Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő elengedné a 19 éves...

Egy szülő elengedné a 19 éves fiát pestre egyedül, ha csak annyit mondana, hogy "ügyeket intézni"?

Figyelt kérdés

ez nagy kérés lenne?

Ha még sosem csináltam, még sosem "kértem" ilyet?


elengednének sztetek?nem lenne fura?


Pest 100kmre van a lakhelyünktől



2013. febr. 20. 12:35
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
65%

Hát ha egy 19 éves fiúnak ez gondot okozna akkor ott baj van.

Az én fiam 15 éves kora óta egyedül utazik 100 km utakra. 16 évesen egyedül ment haza Angliából Magyarországra.. 19 évesen már régen talpraesettnek kellene lenni egy 19 éves fiúnak..

2013. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
78%
felnőtt férfi vagy, nem kell engedélyt kérned, nyilván a szüleid megnyugszanak, ha megmondod nekik, hogy hová mész, de elmúltál 18 éves, nagykorú vagy már, nem kell az engedélyük
2013. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
65%

19 évesen lány létemre egyedül indultam amerikába.

Annyi volt késsz, hogy van egy család aki vár és náluk kellett egy kisgyerekre vigyázni.

Egyébként rám nagyon oda figyeltek, és mindig mellettem voltak a szüleim, de röhejes lenne ha szüleid nem engednének el. 19 éves vagy, nagykorú, akár el is kölzöthetsz otthonról.


Nekem szigorú szüleim voltak, 18 éves koromig mindig ök szabták meg hova mehetek meddig, de akkor kiijelentették, hogy innetöl csak köteles vagyok megondani hogy hova és meddig megyek.

2013. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mondod el az igazat?

Ha ciki az igazság, akkor szedj össze egy fedősztorit: koncertre mész, vagy csak pesten kapható egy alkatrész a számítógépedbe...vagy ilyenek.

2013. febr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
48%
17 évesen Svájcba utaztam ki egyedül.Akkor 19 évesen 100 km az semmi.
2013. febr. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
100%

És tőled nagy kérés lenne, hogy kifejtsd nekik az "ügyeket intézni"-t?


Engedélyre már nincs szükséged, de azért egy (őket is)kielégítő válasszal megtisztelheted őket.

2013. febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig azért mondtam a fedősztorit, mert engem ennyi idősen nem engedtek volna el Bp-re. Nekem megérte a kis füllentés, hiszen egy pasival találkoztam, aki azóta a férjem. :)
2013. febr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 20 éves a fiam, engedélyt ugyan már nem kér régen, de ha elmegy valahová megmondja hogy hova, mit csinál. Persze nem részletezi. De azért annyit közöl, hogy elmegy X és Y-nal bulizni, egész hétvégén odalesz, ne aggódjunk. És hasonlók. Ahogy én is mondok valamit ha kilépek az ajtón, azon kívül, hogy szevasz. Ha ő azt mondja, hogy majd jövök az az jelenti, hogy egy komolyabb lány van a színen, akiről még nem szeretne mesélni. Szóval ha azt mondaná hogy megy ügyeket intézni, én lehet erre gondolnék, és annyit mondanék rendben. Ha viszont ezt én finanszírozom, mivel még nincs keresete, és elfogyott a pénze, akkor nem biztos hogy adnék 10-20 ezer forintot arra, hogy ő "ügyeket intézzen". És ebben az esetben visszakérdeznék mit csinál. Ha tényleg valami fontos akkor adnék neki pénzt, de ha csak egy buli, akkor azt mondanám, nem most nincs rá keret, old meg.
2013. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
Ugyan már, nem a világ végére mész. Én szégyellném magam ha a 19 éves fiam nem lenne képes egyedül ilyesmire. Sőt, mondanám neki, hogy felnőtt vagy, menjél egyedül, max. hozzáfűzném, hogy telefont vigyél. Biztosan nem kísérgetnélek ennyi idősen.
2013. febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
50%

Nem, nem engedném meg... ugyanis ha az a fiú 19 évesen, fiatal felnőttként engedélyt kérne ilyesmire, akkor nyilván alkalmatlan az ügyei vitelére, nem lenne képes egyedül ügyeket intézni se.

Ha ellenben szólna, hogy "holnap elmegyek Pestre, ügyeket kell intéznem, nektek nem kell véletlenül valami a fővárosból?" abból tudnám, hogy alkalmas az ügyei vitelére, és nem aggódnék.

2013. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!