Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történik ilyen gyámügyi...

Mi történik ilyen gyámügyi beavatkozás esetén a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

A történet nagy vonalakban a következő: Párom anyja enyhén szólva is zűrös életet él, jelenleg külföldön van, hagy ne mondjam mit csinál, úgymond "dolgozik".

Róla már teljesen lemondtunk, nincs keresnivalója a mi normális, hétköznapi életünkben, viszont a probléma az, hogy az anyósom nevén lévő önkormányzati lakásban lakik a párom 2 féltestvére, egy 16 éves lány és egy 4 éves (!!) kisfiú. Akik jelen felállás szerint úgy élnek, hogy a hét 7 napjából kb. 4-et nálunk töltenek, pénzt és természetesen élelmiszerre valót is mi, illetve a nagynéni biztosítunk. A lány apukájáról nem sokat tudunk, a kisfiú apja a közelben lakik, de eddig nem igazán mutatott érdeklődést, és nem láttunk rajta túlzott bizonyítani akarást, hogy magához vegye a gyerekét, attól függetlenül, hogy tisztában van a helyzettel. Mi nem tudnánk őket magunkhoz venni, mivel több ilyenfajta tényező között pl. nincs a nevünkön lakás, albérletben élünk, vendéglátásban dolgozunk, sokszor éjszakába nyúlóan, stb. Napokban a következő történt: 4 éves kisfiútól megkérdezték az oviban, hogy anya merre van, sosem látjuk? Mivel ő nem tudja, mit szabad, és mit nem.. ( relatíve, mert személy szerint én már réges-régen jelentettem volna ezt, de ki vagyok én, hogy ítélkezzek és ilyet cselekedjek, ha a konkrét rokonság nem teszi meg, annak ellenére, hogy az életem és az idegeim is kezdenek már rámenni erre a helyzetre) Szóval, óvónéninek elmesélte a kisfiú, hogy anya külföldön, nem tudom mikor jön haza, a nővéremmel vagyunk otthon ketten és kb. minden, ami még hozzátartozik a történethez. Óvónéni kötelességből jelentette a gyámügynek az esetet. Erre felbuzdulva a kisfiú apukája felkereste a gyerekeket, és úgymond.. magához vette őket, most ott vannak nála már napok óta, aminek én kifejezetten örülök, mert ismerem az ottani körülményeket, és sokkal nyugodtabb szívvel alszom el esténként, mert tudom, ott legalább biztonságban, normális környezetben vannak.Kérdésem az lenne, mi történik ezután? Hétfőn mennek az apukához a kirendelt gyámügyesek, ott leszünk mi is. Nagyon szeretem ezeket a gyerekeket, mivel hónapok óta napi szinten foglalkozom velük, főzök, mosok, takarítok rájuk. Nem szeretném, ha bármi bántódásuk esne, és úgy néz ki, így már nem is fog, hogy végre a kisfiú apukájánál vannak, de érdekelne, hogy mi fog történni ezek után? Nyilván az anyjuktól el lesznek véve, aki egyébként hó végén készül hazajönni, az már kérdéses meg is teszi e, hiszen nem szokása betartani a szavát illetve itthon több hatósággal is elég zűrös viszonyban van. Mire számíthatunk? Ugye, ha mindkét gyereket vállalja a kisfiú apja és a körülményeket is megfelelőnek találja a gyámügyi dolgozó, akkor kerülhetnek hozzá, minden olyasfajta intézkedést elkerülve, amire gondolni sem merek?..


2013. febr. 21. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az apánál jók a körülmények s ő is vállalja akkor neki itélik. Problémát én inkább abban látok ha az anya hazajön s kiveri a balhét hogy mi ez.


Persze jó kérdés apánál megvan e valami családmodelhez hasonló. Papa mama stb...

2013. febr. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már bocs de honapok óta tudjátok hogy tök egyedül van két kikorú és nem csináltok semmit?

Remélem a gyámügy feljelent veszélyeztetésért mégis hogy gondoltátok.

Ne beszélj a gyerekek szeretetéről ha ti nem vállalnátok öket de simán elénéznétek hogy más totál érdektelen rokonhoz kerüljenek

szerintetet a tini 16 éves hiszutis lányt nem dobná ki az első balhénál...

Jézus milyen sza'ok vagytok....

2013. febr. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fogadd be te, te is tétlenül nézed. Feljelenteni azért mert nem jelented fel, nagyszerü.
2013. febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bence_ ***** válasza:

Gondolom ezért nem jelentette mert gondoskodott róluk és várta hátha észhez tér az anyuka.


ma 00:47 Ne magadból indulj ki!

1 honnan tudod milyen az apa? Miért vágna ki egy hisztis gyereket?

2 Miből gondolod, hogy a lány hisztis?

2013. febr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Biztos azért mert mellette eddig mindenki hisztis lett. Én is hisztis lettem tőle!!!
2013. febr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!