Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyuljak a kollégan...

Hogyan viszonyuljak a kolléganőmhöz? Mi ilyenkor a legjobb?

Figyelt kérdés

Fiatalok vagyunk még, nem nagyon volt hasonló szituációban részünk. A kolléganőm férje beteg volt, az előbb hívott, hogy sajnos reggel meghalt. Nagyon sírt, annyira sajnálom, nekem is potyogni kezdtek a könnyeim, pedig nem ismertem a férjét.

Azt mondta ne haragudjak, de a héten biztosan nem jön dolgozni, egyelőre még nem tudja hogyan tovább. Ez nekem dupla munkát jelent, de hogy is haragudhatnék!? Egyedül maradt egy 2 éves kislánnyal. Borzasztó belegondolni is a helyzetébe. Így is emberfeletti amit az utóbbi 1 évben végigcsinált.

Részvétet nyilvánítottam, elmondtam, hogy bármi van, nyugodtan szóljon, számíthat rám, még is olyan kevésnek érzem ezt ebben a helyzetben. Félek az elkövetkezendő időszaktól, amikor jön dolgozni. Hogyan lehet ilyen helyzetben természetesen viselkedni? Semmi sem olyan már mint régen... :(



2013. febr. 23. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Már az is nagy segitség neki, hogy kisegited a munkahelyen.


Ha visszajön dolgozni, az elsö napon nyilvánitsd még egyszer részvétedet, és ajálnjad fel neki, hogy ha szeretne beszélgetni, akkor te rendelkezésére állsz.

Ezután bizd rá, hogy akar-e beszélni, vagy sem.

Te viselkedj ugyanúgy, mint máskor, ezzel segitesz neki a legtöbbet. HA szóbajönne a férje, akkor is ne kerüld el a témát, mert azzal sokkal inkább felzaklatod.


Nagyon rendes nö lehetsz, hogy ennyire törödsz egy munkatárssal.

2013. febr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én is ma tudtam meg, hogy egy számomra kedves ember meghalt :( Nézd, amikor a nagymamám meghalt, muszáj volt másnap mennem dolgozni. Jól esett, hogy odajöttek vigasztalni, de ahányan jöttek oda, mindannyiszor elkezdtem sírni. Így jobb volt, ha inkább békén hagynak. Igaza van az elsőnek, menj oda hozzá, öleld meg, mondd el neki, hogy ha szeretne beszélni, ott vagy neki, és bízd rá.

Kollégámnak hétfőn halt meg az apukája, ő 3 nappal később jött. Bent nem is mertem neki írni semmit, call centerben dolgozunk, nehogy hívás közben kezdjen megint sírni :( itthonról privátban írtam neki, ő megköszönte, és azt mondta, most a vidám arcok segítenek. Nyilván nem azt mondom, hogy úgy kell csinálni, mintha semmi nem történt volna, de próbáljatok meg természetesen viselkedni.

2013. febr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abból amit leírtál az derül ki hogy nagyon kedves érzékeny ember vagy, menni fog ez neked magadtól csak úgy ...pontosan ez a jó csendben segíteni és ne akarj máshogy viselkedni azt sokkal jobban meg lehet érzeni
2013. febr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%
más is van a munkahelyen, kérdezd meg őket nyugodtan
2013. febr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor megpróbálok "természetesen" viselkedni.

Amúgy is egy érzékeny alkat vagyok, elég csak belegondolnom, hogy mi lenne ha ez velem történne és már én is sírok. Egyébként is ketten dolgozunk egy légtérben, tudtam mekkora teher ez a betegség az egész családjuk számára, végig követtem napról napra az eseményeket, hiszen mindig mesélt, sokszor ki volt borulva. Nagyon jó indulatú nő egyébként, nem ezt érdemelte az élettől.

2013. febr. 23. 17:21
 6/7 anonim ***** válasza:
sajnos az élet nem igazságos :(
2013. febr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
``Hogyan lehet ilyen helyzetben természetesen viselkedni?`` Mindenkor az a legjobb, ha természetesen viselkedsz, azaz ugy, amilyen vagy. Ha mesterségesen viselkedsz, azt ugy is egyböl észreveszi a kolléganöd, és ez csak irritàlnà. A legnagyobb segitség neki, ha visszajön ujra dolgozni, hogy a munkàjàval lesz elfoglalva. Ha kiméled, és te dolgozol helyette, azzal csak rosszat teszel. NE kérdezd a hogylétéröl! Ez csak a szomoru eseményre fogja rögtön emlékeztetni. Ha mégis sirogörcs jönne rà - ez normàlis, és elöfordulhat, akkor csak öleld meg. Kezdetben semmi sem lesz olyan mint régen, de ez csak egy ideig fog tartani. A halàl hozzàtartozik az élethez. Minél NORMÀLISABBAN viselkedsz vele, annàl hamarabb fog érzelmileg talpraàllni. Én is elvesztettem valakit, aki ugyan ``csak`` a völegényem volt, és kb. 1 évig nem talàltam magamra. Azota màr férjhezmentem, és 15 éve vagyok hàzas, gyerekekkel. Meglàsd, fogtok ti még együtt felhötlenül nevetni, akkor is, ha ez jelenleg még elképzelhetetlen a szàmodra. Ehhez azonban idö kell. Hogy kinél mennyi ideig tart a gyàszidö, az különbözö, lehet rövidebb vagy hosszabb is.
2013. febr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!