Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságban élő nő vagyok, de...

Házasságban élő nő vagyok, de nagyon régóta úgy érzem, hogy egy nővel boldogabb lehetnék, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudok elég időt fordítani most arra, hogy az elején kezdjem és nem is biztos, hogy szükség van rá, szóval a lényeges dolgokat próbálom inkább leírni.


Házas vagyok 7 éve, van egy ovis gyerekem is. Mindig is inkább karrierista voltam, emiatt fel sem tűnt, hogy sorra mennek tönkre a kapcsolataim és nem érzem magam boldognak. Aztán megismertem egy 15 évvel idősebb férfit, akire felnéztem és nagyon kötődtem hozzá, úgy éreztem, hogy bármi is lesz, mellette biztonságban leszek és harmóniában élhetünk. Tényleg így lett, mindenem megvan, érezhetném az életemet teljesnek, de valamiért képtelen vagyok és ezt már nagyon régóta érzem, de csak néhány hónapja jött el az idő, amikor bevallottam magamnak.

18-19 évesen rengeteg dolgot kipróbáltam, kezelhetetlen voltam, de minden közül a legjelentősebbek az érzések voltak, amiket táplált irántam egy másik lány, én meg viszonoztam. Ennek aztán véget kellett vetnem, mert senkinek nem akartam lerombolni a rólam kialakított illúzióját, de sokáig ott lappangott az érzés és nemrég köszönt vissza egy teljesen más személy megjelenésével.

Egyszerűen úgy érzem, hogy tehetetlen vagyok, mert vágyakozom a dolog után, de ezzel együtt szégyent érzek, bűntudatot, nem tudom, hogy mit tehetnék. Képtelen vagyok bármit is lépni, csak szenvedek és már teljesen felemészt belül.

Megköszönném, ha objektív tanácsot adnátok, nincs senki, akivel erről beszélhetnék, képtelen vagyok bárkinek is elmondani a környezetemben.


2013. febr. 21. 20:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%
Tedd azt amire vágysz. Semmi szégyellnivaló nincs abban, ha egy nővel akarsz lenni. Persze az életed lehet, hogy nehezebb lesz így, de minek élnél a férjeddel ha vele már nem olyan jó? Akkor őt is becsapod, te sem vagy jól, a gyerek is megérzi egy idő után.
2013. febr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ítéllek el, szerintem ki kell élni ezt a vágyadat is, mert különben fel fog emészteni.

Hogy érzed, tartós kapcsolatban is tudnál élni egy nővel, vagy csak a szexualitásra lenne szükséged? Ezeket le kell tisztáznod magadban, mert az első esetnél el kell válnod a férjedtől.

2013. febr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz helyzetben vagy, mert már van egy kialakult életed, ez pedig nem csak egy új kapcsolat, már csak a társadalom miatt mondom, hogy nagyon nem támogatja ezt a fajta utat sajnos.

Én a helyedben mérlegelnék, megbeszélném a férjemmel és aztán eldönteném, hogy érdemes-e tovább kínlódni.

2013. febr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Én elválnék, ez így nem élet. Persze az más, ha csak kíváncsi vagy, de nekem a leírás alapján nem úgy tűnik. Ha normális értékrendben neveltétek a gyereket, akkor nem lesz gond az új helyzettel, a környezetnek meg nem kell tudnia feltétlenül.
2013. febr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Több dolgot figyelembe kell venni:

Férjed mit szólnak hozzá?

Ez a nő érdemes-e arra, hogy felborítsa az eddigi életed?

Környezeted hogy viselné?

Lenne kihez fordulnod, ha válásra kerül a sor?

2013. febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
40%
Úgy teszed tönkre az életedet, ahogy akarod. Ne érts félre, nem ítéllek el, csak szerintem nem érdemes lerombolni a kialakított életedet egy fel-felbukkanó érzés miatt, mert lehet, hogy megbánnád.
2013. febr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Nagyban függ attól, hogy együtt szeretnél-e élni egy nővel, vagy csak szexuális kapcsolatot akarsz.


Első esetben marad a válás, a második esetben a férjed tudta nélkül vagy a tudtával szélesíted a palettát, akár egy swinger klubban. Lehet, hogy a párod még örülne is neki.

2013. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
16%
Ha már ennyire szenvedsz, legyél nővel, de a gyereket hagyd az apjánál. Nem rosszindulatból, de az a szerencsétlen még csonka családban is jobban szocializálódni, mint "két anyuval". Meg kell tanulnia a férfi szerep fontosságát (ha fiú, akkor viselkedésminta miatt, ha lány, akkor meg azért, hogy tudja mi az a férfi, milyen a férfiszerep). Persze az anyjára is szüksége van, elég nagy, ezt nem vitatom, de egy ilyen kapcsolatban felnőni normálisan nem lehet, akármennyire is próbálkoznál. Ha ér ennyit ez a nő, hát sok boldogságot.
2013. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem akarom tönkretenni, de valahogy mindig csak egy látszat valamiben éltem, akkor azt hittem, hogy ez egész életemben elég lesz. A másik ember egy huszonéves volt diákom. Próbáltam nem venni tudomást az érzéseiről és teljesen elfordultam ettől az egésztől, de 1 éve tart a dráma és hiába akartam elfelejteni őt, nem hagyta. A szexuális vonzalomnak engedtem többször és ennek ellenére sem érzek másképp -ezt sem tudja a férjem.
2013. febr. 21. 21:11
 10/26 anonim ***** válasza:
Mindenképp mondd el neki. Azzal nem értek egyet, amit valaki írt, hogy elengedhetetlen a férfiminta, én nő vagyok és a nővéremmel, meg anyukámmal nőttem fel, mégsem okozott ez semmi problémát a későbbiekben.
2013. febr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!