Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhet visszamenőleg albérlet...

Kérhet visszamenőleg albérlet pénzt?

Figyelt kérdés

3 tulajdonosa van a háznak,apukám és a két testvére,1/3-ad,1/3-ad,1/3-ad arányban.Apu és az öccse laknak több mint 10 éve a lakásban.Nővére most visszamenőleg akar albérletpénzt kérni csak apukámtól.Van-e ehhez joga?Tulajdonostól albérletpénzt kérni?Nem osztott tulajdon.Ő nem akart odaköltözni,nagyanyám halála után ragaszkodott arra,hogy a háznak három tulajdonoson legyen,más ez ügyben nem történt.Apu két szobát használt,másik testvére egy szobát és a nyári konyhát.

Apuval megromlott a viszonya,így akarja idegesíteni aput nagynéném.Előre is köszönöm a segítséget!


2012. máj. 15. 21:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem. A tulajdonostól milyen jogon????
2012. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nem kérhet:)

De jönnek majd a nálam sokkal okosabbak,majd ők megmondják a tutit:)

2012. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
25%
Mivel Magyarország a lehetőségek, vagyis inkább a lehetetlenségek országa, el bírom képzelni azt a bírót,aki visszamenőleg megítéli. A nővéred mondjuk elég nagy féleszűnek tűnik ebből,amit leírtál.
2012. máj. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%

Már írtál ki kérdést.(válaszoltam is)

6 hónapra visszamenőleg kérhet albérleti díjat a nővér a saját 1/3 -ad részéért.Azt a rész valaki használja.Vagy apukád vagy a bátyja.Így jogos,hogy a nővérük kéri a bérleti díjat.Akár egy vadidegennek is kiadhatná a tulajdonrészét.

2012. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
Kizártnak tartom.
2012. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
50%

kedves előzők.

Miért ne kérhetne a nővérük bérleti díjat.

Tegyük fel,hogy van 3 szobás lakás.Ami 60nm-es Hárman öröklik egyenlő arányban.Vagyis 20nm jut mind a három örökösre.Mindenkinek 1 szoba(tegyük fel,hogy a szobák egyformák) a konyha,fürdő 1/3-d része.

Az apuka nem 1/3 -d részt hanem 2/3-d részt használ.Vagyis a nővére 1/3-d részét is.Ami nem az övé hanem a nővéréé.Ezért jogos a nővér követelése..

Mint írtam a nővérük megteheti,hogy az 1/3-d részt kiadja egy ismerősének vagy bárkinek.Azt is megteheti hogy ő maga vegye igénybe a saját tulajdonát.

2012. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

Igaza van annak aki szerint a lánytestvérük kérheti a bérleti pénzt.

Én nemrég váltam el.A férjemnek és nekem közös tulajdonban lévő lakásunk van.Én elköltöztem.A férjem maradt.Mivel a teljes lakást használja,így a bíróság által megszabott bérleti díjat fizeti nekem minden hónapban.

Ha ilyen esetben ez az eljárás,akkor a kérdező esetében is ez az eljárás.Mind három testvér tulajdonos.Az amelyik használja a másik tulajdonát,annak bérleti díjat kell fizetni.

Egyébként én is olvastam ezt a kérdést korábban,és akkor is azt tanácsoltam a kérdezőnek,hogy az apuka menjen a bíróságra,és kérdezze meg,mi a helyes eljárás.

2012. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%
Mivel a kedves nővér is tulajdonos, így teljes joggal kérheti a pénzt. Ahogy az előzők leírták: 1/3 része neki is benne van a lakásban.
2012. máj. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
44%
De nem visszamenőleg...
2012. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Jogi fórumon is megkérdeztem,azt mondták nem kérhet,mert nem akart beköltözni,és nem is akadályoztuk ebben.Tehát visszamenőleg nem lehet követelése elvileg,viszont ő sem fizetett az állagmegóvásba,semmibe bele semmit,így akkor gondolom azt amit apu fizetett,akkor abból harmadrészt meg ő kérhetne ilyen alapon?

Ezt a 6 hónapot honnan tudod,volt már ilyen tapasztalatod?Vagy jogi szakember vagy?

Köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 15. 21:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!