Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a családom...

Mit tegyek, hogy a családom nehéz anyagi helyzetét elfogadjam?

Figyelt kérdés

Külön élek a párommal, ritkán látogatom meg a családom. Most lejöttem néhány napra.

Borzasztó látni, ami itt van :( Régebben jól éltünk, tipikus középosztálybeli életünk volt. Most meg vergődnek a szüleim, illetve ennek a levét isszák.

Vidéki nagy házban laknak, eladni nem lehet, de kifűteni már nem tudják. Egyetlen szobát lehet csak lezárni, hogy azt ne fűtsék. Pénz csak a szigorúan vett megélhetésre van, az elromló holmik javíttatására már nincs. Így kint áll a lejárt műszakis kocsi, a fürdőben a rossz mosógép (szerencsére kaptak egy működőt kölcsönbe), a konyhában az elromlott mosogatógép... a hatalmas hűtő kong az ürességtől, reggelizni akartam, kenyeret találtam, vajat már nem, csak ilyen legolcsóbb felvágottat, amit régen a macskáknak vettünk.

Borzasztó látni, ahogy minden egyre csak romlik.


De a legborzasztóbb: a szüleim igazi dzsentrik! Nem akarják alább adni, fel sem merül bennük az ésszerűsítés. Egy éve győzködtük őket a húgommal, hogy például adják el az autót. Nagy családi autó, sokat eszik, mi meg már felnőttünk, kirepültünk, egyszerűen nincs rá szükség. Akkor még műszaki is volt rajta, de alig vezették, mert drága a benzin. Aztán eltört a kuplung, a szerelésre nem telt, azóta áll az autó. Olyan 120 ezret kéne rá költeni, hogy újra mehessen. De a kocsi jelenlegi értéke kb. 100 ezer, nem éri meg rá ennyit költeni. Főleg hogy ugye drága a benzin. Próbáltuk meggyőzni őket, hogy adják el a kocsit, és vegyenek egy kisebbet, de nem, és igazából nem tudták megindokolni, csak hogy lehet, hogy szükség lesz valamikor nagy autóra. Egyszerűen nem bírnák elviselni, hogy nagy autóról kicsire váltsanak, azt hiszem.

A ház esetében is jó, hogy nem lehet eladni, de ha lehetne se adnák el, az tuti, merthogy ne költözzenek már kisebbe.

Anyukám nem dolgozik, mert egy középosztálybeli nő ne dolgozzon. Így persze jövedelme sincs.


Én őszintén nem tudom, mit csináljak. Rossz nézni ezt a helyzetet. De részben ők is tehetnek róla, mert nem tudnak alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez. De az is igaz, hogy már idősek.

Segíteném őket, de én is alig élek meg. Mit tegyek ezzel a helyzettel?


2013. febr. 23. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem elfogadni kell, hanem változtatni rajt. Beszélt rá anyukád, hogy menjen el dolgozni, de ennek alapvető dolognak kellene lenni. Munka nélkül sose fog változni a helyzet.
2013. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar....

Elég baj ez.Akkor éljenek ahogyan tudnak.Mi az,hogy nem tudják lejebb adni.De hogy nem.Látod hogyan élnek.

Miböl lesz nyugdíja ha nem hajlandó dolgozni????

Ezt én nem értem!!!

2013. febr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mosogatógép nélkül lehet élni, a hűtő ha úgy is üres (sajna) húzd ki ne egye az áramot. Az autót probáld meg megmagyarázni hogy cseréljék el egy működőképesre (nyilván egy lada, wartburg, vagy trabi lesz vagy valami öregebb mint az övék DE MŰKÖDIK) mert ha ott áll akkor szétesik pesten minden utcában lehet látni 1-2 autót ami szétrohad mert a gazdája nem lépett időben. Ilyenkor tél vége felé lehet venni sokkal olcsóbban új kandallót, kályhát vagy használtan jó állapotút. Év közben lehet fát szerezni ha az ember nyitott szemmel jár úgy is lehet spórólni pár tizezret. A házat is meg lehet próbálni elcserélni egy kisebb lakásra esetleg, vagy megpróbálni kiadni és úgy költözni egy kisebb lakásba.
2013. febr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem reszben, hanem teljesen hibasak.
2013. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekik ez így nem lenne jó, változtattak volna.

Simán költözhettek volna kisebb házba, eladhatták volna a kocsit, anyukád kereshetne munkát. Nem a te felelősséged!

2013. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezekszerint nem kérnek a segítségből, tehát te tótágast is állhatsz, nem fog változni semmit. Nyilván nem is használják az autót, így nem is kéne másikat venni, elég lenne ezt pénzzé tenni.

Nagy háznál is meg lehet oldani, hogy akár egy egész rész (nálunk pl emelet) lezárható legyen. Így már csak konyha, étkező, fürdő, nappali van amit nálunk pl anyuéknak fűteni kell, jó a felére csökkentették a költségeket, fölfelé pedig száll annyi meleg, hogy azért ott sem kell megfagyni. 15-6 fok mindig van.

Anyukád is vállalhatna valami melót, így máris jobb életük lenne... tehát mindenre van megoldás, csupán nem erőszakolhatod rá senkire, ha ő nem akarja.

2013. febr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ebből nagy baj lesz, ami ellen te semmit nem tehetsz. Elveszítették a realitás érzéküket. Ha minden ebbe az irányba halad, csak teljes összeomlás lehet belőle.
2013. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen emberekre nem hatnak az észérvek, soha nem változnak meg. Az én anyám is ilyen. Kevés jövedelme van, de azért van annyi, amiből gazdálkodhatna. Mégsincs hó végén egy vasa sem, már gyerekkoromban is folyton ez volt. Most, hogy már én is keresek, kezdek beletörődni, hogy valószínűleg én fogom nemsokárára eltartani az anyámat, pedig lassan a saját családomra is gondolnom kell, de hát az ember ugye nem képes végignézni, hogy a saját anyjának már ennie sincs mit, ugye... Pedig baromira nem az én felelősségem ez, és a tiéd sem, ha a te szüleid baromságát nézzük. Nem tudok jobbat mondani, készülj fel rá, hogy hamarosan a szüleidnek adod le a fizetésed egy részét, hiába nem élsz velük, különben képesek lennének éhenhalni.
2013. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!