Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan "neveljem" át a páromat...

Hogyan "neveljem" át a páromat arra, hogy tartson rendet a lakásban?

Figyelt kérdés
7 éves kapcsolatunk 1 éve jutott el oda, hogy együttéljünk. Én szeretem a rendet, tisztaságot magam körül(nem kórosan), de a vőlegényem ezt nem hajlandó figyelembe venni.Kényelmességből nem teszi el maga után az előszedett holmikat, nem veszi észre ha a konyha rendetlen, mert úgy hagyta.Ha hazajövök a munkából, emiatt a hozzáállása miatt nem tudok pihenni, mert kezdhetem a pakolászást. Veszekedés nem használt, a szép szó sem. Nem érzem magam jól az első közös lakásunkban.
2009. szept. 9. 12:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Én kihívnám őt pl. a konyhába és rákérdeznék, hogy : Mi az , amit látsz édesem? Csak feltűnik neki, hogy nem igazán rend van...aztán kezébe adnám a mosogatószivacsot. Utána mindig, folyamatosan rápirítanék, ha nem lenne oké valami.Emellett pedig kihangsúlyoznám, hogy nem kell kisubickolnia az egész lakást , csak 1 teendője van: amit használ, tegye el/mossa el maga után!Veszekedni nem érdemes, csak felhúzod magad rajta.

2009. szept. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

Sehogy! Nem lehet átnevelni, ilyen típus! Szeresd így!

Mondd el neki, hogy neked mi a rossz! Csak amit magától tesz, az ér valamit! Kedvesen, őszintén. Amit érzel, azt mond! Nekem..Én..Magadról beszélj, nagyon fontos!

Ne azt, hogy "te így meg úgy..!

2009. szept. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
Én 3 éve küzdök ezzel a problémával. Ráadásul nekem sincs véremben a rendrakás, kőkeményen megküzdöttem mindig azért, hogy rend és tisztaság legyen a lakásomban. Mindig tudtam, mi hol van, ha valamit használtam, utána elraktam. Amikor a párom hozzám költözött kész agyrémmé vált ez az egész, iszonyat rendetlen és nekem is egyre kevesebb kedvem van a rendrakáshoz, takarításhoz. Ha kitakarítok, rendet teszek, csak addig van látszatja, míg haza nem ér. Nagyon fárasztó, nyomasztó dolog ez, főleg, ha csak odaveti, hogy hát ő ilyen és kész. A helyzet néha javul, de ebből szinte mindig van szóváltás. Van, hogy azzal próbálom ráébreszteni, hogy napokig nem pakolok utána, hát a disznóól ahhoz képest kismiska... persze olyankor morog, hogy kupi van. Gyökerestől megváltozni sajna nem fog szerintem, néha el lehet érni enyhébb periódusokat. Szerencsére milliónyi jó tulajdonsága van, ami miatt szeretni lehet, de, amikor kupit csinál "ki tudnám nyírni". Gondolom, a Te párod is AMÚGY egy nagyon szeretnivaló fickó. Én azon is gondolkodtam anno, hogy újra szétköltözünk, menjen haza, mert már nem bírom idegekkel, de aztán a gyerek miatt mégiscsak nyelek inkább. Nem tesz jót, az biztos :(
2009. szept. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

Az enyém is ilyen :( háát, nem tudom mi lenne a megoldás.Ő legalább néha elpakol maga után.Persze, ha én nem rakom el a rendetlenül széthagyott cuccainkat, vagy az én holmijaimat, akkor már rögtön "szó éri a ház elejét".Ilyenkor mindig azt mondom, hogy nekem is csak két kezem van, mint neki, nekem is ugyan annyi fáradság, mint neki.És akkor talán nagy duzzogva elpakol.Én mondtam neki,hogy nem azért vagyok, hogy kinyaljam a s..ggedet.

