Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti képesek lennétek beköltözni...

Ti képesek lennétek beköltözni abba a házba a párotokhoz, amiben régen a feleségével éltek, aki meghalt? A gyerekek miatt megtennétek?

Figyelt kérdés
Van egy párom több mint egy éve. Özvegy és mivel két kislányt nevel eleinte nálam találkoztunk, mostanra én is átjárok, de csak nappalra, ott még nem aludtam. Eleinte nem zavart, hogy abban a házban élt a feleségével régen, míg nem volt egy elég kínos jelenetünk, mikor is elindultunk a háló felé, de aztán egyszer csak leesett miért is nem akarja. Azóta el telt egy kis idő, nappal azóta sincs bajom ha ott vagyok. Most elkezdtünk beszélni az összeköltözésről, még nem most rögtön, de úgy gondolja hogy oda költözzünk (közben azt is mondta válasszak hálószobabútort). Megértem hogy ott akar maradni a lányok miatt. Azt is tudom, hogy elsősorban nekem kell alkalmazkodjak, mert én vállalok be vele együtt két gyereket. Ott a szobájuk, ott nőnek, lehet tényleg nem lenne jó kiszakítani őket a megszokott környezetből, így is nagy változás lesz az életükbe. A házra sem mondhatok semmi rosszat, nagyon szép, praktikus, igazi otthon, csodás kerttel. Amolyan igazi álomház, ami egyébként megfelel az én ízlésemnek is. Viszont piszkál a tudat, hogy a felesége rendezett be ott mindent. Neki megfelel annyi, hogy a hálószobát lecseréli, én magam részéről nem tudom. A lányok egyébként még viszonylag kicsik, 7 és 6 évesek. Nem tudom hogy ez a maradás mellett vagy ellen szól

2013. febr. 21. 21:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Viszont neked is el kellene fogadnod, hogy az a ház az egyetlen megmaradt emlékük róla, nem forgathatod csak úgy fel elsőre, amint beteszed a lábad. A te odaköltözéseddel jóval másabb lesz mind a lányok, mind a párod élete, de biztos megvan az oka, hogy téged választott(ak), nem szabadna 'féltékenynek lenned' az elhunyt feleség életére, hiszen mostmár veled kezdenek majd egy újat. A kislányoknak sem a változást kellene mutatni azzal, hogy az anyukájuk tárgyai, emlékei elraktározódnak; persze ahogy telik az idő, úgy szoktok majd egyre jobban össze és úgy fog alakulni a közös életetek. Esetleg egy idő után kidekorálhatnátok közösen egy falat, vagy csinálhatnátok a lányokkal néhány falra akasztható képet, hogy ezzel is otthonosabban érezhesd magad és ők is hamarabb megszokják, hogy ott vagy velük.:)
2013. febr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Ilyrenkor praktikusan kell gondolkozni. Mert mégis akkor mit csináljon? Vegyen másik házat? Átlag ember manapság nem tud csak úgy hipphopp egyik házból a másikba költözni.
2013. febr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
A felesége halott. A halottak pedig nem támadnak fel. Mégis mit kellene átrendezni? "maradás mellett vagy ellen" - képes lennél emiatt otthagyni a hapsit, hogy abba a házba visz, amiben a feleségével élt? Mi ezzel a baj? Nem lehet folyton költözni, ha a berendezés pedig jó, akkor esetleg az elhunytnak néhány személyes tárgya lehet csak zavaró. Az én hálószobámban is megfordult már pár ember, de senki nem akart semmit átrendezni, sőt sokszor szeretkezem egy olyan ágyon amin meghalt egy ember, de nem zavar. Nem olyan fontos dolgok ezek.
2013. febr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%

Én megértem, hogy zavar téged.


Nyilván nem az elhunyt feleségre pikkelsz vagy féltékenykedsz (mint azt majd itt pár rosszmájú írn fogja gondolom), hanem mégiscsak...számomra ez kicsit olyan érzés lenne, mint beletaposni valakinek az emlékébe. Nem lenne hozzá szívem :(


A saját, önösebb oldalt nézve pedig: jobb szeretnék saját házban élni, amit a párommal ketten tervezünk, rendezünk be stb. Ez az élet egy fontos része, nagyon sokminden kiderül ilyenkor - mennyire egyeznek az elképzelések, mennyire vagyunk kompromisszumképesek, ki mennyire fukar vagy bőkezű alapjáraton. Nem is beszélve arról, hogy egyszerűen jó érzés az elégedettség, amikor a saját házában teheti le az ember a valagát.


