Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges megbocsájtani...

Lehetséges megbocsájtani gyerekverő, terrorizáló, agresszív szülőknek?

Figyelt kérdés
Ez a sztori röviden: szüleim egészen kicsi koromtól kezdve rendszeresen vertek szíjjal, ököllel, cipővel, bármivel ami a kezük ügyébe került. Állandó lelki terror, tiltások, túlzott leterhelés (rendkívül megterhelő, irányultságba, érdeklődésbe, tehetségbe nem vágó különórák,produkáltatás, stb), későbbi életembe való állandó beleugatási kényszer, kritizálás, szándékos, célzott önbizalomrombolás. Másfél éve (huszas éveim végén járok jelenleg) felismertem, hogy mennyire alávaló, megvetendő és elfogadhatatlan az, ahogy gyerekként, és később fiatal felnőttként bántak velem, és megszakítottam velük mindennemű kapcsolatot. Jelenleg azt sem tudják, mi a levelezési vagy lakcímem, emailekre, elefonokra nem válaszolok. Lehet hogy érthető a rekcióm, de mégis úgy érzem, valammi visszafordíthatatlant tettem és ezt nem igazán tudom feldolgozni. Annak ellenére ahogy bántak velem, nagyon sajnálom őket, mert valószínűleg rettenetes fájdalmat okoztam nekik ezzel. Nem ez volt a célom, csak meg akartam szabadulni a destruktív romboló hatásuktól, és kívül akartam tudni őket az életemből. Másrészt megbocsájtani sem vagyok képes, szerintem soha nem is leszek. A szüleim mára megtört, öreg, sajnálnivaló emberek, nevetséges mértékű ragaszkodási igénnyel(amiből persze soha nem mutattak semmit amíg gyerekek voltunk), ami még nehezebbé teszi az egész szitut. íSzeretném ha hasonló problémákkal küzdők leírnák a saját tapasztalataikat. Még valami: ha valaki szerint a gyerekeket időnként fel kell pofozni, az légyszi ne ide írjon, trollkodja ki magát máshol. Köszi
2013. jan. 14. 00:31
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
92%
Én szerencsére nem ilyen helyzetben élek, de szerintem teljesen jól tetted, hogy otthagytad őket a francba. Ha nekik ez rosszul esik, akkor meg is érdemlik, legalább visszakapják lélekben azt, amit műveltek veled.
2013. jan. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Így jártak, most már jó lennél.

Úgy is csak azért lennének most már kedvesek veled, mert szarban vannak, ha reagálsz elkezdődik az érzelmi zsarolás, amivel ki fogod nyalni.

Szarjál a fejükre.

2013. jan. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen érthető a tetted a számomra!

Én anno egy nagyon rossz kapcsolatba menekültem el otthonról és ebben is tűrtem a verést,megalázást.

Az apám évekig nem beszélt velem,mert elmertem jönni otthonról,amikor nagyon nagy szükség lett volna rám.

3-an vagyunk testvérek és anya nélkül nőttünk fel.

Legidősebb lány révén én láttam el a háztartást teljes mértékben.

Apámnak voltam kapcsolatai,de egy sem volt normális!

Szóval elvárás volt bőven ,mert vezető beosztásban dolgozott,aztán nehogy már a főnök kölkei ne hozzák a maximumot.Én nagyon megtörtem lelkileg,és a testvéreim is ki igy-ki úgy de hordozza a hátán a múlt sérüléseit!

Mostanra már nálunk is változott a helyzet,ő egyedül maradt ,mi mindhárman családot alapitottunk.

Én 10-ből 1-szer veszem fel neki a telefont,akkor is csak a lelkiismeretem miatt,mert,hogy az apám.De legtöbbször pár szó és ordítunk egymással sajnos.

Én nem tudom neki elfelejteni a múltat..bár a gyerekemet nem fogom tőle tiltani..igaz nem is kell mert mióta megszületett max 8-szor látta!

De sokszor megsajnálom ,hogy magányossá tette az életét!

2013. jan. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%
Teljesen igazad van. Egy aprócska csontot se dobj feléjük, akik így képesek bánni a saját gyerekükkel, az életet nem érdemlik meg. Nyomorodjanak bele a magányba, mindenki azt kapja amit megérdemel.
2013. jan. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

Ha majd elég erős leszel, és elszáll a dühöd, akkor majd meg tudsz bocsájtani.

Szerintem nem miattuk, magad miatt kellene megbocsájtani, mert az lelki békét hoz. Sajnálhatod is őket, azért mert ilyen gonoszok. Az a helyzet,hogy ez most még nálad a bosszú. Ha már le tudod szarni, akkor fogsz lelkileg rendbe jönni. Persze, ha neked úgy könnyebb ne találkozz velük többet.

2013. jan. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Hello. Van testvéred is? Ő hogy áll ehhez hozzá?
2013. jan. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, nálunk azért ennyire nem volt elszállt a helyzet, de én sem állok szóba anyámékkal 2 évtizede.

Mindamellett azt gondolom, hogy megbocsájthatatlan bűn NINCS, de ahhoz, hogy erre sor kerülhessen, ahhoz alapfeltétel, hogy az illető belássa a bűnét, őszintén megbánja, és törekedjen annak a helyrehozatalára. Amíg ez nem áll fenn, addig szó sem lehet semmiféle megbocsájtásról, akarhattak akármennyire jót anno, és lehetnek akármilyen megtörtek és rászorulók most.


Másfelől szerintem pont, hogy célszerű példát statuálni a jelen kor szülői számára, akik esetleg hasonló magatartást látnak kívánatosnak vagy folytatnak, hogy ez hova vezet, és időben elgondolkodjanak, és abbahagyják a saját fejük szerinti "csak jót akarást"...

2013. jan. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"alapfeltétel, hogy az illető belássa a bűnét, őszintén megbánja, és törekedjen annak a helyrehozatalára"


Valóban. A megbocsátás akkor kerül sorra, amikor azt KÉRIK.

Ezután kezdődhet az a lelki folyamat Benned, aminek az eredménye a megbocsátás.


Amíg ez nincs, addig puszta önvédelemből vagy távol a szüleidtől.

És kötelességed is magaddal szemben.

2013. jan. 14. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"pont, hogy célszerű példát statuálni a jelen kor szülői számára"


Ma már ez bűncselekmény, szóval nem szükséges...

Elég csak kihívni a rendőrséget.

2013. jan. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előző, ez Kérdező első mondatéra igaz. A másodikra meg már nem, a gyerek jelenét az úgymond "a jövője érdekében, csak jót akarva" feláldozó szülői magatartást a mai napig nem tiltja, és nem bünteti semmi. Pedig az legalább annyi kárt tud okozni, mint a testi sértés...
2013. jan. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!