Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok a családban ki kezeli/...

Nálatok a családban ki kezeli/osztja be a pénzt, a férfi vagy a nő? Hogy működik?

Figyelt kérdés

2013. febr. 21. 22:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%

Még külön élünk, ezért mindenkinek saját kasszája van, de ha elmegyünk valahova, felváltva fizetünk.


31/N

2013. febr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
35%

Mi is külön élünk, nálunk mindent ő fizet, jobban áll anyagilag. Ha nálam találkozunk, akkor felváltva, veszünk kaját és hasonlókat.


38/N

2013. febr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
19%
Ő keresi a pénzt(férfi)-én pedig gazdálkodom vele.De azért sokmindenben ő dönt, a nagyobb kiadásokat-pld tartós cikkek-ő dönti el, az én döntéseim a napi kiadásokban merülnek ki.
2013. febr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Együtt megbeszéljük, milyen fontos kiadások vannak, meg mit kellene venni még, aztán megnézzük, mire jut ezek közül. :D
2013. febr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
Nem is tudom.. mindketten veszünk, amit akarunk. Nem kell engedély. Igaz, eléggé egyforma az értékrendünk, így sosincs gond. Egyikünk sem szereti szórni a pénzt.
2013. febr. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
Tudjuk mennyiből kell gazdálkodni, ha nagyobb kiadásról van szó akkor megbeszéljük, hogy belefér e. Ha másképpen gondoljuk mikor ki enged. Általában végül megvesszük, akárki kampányol mellette, erről lehet le kellene szoknunk :) Bevásárlásnál, illetve ha magunknak veszünk valamit nem szoktuk egyeztetni. A háztartásba általában én veszem meg a dolgokat, ezen sem problémázott még sosem, pedig a konyhai cuccok a gyengéim
2013. febr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%
külön élünk, felváltva fizetünk, ha közös dolgot vesszünk, pl. kaját.
2013. febr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%

Én vagyok a nő.(24)

Nálunk ez úgy működik, hogy közös a számlánk és bármelyikünk vehet le pénzt. Általában közösen vásárolunk, ha egyedül megy akkor megbeszéljük mit hoz. Ezt néha kiegészíti azzal, amit jónak vél. Ha én megyek, akkor én is így csinálom.


Minden mást is megbeszélünk, pl. ma mondtam neki, hogy vennem kell pár felsőt, mert most kaptam munkát és ezért szükségem lesz rá. Ő pedig egyetértett vele.


Ha Ő akar venni valamit azt is megmondja. De ezeket általában nem szoktuk elvetni, ha belefér a keretbe. :)


Amúgy általában azért én vagyok, aki kitalálja, hogy mi kell a háztartásba és Ő az, aki végül rábólint. Mivel Ő nehezebben bólint rá dolgokra mint én.

Főleg az elektronikai felszerelések esetén fordul a kocka. Ott inkább Ő hajlamos költekezni, így én bólintok rá :)

2013. febr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igazából arra lennék kíváncsi hogy akik már együtt élnek,és gyerek is van azoknál hogy működik!

2013. febr. 22. 00:02
 10/25 anonim ***** válasza:
Nálunk én a nő vagyok aki kezeli a pénzt. Beosztom félreteszek megtakaritast kezelem de mindent megbeszélünk ami nagyobb dolog hogy mit vegyúnk ne vegyünk pl. Egy vasalót is. Meg hova tegyük be kamatozni stb. Csak én intézem a pénzügyeket de ketten döntünk. Közös a számlánk az ő nevére szól a kártya de én használom. És van egy másik banknál is számlánk ott a megtaki miatt az a kártya az én nevemre szól de azt ritkán használom. Nagyobb vásárláskor pl most ebédlöbútort vettünk.
2013. febr. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!