Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Léteznek olyan gyenge emberek,...

Léteznek olyan gyenge emberek, akik nem bírnak egyedül lenni?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem, ilyen vagyok. Nem vagyok kapcsolatfüggő, de egyedül összeomlanék. Ezt onnan tudom, hogy megtörtént velem, hogy anno a legnehezebb időszakomban elfordult tőlem a családom és akkor álltam talpra, amikor valaki felkarolt, egyedül már rég elvesztem volna. Úgy gondolom, hogy aki mögött nem áll senki, teljesen egyedül van a világban, az halott. Én csak egy olyan embert ismertem, aki ember maradt a talpán még úgy is, hogy mindenki magára hagyta. Aki erős egyéniség, amögött biztos, hogy áll valaki, nincs teljesen egyedül. Szerintetek?

2013. febr. 22. 22:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

"Aki erős egyéniség, a mögött biztos, hogy áll valaki, nincs teljesen egyedül."


Én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Akik egyedül vannak azok a legerősebbek. Aki nem képes egyedül megállni a lábán az életképtelen. Ők azok az emberek akik egyből összeomlanak ha nincs segítségük. Inkább ők a 'halottak'.

2013. febr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen másképp látom.

Aki erős, annak nincs szüksége mások támogatására, hiszen erős, ez egyszerű.


Régen én is azt gondoltam, gyenge vagyok.

Aztán az élet több olyan próbatétel elé állított (pl. jelenleg is), amikor egyedül kellett helyt állnom.

Ilyenkor mindig meglepődök saját magamon, hogy mekkora erő van bennem.

Fantasztikus tapasztalás ez és ha a rossz dolgokat nem úgy fogod fel, hogy ez egy negatív életesemény, hanem úgy, hogy egy tanulási folyamat, akkor máris könnyebben veszed az akadályt, ráadásul utána büszke leszel magadra látván, milyen sok dologra vagy képes.

2013. febr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
rengeteg gynege meber van aki egyedül semmire sem képes.
2013. febr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ugy gondolom illetve tudom hogy aki erős egyéniség annak nem kell hogy álljon valaki mögötte mert pont az egyéniségéből kifolyólag nem is türné el.
2013. febr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7%
Nem azon múlik hogy erős vagy-e vagy nem hogy van-e melletted valaki. Minden szempontból jobb ha van persze, és aki egész életében egyedül van, az valamilyen szinten szociopata. Kell az embernek egy kontroll, egy visszajelzés a családtól, hogy tudja milyen úton jár. Amúgy sima statisztikák is mutatják hogy az egyedül levők jóval hamarabb is halnak. Az ember társas lény.
2013. febr. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Amúgy sima statisztikák is mutatják hogy az egyedül levők jóval hamarabb is halnak."


Ez érdekelne, tudsz linkelni?

2013. febr. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Rádióműsorban hallottam. Először az egyedülálló férfia dobják be (60 alatt!!!) aztán a nők, majd párban élő férfiak, majd végül párban élőnők.
2013. febr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A téma iránt érdeklődőknek ez érdekes lehet:


[link]


Az egyedül- és társasléttel foglalkozik mind a testi, mind a szellemi egészség tükrében.

2013. febr. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én remekül érzem magam egyedül, pedig gyenge szarnak tartom magam.
2013. febr. 23. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én sosem gondolkodtam el azon, vajon erős vagyok-e, vagy gyenge.

Ez akkor derül ki, amikor az élet próbatétel elé állít és vagy megoldod a problémát vagy nem.

Mi mindent ketten csináltunk a férjemmel és mindent ketten oldottunk meg. Aztán az építkezés kellős közepén baleset érte és egyedül kellett befejeznem. Mikor a baleset érte a házon nem volt tető, mire hazajött a kórházból és a rehabilitációról már kész volt a ház belülről.

Mióta meggyógyult, azóta megint nem kell erősnek lennem és együtt csinálunk ismét mindent.

Nem kell mindig erősnek lenni, de ha kellene és nem tudsz, az baj.

2013. febr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!