Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok a családban ki kezeli/...

Nálatok a családban ki kezeli/osztja be a pénzt, a férfi vagy a nő? Hogy működik?

Figyelt kérdés

2013. febr. 21. 22:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
És nálatok hogy van kérdező?
2013. febr. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Férjem dolgozik, én háztartásbeli vagyok.a pénz az ő számlájára jön, de bármikor levehetnék róla. Én döntők ő fizet. Bevásárlásnàl mindig igy van, étterembe együtt megyünk, nem jár el külön költekezni. A nagyobb dolgok vásárlása együtt történik, nem sajnálja a pénzt, legyen szó a gyerekeknek vagy nekem kell valamilyen modjuk ilyen téren nincs gond mert nem vqgyok egy eszeveszett költekező.
2013. febr. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Napi szinten mindenki saját belátása szerint. Nagyobb kiadásoknál pedig megbeszéljük.


Pont a napokban mondta a férjem, hogy vegyünk egy iPad-et. Megkértem, hogy mondja el, pontosan miért lenne szüksége rá. Öt perccel később meggyőzte magát, hogy mégse kell, mert ott van mindenre a laptop vagy az okostelefon.

2013. febr. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Nálunk eddig úgy néz ki egy gyerekkel, hogy csinálok hó elején egy listát mik kellenek pl pelenka, csekkek, takarítószerek, krumpli stb. Így látjuk mi mire megy el, mennyi marad kajának, kicsi félre, meg mi marad személyes kiadásokra, ezt együtt átnézzük, szól ha valami máshogy kellene szerinte és rám hagyja, tudja bármi nagyobb kiadás van megbeszéljük, nincs kirekesztve mindig tudja miket vettem és miért, tudja ha hozzányúlok a megtakarításhoz.

Így kényelmesebb neki hogy nem bajlódik vele, próbáltuk, hogy ő vásárol be s én abból főzők de valami mindig kimaradt vagy sokszor drágábban vette meg amit én fele annyiért szoktam, sok édességet meg chipset vett. Egy idő után az alapkészletek is kifogytak mint a liszt, cukor, olaj,vaj,tészta mert azokat nem vett mindig külön szólni kellett értük az meg ha napi szinten megy már olyan csesztetés ízű, de a rántás liszt nélkül, vagy só nélküli kaja meg elég érdekes.

Így lett sérelmezve a főztöm, szóval jobb lett mikor egyedül nézem mi van ithon mi nincs, aztán megveszem ami elfogyott, vagy listát írok neki ráírva mi mennyiért reális ár. Láss csodát a főztöm is jobb lett.... :)

2013. febr. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Kb hasonló fizunk van,közös számlára érkezik,két kártya van hozzá,így mindegy melyikünk fizet,ugyanonnan vonódik le.

Napi dolgokat hazafele együtt vesszük,ki mit kiván meg.

Nagyobb dolgokat megbeszéljük belefér-e,van-e értelme.(ha van értelme,akkor ha nem is rögtön,de megvesszük)

2013. febr. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Én. Ha a férjem kezelné, kábé 2 napig lenne pénz fizu után...aztán a következőig semmi.
2013. febr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Még csak a szüleimről tudok nyilatkozni,mert párommal még nem költöztünk össze: Anyám, mert faterom elissza az egészet, kifolyik a pénz a kezéből.
2013. febr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Nálunk én kezelem. Férjem lerakja a fizetését, közli, úgy osztom be, ahogy akarom, ne az ő feje fájjon már miatta.

Spórolósabb én vagyok. Néha eljön velem nagy bevásárlásra..

bár ne tenné! Mint egy rossz, neveletlen kölyök...

Húspúlthoz sátrat is vigyek, leragad. Annyit venne, mint egy száztagú családnak éves adagja. Cserébe elküld az édesség osztályra, nehogy furdalja már a lelkiismeret az 5. rúd felvágott miatt.

Egyébként teljesen "szabadkezet" kapok, kaja legyen, a többi nem lényeg.

2013. febr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

az első, és nagyon fontos kritérium nálam egy férfinél, hogy ne kelljen ovodást játszani. volt már emiatt szakításom, mert a kedves delikvens nem tudta beosztani az igen tetemes fizetését.


mivel nem teljesen közös a kassza, így mindenki a saját pénzét osztja be. a vásárlást ő fizeti, a rezsit én. nem szoktunk leülni matekozni, és egyébként sem szívesen kezelném azt a pénzt, amiért nem én dolgoztam meg.


ha gyerekünk lesz, mindketten a jövedelmünk arányában megvesszük majd neki amire szüksége van.

2013. febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
nincs kijelölve erre a feladatra senki. közös számla 2 kártyával. ha valamelyikünk észreveszi hogy valami elfogyott akkor hoz, nem kell "engedélyt kérni". persze a fél fizetésnyi kiadásokat azért megbeszéljük előre, de ezeket is nyilván praktikus okokból: több helyen szétnézünk, időbe telik kiválasztani, de mese nincs ha elromlik az a k.va mosógép akkor költeni kell. soha semmilyen vitánk nem volt még belőle. közös élet közös pénz. így hamarabb valósulhatnak meg a pénzigényes közös terveink is.
2013. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!