Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyen normális viszony...

Hogyan legyen normális viszonyom a párom anyukájával?

Figyelt kérdés

Egy éves kapcsolat, család is körülbelül egy éve ismer.

Az utóbbi 5-6 hónapban jöttek elő a számomra zavaró dolgok, ahogyan egyre jobban megismertem őket.


24 éves vagyok, barátom 27. Anyukájával él. Az édesanya egy nagyon pörgős személyiség, nem bír egyedül lenni, azt szereti, ha mindig vannak körülötte (férjétől elvált). Szeret egyik helyről a másikra menni, rengeteg dolgot tesz meg munka után is.


Én, meg barátom ennek pont az ellentétei vagyunk. Nem igazán társasági emberek, jobban szeretünk ketten lenni, és eléggé nyugodt, "megülök a helyemen" emberek vagyunk.


Barátom anyukája odarak alá mindent, még egy virslit se főz meg magának, vagy egy kést se rak le az asztalra, mert anyukája a sarkában van, h. mire van szüksége.


Teljes mértékben kiszolgálja, ugyanakkor cseszegeti is, hogy tessék már önállóbbnak lenni. Nekem is odamondogatja a dolgokat, hogy a mai világban nem lehet ilyen lassúnak meg kényelmesnek lenni.

Hogy igazából mi baja velem, azt nem értem, mert a saját keresetemből élek, dolgozom, háztartást vezetek, független vagyok. Az én munkahelyemen nem elvárás pörgés, mert más a szervezeti kultúra, mikor oda kerültem, szóvá is tették, hogy itt "nem kell pattogni annyira".


Sokszor a saját lányához hasonlít, és tudom, nem mondja ki, de azt szeretné, ha én is olyan lennék, mint az a lány. Én pl. nem sütök, csak főzök, neki ez sem tetszik, mondván sütni tudni kell, mert egy családban keresni kell mindenki kedvét, nézzem csak meg az ő lányát, aki minden hétvégén más receptből süt.

Mikor pedig én is elmondom normálisan a véleményem, miszerint engem a sütögetés abszolút nem érdekel, másrészt egyedül élek és az ételen tudok a legtöbbet spórolni, így nem fogok pénzt költeni a sütögetéshez feleslegesen, akkor meg beáll a mosolyszünet.


De annyi ilyen megjegyzést kaptam az utóbbi időben, hogy lassan már beszélni sincs kedvem a párom anyukájával, pedig nem tudjuk egymást kikerülni. A folyamatos beszólogatások pedig oda vezetnek, hogy normális hangnemben, de én is ugyanúgy odamondom a véleményem, és teszek rá, hogy neki tetszik, vagy nem.


Nem szeretem, ha valaki kívülről beleszól az életembe, holott semmi köze hozzá.


Hogy lehet normálisan kezelni ezeket a dolgokat?


2013. febr. 24. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Tűrni, vagy jó messzire kell költözni, ez mindig csak rosszabb lesz.
2013. febr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem egészen világos a problémád.


A barátod anyjával éltek egy háztartásban? Vagy honnan tudja, hogy te(ti) hogyan éltek?


Ha igen, akkor célszerü lenne külön költöznötök, és nem nála élni, megha csak idönként is.


A barátoddal beszéld meg, és lehetöleg ne legyetek ott, akkor nem lesz annyi ütközési felület.

Persze ha neki megfelel, hogy anyuka mindent a feneke alá tesz, akkor ebböl idövel komolyabb gondok is lesznek kettötök között.


A megoldás: kettesben külön az anyukától élni, és a lehetö legkevesebbet találkozni vele, az életviteletekröl meg nem vitatkozni.

2013. febr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A "tűrni" sajnos nekem nem jó megoldás, mert ha folyamatosan jönnek ilyen beszólogatások, azt én sem tudom szó nélkül megállni, pedig nem vagyok egy konfliktuskereső személyiség. Nem értem, miért kell beleszólni más életébe, felnőtt emberek vagyunk, mért nem tehet mindenki mindent úgy, ahogy neki jól esik?


A messzire költözni felmerült már bennem...

2013. febr. 24. 18:33
 4/10 A kérdező kommentje:

Én nem élek velük egy háztartásban, külön lakom. Minden nap találkozunk, körülbelül fele-fele arányban nálam és náluk.


Sajnos nálam sem lehetünk többet, ha pedig én őnáluk vagyok, akkor is folyton körülöttünk nyüzsög a párom anyukája.


Összeköltözésre egyelőre nincs lehetőség anyagiak miatt.

2013. febr. 24. 18:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért csinálja mert magára akarja terelni, felhívni a figyelmet. EGOista! Ezzel nem tudsz mit csinálni, az embereket ennyi idősen már nem lehet megváltoztatni.

Nem benned van a hiba, ezt tudd, a többit tojd le! :)

2013. febr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Lehet tűrni, hhidd el, 3 éve csinálom.Egyszerűen úgy érzem, nem veszemfel a kesztyűt. Nincs kivel, anyósom borzalmasan ostoba nő. Soha nem bántottam meg őt, ezt az egy jelzőt használom rá, ez mindent elmond. Néha nem éri meg vitatkozni. Néha viszont kötelező elmondani mi fáj, máskülönben felgyülemlik és egyszer robbansz. Ha úgy érzed, hogy változni fog valami, ha rázúditod mi fáj, akkor tedd azt:)

Sok sikert, szeressétek egymást a barátoddal!

2013. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Folyamatosan próbálok nem foglalkozni vele, de az is fáj, hogy a barátomat ennyit piszkálják. Nem telik el úgy családi összejövetel, hogy ne lenne szóvá téve, milyen "pipogya", "tutyimutyi" , "félénk" (holott csak nem olyan személyiség, mint ők, vagy milyen "élhetetlen", "önállótlan", "életképtelen" (holott az anyuka neveli ilyennek azzal, hogy a szájába rak mindent, és mindent elintéz helyette).
2013. febr. 24. 18:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az a lényeg, hogy ne viselkedj végletesen. Ha nyuszi módjára eltűrsz mindent, és csak nyelsz, előbb utóbb robbanni fogsz. Ha meg mindennel kapcsolatban megjegyzést teszel, állandóan összevesztek, ez se jó. Szerintem óvatosan, de határozottan mond meg a véleményed ha sarkalatos dologról van szó, a kisebb ügyeket meg hagyd. És szerintem a legfontosabb: ne agyalj ezen túl sokat. Hidd el, nem éri meg.
2013. febr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A barátodról nem is írtál. Ő mit szól? Vagy semmit? Tényleg pipogya, tutyimutyi?
2013. febr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a barátod nem dolgozik? ha van egy normálisabb fizetése, akkor össze lehetne költözni, anyuka letudva.


nekem sem egyszerű eset az anyóspajti, ad-hoc beleköt dolgokba, épp milyen kedve van. a páromnak anno megmondtam, h annyiszor megy át hozzá, ahányszor szeretne, de én ha lehet, akkor a kötelező körökön kívül többet nem futnék. akceptálta a kérésemet. szerencsére elég hamar össze tudtunk költözni, viszont elég sok időbe telt míg rávezettem, hogy egy háztartás hogyan működik. ügyintézésben profi a drágám, de ha le kell vinni a szemetet, akkor előtte 2 nappal aranyszegélyes kérvényt kell benyújtani, h meg is valósuljon :)

2013. febr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!