Természetesen a kislányok miatt más a helyzet. Én először is megbeszélném a helyeddel a pároddal, hogy mi lenne, ha felvetnétek az új ház ötletét a kicsiknek. Lehet finoman puhatolózni, még az is lehet, hogy örülnének neki ők is (pl. mondhatjátok nekik, hogy úgy rendezik be a szobájukat, meg olyan színű lesz, amilyet csak akarnak), ilyen esetben lehet gondolkodni a ház eladásán, új építésén.

Ha a lányok ezt elutasítják, akkor marad a megszokás. Megérteném, mert valószínű, hogy az édesanyjuk emléke miatt kötődnek a helyhez.


Ha a beköltözés mellett döntesz, állapodjatok meg a pároddal, hogy ha nem haragszik, akkor lassan, de biztosan más bútorokat, dekort, stb.-t is lecserélnétek, mert téged ez frusztrál. Természetesen fokozatosan, és a gyerekekre való tekintettel, hogy ne érezzék úgy, hogy egy idegen szétrombolja az otthonukat.


Sok sikert kívánok, és remélem megoldódik a probléma.

2013. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azt, hogy a maradás mellett vagy ellen csak a házra értettem. Nem a kapcsolatra. Nem a felesége emlékével, féltékenységgel van gond. Ezeket már átbeszéltük. Lehet én kombinálom túl, csakolyan fészekrakós fajta vagyok :) Nekem ez is hozzátartozik.
2013. febr. 21. 22:19
 6/16 anonim ***** válasza:
21%
a volt felesége téged fog kisérteni hahi xd
2013. febr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

pedig általában minden múlt lezárásaként és új kezdetek előtt át szokták rendezni a kéglit, vagy felújítani.

én úgy vettem észre hogy ez így megy normál esetben.

a gyerekeknek semmi bajuk nem lenne egy új tapétától. sőt választhatnának ők, felhőset, vagy akármi.

2013. febr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Én nem voltam képes. Nem az én házam volt, nem éreztem benne otthonosan magam. Minden egy másik nő ízlését tükrözte, ami nekem nem tetszett. Lecserélni meg nem tudtuk a dolgokat, meg őt annyira nem is érdekelte. Kb úgy zajlott, hogy : 'Ide jó lenne egy szőnyeg' Válasz: 'Aha, régen volt!' Hát kösz...


Viszont ha nektek ettől jobb a kapcsolatotok, apránként változtathatsz! Szerezz be olyan dolgokat, amik a te személyiségedet tükrözik, rögtön jobban fogod érezni magad! Kezdd apróságokkal, pl.virágok, új függöny.. Sok sikert! :-)

2013. febr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
10%

Miért piszkál a tudat, hogy a felesége rendezte be?

Engem elkerült ez az érzés. Pedig évekig néztem a bűn ronda tapétát, amit az elvált feleség választott. Nem az zavart, hogy ő izlése szerint volt, hanem az, hogy csúnya volt.

Eltérőek az ízlések. Téged szeret, azért költözöl oda. Lakva lehet megbarátkozni egy házzal. Apró átalakítás, saját holmijaid, és már nem is leszel idegen. Hiszen most sem vagy a család szerint, szerintem csak Te érzed így.

Elmúlik, hidd el! Hiszen a két gyerek is emlékeztethet a volt feleségre... Múltjukhoz tartozik. De már Ti, igy együtt vagytok a jelen, és a jövő.

Ne agyalj feleslegesen! Sok boldogságot!

2013. febr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rendezzétek be ismét, fessétek át, vigyél oda te is bútort, vegyetek másik kanapét, ágyat(!), rakj sok virágot a kertbe, nappaliba, más hangulata legyen szerintem egy próbát megér. Így a szép othonról se kell lemondani s a lányoknak is megmarad a biztonságos zuguk.
2013. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!