a barátod.

De én azt mondom, neked volt igazad. Gondolom ez egy megállapodás köztetek, hogy ha nála vagy, ő visz be, tehát miután megígérte, ezzel nincs joga visszaélni, kutya kötelessége időben elindulni, ha egyszer elvállalta. Vagy ha az ő feledékenysége miatt hiúsul ez meg, akkor a minimum, hogy bocsánatot kér, nem még neki áll feljebb.

2012. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

igen... amikor nála alszok, akkor visz be, ez ilyen kimondatlan megállapodás köztünk, ezt így szoktuk meg már régóta. Nekem a hangnem nem tetszett, ahogy beszélt velem, szeretném ha megmaradna a tisztelete felém!

Írt utána egy sms-t, majd később fel is hívott h haragszom-e.

2012. ápr. 20. 16:14
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Ha jól értem, elmegy érted reggel, vagy valahol találkoztok, és úgy mentek együtt dolgozni. Ő tehát szivességet tesz neked valamilyen téren. Mással is előfordul, hogy elfelejt valamit, és vissza kell mennie. Ha segitettél volna neki, gyorsabban végeztek, tehát biztosabb, hogy beérsz időben. Ha nem tetszik, menj tömegközlekedéssel, bár akkor meg dugóba kerülhetsz, és nem is olyan kényelmes, mint az autó.

Ne haragudj, de én úgy látom, hisztis vagy, őt bünteted azért, mert mások nem viselkedtek veled szépen.

Bár nem tudom az ő stilusát látatlanban megitélni, te sem lehetsz sokkal jobb, ha rácsapod egy másik emberre (akit szeretsz) a kocsiajtót, ilyet kultúrált ember nem csinál.

2012. ápr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Nehéz lett volna kikászálódnod a kocsiból és segíteni neki? Vagy csak az volt a fontos, hogy te odaérj a munkába, de az nem, hogy az ő fontos dolga el legyen intézve? Tehát inkább ott ültél, amíg megcsinálta a dolgot ahelyett, hogy megkérdezed, mi az a dolog és miben segíthetsz, hogy gyorsabban végezzen?

Szerintem vegyél vissza az arcodból úgy 90%-ot. Lehet, hogy mások felmosórongyként bántak veled, de ez nem ok arra, hogy a jelenlegivel te bánj így.

2012. ápr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

De nem értitek, egy stresszes ember nem képes józanul gondolkodni? Én is teljesen pánikba tudok esni, ha az a veszély fenyeget, hogy elkésem valahonnan! Már csak akörül tudnak forogni a gondolataim, hogy úristen, mi lesz.

Amúgy mondhatta volna a barátja is, hogy gyere segíts, akkor gyorsabban végzünk. Miért nem mondta??? Ha nem mondta, ne pampogjon, hogy a másiknak miért nem jutott eszébe? Miért nem jutott eszébe neki??

Ha pedig nem tetszik a barátjának, hogy ő furikázza a barátnőjét, akkor mondja meg neki, hogy nem viszi be, de semmi joga játszani a főnököt, zsarnokoskodni. Amit vállalt, azt maradéktalanul teljesítenie kell.

2012. ápr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Egy ilyen mondat után, hogy nem leszek a pincsikutyád, a minimum, hogy rácsapnám én is az ajtót. Mi a jóistent képzel magáról, hogy így beszél? Szégyenkezve kellett volna elnézést kérnie, amiért kockáztatta a bejutásod, nem ilyen dumát elereszteni. A pasasnak kéne visszavennie az arcából, de nagyon!
2012. ápr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Ne hisztizz legközelebb, vagy járj busszal!
2012. ápr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Hát azért a kérdezőnek is lehetett egy stilusa, hogy ilyen mondatot kapott. Én hálás lennék, ha a barátom cipelné a seggemet munkába, nem még húzom a szám, meg beszólogatok, mert szerencsétlen valamit elfelejtett.

Egy stresszes ember nem tud józanul gondolkodni???

Ha a barátjának teher, hogy furikázza a barátnőjét??? Lehet busszal is menni, a buszsofőrnek nem kell hazarohannia semmiért.

2012. ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
65%

jaj istenem jaj istenem most mi lesz? a világban meg éheznek és nyomorban élnek...


ezek a piti veszekedések lószart sem érnek... időt sem érdemes fecsérelni rájuk b*ssza meg... az ilyen hülye emberek a kics*szett agyamra mennek...

2012. ápr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!