Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyikünk döntése...

Szerintetek melyikünk döntése lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Külföldön élünk, és itt kint komoly összeget nyertünk egy szerencse játékon. Azon gondolkodunk hogy akár haza is mehetnénk. Vehetnénk egy telket, felépíthetnénk álmaink házát, és utána élvezhetnénk az életünket..

Mindig mondogattuk hogy ha egyszer nyernénk akkor támogatnánk valami szervezetet. Nemrég le is ültünk hogy itt az ideje beváltani amit ígértünk magunknak. Megegyeztünk abban hogy jelentős összeget adnánk egy gyermekalapítványnak (beteg gyerekek javára) és egy állatotthonnak..

Megbeszéltük hogy melyik rokonnak adunk szintén jelentős összeget. De vannak rokonok (közeli) akiket teljesen kizártunk. Akiknek 1 forintot nem adnánk (meg van az oka hogy miért) Most akarjuk bejelenteni hogy nyáron végleg hazamennénk, és most akarjuk a számlaszámokat is elkérni hogy utalhassunk pénzt azoknak akik a listán vannak. De így ki fog derülni hogy ki nem kap.. Nem tudjuk a párommal hogy miképpen kezeljük a helyzetet. Mondjuk meg előre azoknak is akik esetleg számítanak rá, hogy "bocsika, de ti nem kaptok " vagy hagyjuk hogy morogjanak..és reménykedjenek? A párom szerint mondjuk el hogy ők nem kapnak, ne reménykedjenek, és ne legyen vita belőle. Én viszont azt mondom, hogy eddig se volt kapcsolat köztünk, és az elmúlt 8-9 évben egy szót sem szóltak hozzánk, így nem hiszem hogy magyarázkodnunk kéne. Ha majd otthon leszünk és szemtől-szembe rákérdeznek akkor elmondom mi hogy van.. Melyik megoldás lenne a legjobb?


2013. febr. 12. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg akartok spórolni néhány nagyon kemény helyzetet (rátok telepedő ismerősök, rokonok, egyéb kuncsorgók), akkor írassatok titoktartási nyilatkozatot azokkal, akiknek adtok pénzt.


Egy jószándékú ismerős és hetekig vendégeskedik nálatok a NAV - no meg az ajándékozott rokonoknál is.

2013. febr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy egy jó családban elvárásnak kéne lennie, hogy fúú xy nyert, akkor a 25. unokatestvér is megy hepciáskodni, hogy ő miért nem kapott belőle!

Miért kéne bejelenteni egyáltalán, hogy nagyobb összeget nyertetek? Miért kéne belőle minden rokonnak adni?

Én a hozzám legközelebb álló családtagoknak adnék, illetve pár olyan kisebb alapítványnak, akiknek általában nagyobb támogatás nem jár, mert nincs akkora hírneve, a többit pedig szépen eltenném és magunkra költeném. És ha jön valami sosem látott rokon kuncsorogni? Nem vagyok segélyszervezet kész. Nincs ezen mit vitázni, a ti pénzetek, ti döntitek el, hogy mire költitek, illetve amúgysem kell egy ilyet nagy dobra verni szerintem, pláne nem játszani a bőkezű adakozó rokont, aki a dédiék harmadunokatesójának is ad, mert akkor persze, hogy nagy lesz a sorban állás a bejáratotok előtt!

2013. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem akarjuk nagydobra verni.. Eszünkbe sincs. A távoli rokonokkal nem foglalkozunk.. őket figyelembe sem vesszük. A gond a közvetlen családtagokkal van.

Hogy értsétek. Anyósnak adnánk, mert ő egy tünemény. Neki a házát teljes egészében felújíttatnánk, teljes belső berendezést kapna hogy semmiben ne szenvedjen hiányt, és minden hónapban utalnánk annyi összeget amivel soha nem lesz semmiben hiánya. A párom így döntött. Az én apámnak egy összegben utalnánk át egy akkora összeget amivel bőven éldegélhetne..

Viszont ezeket a változásokat ha titkoljuk ha nem úgyis észre veszi a sógor.. Vagy a tesóm férjének idétlen öccse.. Szóval ilyesmiről lenne szó.. Túl közeli rokon..

2013. febr. 12. 20:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Én biztos senkinek nem magyarázkodnék.

A szüleimnek, anyukám felöli nagyszüleimnek, párom szüleinek és egy baráti pár (legjobb barátaink) adnánk komolyabb összeget, no meg mindkettőnk testvérének. SLUSSZ. Jó hogy nem magyarázkodom valakinek, akinek nem akarok adni. Nyilván most fognak megjelenni a rég nem látott ismerősök, osztálytársak barátok...

2013. febr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért kicsit irigyellek is...:( én is mindig álmodozom ilyenekről, hogy nyernék... most egy 100000 Ft is a mindent jelentené nekem...:(


De becsülöm, hogy másnak is adtok belőle és hasznos célra is használjátok :)

Gratulálok, sok boldogságot és egészséget a pénz elköltéséhez:)

2013. febr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még mindig fenntartom, hogy senkinek semmi köze ahhoz, hogy ti kinek adtok és mennyit. Támogatjátok a szüleiteket, ez természetes és szép dolog, ellenben a tesód házastársának idétlen öccse vagy ki a tököm őszintén kit érdekel? Ha kiderül, hogy van nem kis összegetek, akkor a 86. szomszéd is menni fog, hogy "figyelj mán Katikám, csak itt van ez meg az, amit szeretnék megcsináltatni, segítsé mán". Aztán ha segítesz, akkor megy a 87. is. Sajnos tetszik nem tetszik, lehet sokak számára bunkóságnak hangzik, de olykor az embernek igen is "bunkónak" kell lenni és nemet kell mondani. Anyósnak, apukádnak adtok, másnak nem, ennyi. Csak is a ti döntésetek!!
2013. febr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A párom bátyjának sem akarunk adni. De az öcsének és a nővérének igen. Inkább ez a gond, hogy a bátyja nem kap..A sógornőm totál ki fog bukni.. szóval nem távoli rokonokról agy barátokról van szó.. De végül is igazatok van.. Senkire nem tartozik még a sógorékra sem..
2013. febr. 12. 20:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Adjatok a gyerekalapítványnak meg az állatoknak, de rokonnak ne. Vagy éhenhalnak? Milyen az anyagihelyzetük?Miért adtok a nővérnek, az öccsnek,és a báttynak miért nem?(Ha idézem "és az elmúlt 8-9 évben egy szót sem szóltak hozzánk, így nem hiszem hogy magyarázkodnunk kéne." ez róla van, akkor ne válaszolj a báttynak miért nemre)
2013. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
beszeljetek egy magyar ugyveddel, milyen jogi utakon jartok. a titoktartasi jo otlet, de szerintem meg lenne egyeb modja is.
2013. febr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ez necces, hogy az egyik testvér kap, a másik meg nem. Esetleg neki is adjatok valami jelképes összeget, akkor egy szava nem lehet.
2013. febr. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!