Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok a családban ki kezeli/...

Nálatok a családban ki kezeli/osztja be a pénzt, a férfi vagy a nő? Hogy működik?

Figyelt kérdés

2013. febr. 21. 22:49
1 2 3
 21/25 zabmester ***** válasza:

Általában nálam szokott több pénz lenni (én vagyok a nő), de ennek praktikus okai vannak: én szoktam főzni, mert nekem van rá több időm, illetve hát a párom azért olyan sokmindent nem is tud megfőzni (mondjuk gondolom ha rá lenne hagyva, megcsinálna sokféle kaját, csak hát nekem van benne rutinom, ezért én gyorsan kész vagyok vele), így mivel én főzök, én tudom, hogy mit kell vásárolni. Kitalálni is én szoktam, hogy mit együnk, szóval így pláne a napi bevásárlásokat én intézem. A nagyobb vásárlásokat közösen szoktuk mondjuk. De nálunk úgy praktikus, hogy a pénz nagy része nálam van (mondjuk nem hordom magammal az egész vagyont, de a legtöbb úgyis számlára érkezik), a párom csak annyit tart magánál, hogy munka közben tudjon venni mondjuk egy szendvicset vagy kávét vagy akármit, nem is szereti, ha sok pénz van nála. Ha megjön a fizetése, ő szokta nekem átadni a nagy részét, mondván, hogy legyen egy helyen.

De egyébként előre el szoktuk tervezni közösen, hogy az adott hónapban mire kell költeni, mit szeretnénk megvenni, mire marad pénz, úgyhogy az ilyesmiről igazából közösen döntünk.

2013. febr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Mindig mindent megbeszélünk. A fizetés külön, a saját számlánkra érkezik, de ettől függetlenül teljesen közös minden. Nem engedélyt kell kérnünk egymástól, csak egyszerűen együtt vásárolunk.
2013. febr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
hát, én vagyok az, aki a fizukor rak el pénzt, és én vagyok, aki inkább nemet mond bizonyos dolgokra, mármint, hogy ez most nem fér bele, majd jövő hónapban. de olyan nincs, hogy most ennyit kapsz és kész. Mindig megbeszéljük a kiadásokat, még egy csizmát vagy nadrágot is, hogy mi fér bele. inkább azt mondanám, hogy együtt, de én jobban aggódom a lóvé miatt. Nő vagyok egyébként.
2013. febr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Első férjem osztotta be, soha nem volt nálam még 20 ft sem. Ráadásul elszórta meg kölcsön adta az apjának meg ki tudja kinek. Eladósodtunk miatta. A második férjem nem akarja beosztani, nála is van valamennyi pénz. Az egész kasszát én kezelem, így jobb, most átlátom az egészet és még tartalék is van.
2013. márc. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
8%
Hihetetlen világban élünk. Szinte az összes kommentben azt olvastam, hogy a nő kezeli a pénzt. :O :O Micsoda? Miért? Nálunk 3 generáción keresztül úgy volt, hogy a nő leadja a fizetését a férfinek és a férfi osztja be. Mivel az én családomban a férfi nagyon anyagias és jól bánik a pénzzel ezért van így. Én ebben nőttem fel ezt láttam. Közeli ismerősömnél tapasztaltam, hogy a férfi fizetése a nő számlájára megy és a férfinél 1 ft sincsen és kuncsorognia kell 500 ft ért a párjától. :S :S Hát inkább fejbe lőném magam mint, hogy kuncsorogjak valakinek a saját pénzemért. Nekem is van párom minden költséget én kezelek az alapköltségek felesbe mennek azon felül ami van megveszi magának a saját fizetéséből ami kell neki én meg ami nekem kell. Nálunk jól müködik. Soha nem volt még vita pénz ügyben. Neki is van saját autója ( amit ő vett) és nekem is. Soha nem kért tőlem semmit amit nagyon becsülök benne. Szerencsém van mert az ő gonndolkodása szerint nem fogad el semmilyen segítséget én meg nem is szeretek jótékonykodni így feszültségmentesen élünk. Nincsen engedélykérés sem beleszólás mindenki megteremti magának amit akar venni. Szerintem ez így normális. Attól még, hogy egy pár vagyunk nem jelenti azt ,hogy minden közös mivel még nem vagyunk házasok. Ráadásul a keresetkülönbség miatt sem lenne jó ötlet ha ő kezelné a pénzt mivel majdnem 8 számjegyü a havi fizetésem, s nem viselném el ha valaki meg akarná szabni, hogy akár egy árva érmét is mire költsek el. Ez nekem nem fér bele.
2015. okt. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!