Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy apám a...

Lehetséges, hogy apám a tudtom nélkül megszüntette a rokontartást?

Figyelt kérdés

Bíróság tiltja a tőle, de ebben a hónapban eddig még nem kaptam, pedig mindig pontosan érkezik.

Júniusban fejezem be az egyetemet, egyik szülőmmel sem élek együtt. Az állandó lakcímem ott van, ahol apám él, a válás előtt ott élt a család. Az oda kapott levelek sosem jutnak el hozzám (letagadja). A mostani lakhelyemre ideiglenesen be vagyok jelentve, de ő ezt a címet nem tudja (nem kérdezte), de gondolom bíróságnak nem lehet gond kikérni. Ide nem érkezett semmilyen papír.


2013. jan. 16. 21:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Ha júniusban befejezted az egyetemet, akkor már nem jár tartás.
2013. jan. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
Ja, neked már nem jár rokontartás.
2013. jan. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem fejeztem be,most júniusban FOGOM BEFEJEZNI.
2013. jan. 16. 21:38
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy jelenleg édesapádtól valami oknál fogva nem tudnak vonni rokontartást megszűnt a munkája, vagy valami más.

Vagy olyan nehéz anyagi helyzetbe került, hogy a bíróság helyt adott neki, és megszüntette a rokontartást, te pedig mivel nem kapsz semmilyen levelet, ez is elképzelhető, mert 18 éves korig a szülőnek saját kárára

is kötelessége a gyerektartást fizetni, de viszont nagykorú gyermek esetében csak abban az esetben ha saját szükségletein felül ezt megfizetni képes! Megítélésem alapján nagyon ritka az ha még az egyetemen tanult felnőtt után is fizetni kell, mert a törvény alapján, az első szakma megszerzéséig, de általában már a gimnázium befejezése után, vagy ritka esetben a főiskola befejezése után meg szokták szüntetni!

2013. jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ennek próbáltam én is utána nézni, hogyan szüntetheti meg. Elvileg mivel bíróság vonja, bírósági eljárás keretében szüntetik meg. Megvizsgálják az ő és az én körülményeimet, ilyesmik. Azonban nem kaptam semmilyen értesítés, pedig ha ő nem is tudja a címem, bíróságnak nem gond megtudni.

Nyugdíjas amùgy, idő előtt mehetett el nyugdíjba és elég magas összeget kap, szóval sosem voltak anyagi gondjai, sőt.

2013. jan. 16. 22:00
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A cím változás még ha ideiglenes is nem apád és a bíróság dolga hogy kiderítse. Neked kellett volna jelezni előre mindenhová hogy új címed van ahol elérhetnek.
2013. jan. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán erőt vehetnél magadon, és egy laza kérdést megereszthetnél az édesapád felé.

Utalja a pénzt, vagy levonják?

2013. jan. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A Bíróság nem von senkitől semmit. Ha nyugdíjas, akkor a Nyugdíjintézet vonja a nyugdíjából. Ők csak a letiltásban szereplő címre utalnak. Ha nem veszi fel senki, és visszamegy, akkor nem utalnak tovább.
2013. jan. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Írtad hogy a postádat sosem kapod meg. Miiért? Te sosem mész haza?? Mondjuk a postádért?

Én is apámnál vagyok bejelentve de évek óta nem élek ott. De hetente egyszer mindig hazalátogatok, megnézem hogy van apám, és átveszem a postámat.

2013. jan. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha nem anyukáddal laksz akkor már nem is jár rokontartást, még jogtalan felvétel miatt vissza is perelheti.
2013. jan. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!