Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bátyjámhoz kellett költöznöm...

Csilla0714 kérdése:

Bátyjámhoz kellett költöznöm Nov11-én mert anyu utál engem, de a családit nem adja oda. Most27. én leszek 18, de nem tudom, h amit nem adott oda, visszamenőleg kérvényezhetem-e úgy h nem voltam bátyjámhoz bejelentkezve?

Figyelt kérdés
A Családi pótlékot hogyan tudom elintézni?

#Családi pótlék elintézése #anyu kidobott
2013. febr. 21. 15:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Csak akkor lehet bármit is kérni, ha hivatalosan is nem a szülönél élsz, azaz oda vagy bejelentve, ahol laksz.


A családi pótlék meg tudtom szerint csak 18 éves korig jár. Visszamenöleg, bejelenkezés nélkül semmit nem tudsz kapni.

2013. febr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Ha bemész az önkormányzathoz a gyámhatóságra, ott biztosan fognak neked segíteni. Mivel mindjárt 18 leszel, így nincs félnivalód, hiszen rögtön nagykorú vagy,tehát csak tanácsot kérj.És mivel 18 alatt vagy, kötelességük segíteni.
2013. febr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem kérvényezheted, hiszen ők kiküldték, nem tudod bizonyítani hogy ő nem adta oda.
2013. febr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

DE ha tanuim vannak.. eljönnének velem? Szerintetek akkor sem?

2013. febr. 21. 16:01
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Miről van tanúd? Arról, hogy valamit nem kaptál meg, nem tudsz tanút vinni!
2013. febr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Bejelented, hogy X ideje nem élsz vele, mert kirakott: kiskorú veszélyeztetése. Miután nem éltél vele, és ő mégis felvette a CsP-t, az csalás. Ezt így megpedzegetném előtte.

Ha nappali tagozatos tanuló vagy, saját jogon kérheted a családit!

2013. febr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hiába vnnak tanúid, nem fognak mégegyszer fizetni.

Mindenkinek havonta egyszer jár a családi, senkinek nem fizetnek duplán, csak mert azt állítja hogy az anyja nem adta oda neki. Ezt nektek családon belül kell lerendezni.

2013. febr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hát itt a faluba sokan ismerik, tudják hogy milyen.. Nem tudjátok elképzelni hogy miket művelt velem.. szerintem hinnének nekem ha többen is velem lennének.
2013. febr. 21. 16:04
 9/17 A kérdező kommentje:
hát én azt hallottam hogy a fizetésükből levonnák és utalnák nekem.
2013. febr. 21. 16:05
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
És, ha hinnének neked akkor mi van szerinted? Nem kaptad meg a családi pótlékot és ennyi. Mit tud csinálni a bíróság??
2013. febr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!