:)

22l

2009. szept. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%

Bírd ki egy ideig a rendetlenséget!Hagy úgy a szétdobált ruháit,aztán ha keresi a tiszta pólókat,mond meg,hogy a szennyesben nem volt pólója,ezért nem mostad ki.A mosatlannal szintúgy.Ha már nincs reggel tiszta pohár a kávéhoz,akkor rájön,hogy mit hogy kellene.

Drasztikus módszer,de hatásos.Sokszor semmit nem ér a szép szó,azt hiszi viccelsz vele.Előfordul,hogy így kell szemléltetni a dolgokat ahhoz,hogy megértse te sem azért csinálod meg helyette az alpvető feladatokat mert szereted Őt kiszolgálni!

Ne kényesztesd el,mert nem fogyatékos,hogy alapvető dolgokat ne tudná Ő is megcsinálni.Ez kell a családi békéhez.

2009. szept. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Az anyukája mindent elrakott utána, de egyben veszekedett is vele, hogy tegyen már rendet. Ennek az lett az eredménye, hogy ezt szokta meg és elvárja(tudat alatt) hogy én is kiszolgáljam, de ha szólok, hogy pakoljon el, azt veszekedésnek veszi és az anyjához hasonlítgat. Szépen felújítgatjuk a lakást és szeretnék rendben élni, mert csak akkor érzek rendet a lelkemben is. És nem vagyok cselédje még neki sem!
2009. szept. 9. 12:38
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
Egy alapvetően rendetlenből nem lesz kínosan pedáns. De alapvető dolgokat talán el lehet érni. Piszkos ruha a szennyesbe (nem mosod ki ha nem volt ott) piszkos edény a mosogatóba legalább. Nehéz lesz, sok sikert. Bizonyos fokig jobb ha elfogadod.
2009. szept. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%

Hajrá,Kislány,ne hagyd magad!Az enyém azt szokta mondani,ha szólok,hogy hagyjam ezzel a női dumával!!!

Az éjjeliszekrénybe gyűjtötte a piszkos zokniait!!Agyrém!!

Hát nem szedtem ki,és amikor kereste a tisztákat,Én tök ártatlanul néztem rá,hogy nem tudom hol vannak a zoknik!!Dehogynem tudtam!!

Úgy vitte kifele a szennyesbe mint a kisangyal!

Még csak nem is veszekedtünk.

2009. szept. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%
Igen, az én barátom anyukája is ilyen, és szerintem ezt is mi nők rontjuk el, mert ugye egy kisfiútól senki nem várja el, hogy a konyhában sürögjön-forogjon az anyukája körül, vagy segítsen.Ő menjen csak focizni, vagy játszani a többi fiúval,("hát mégse kislány, neki ilyet nem kell, még a végén b.zi lesz a fiamból") ez a nézet már nagyon nagyon rég beleivódott az emberekbe.és szerintem ezért vannak lusta férfiak, tisztelet a kivételnek, akik nem veszik észere, hogy rabszolgát tartanak, nem feleséget :(
2009. szept. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%

Ezt csak gyerekkorban tudod megváltoztatni szerintem, felnőtt embert nem tudsz leszoktatni arról, amit megszokott. Néhány kivétel biztos van mondjuk, de a többség nem változik nagyon. Én 3 éve élek együtt párommal, ő is rendetlen kicsit, ő mondjuk leginkább gyűjtöget, és képtelen megválni valamitől, kidobni a kukába, persze mást is széthagy, pl a ruháit mindig a szennyes elé dobja, nem bele... nem értem miért:) szúnyogírtóhoz azokat a kis lapokat a konektor környékén gyűjti, nem a kukában... ha rászólok csinálja pár napig, aztán elfelejti. Nem lehet mit csinálni, pakolok utána, viszont van egy szobája, ahol akkora kupit csinál amekkorát akar, ott nem pakolászok utána, ott boldog lehet:)Szerencsére néha rájön a mosogathatnék, és akkor 1 hétig ő mosogat:)Ezzel jóváteszi a többit, mert mosogatni utálok:)

23/L

2009. szept. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!