Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg bunkóság lenne tőlem?

Tényleg bunkóság lenne tőlem?

Figyelt kérdés
Anyukám szülinapjára azt találtam ki, hogy elviszem valamelyik Trófea étterembe. Nagyon ritkán jut el ilyen helyekre szinte soha nem vesz magának semmit. Úgy gondoltam hogy szólok az egyik házaspár ismerősünknek illetve a tesóméknak és így mennénk hatan. Anyának és magammal én állnám a többiek maguknak. Tesóm erre közölte hogy ez bunkóság ha ilyet találok ki akkor fizessem mindenkinek. De én még tanulok diákmunkából szedtem ezt is össze nem tudok 30 000 forintot kifizetni ellenben a többiek mind dolgoznak, keresnek. Tényleg bunkóság ez így?
2013. febr. 24. 20:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Hát ez így tényleg érdekes. Ha szólsz nekik, hogy mindenki magának, akkor még oké- de ne lepődj meg, ha nem mennek el.
2013. febr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igy eleg hülyén jönne ki. Menjetek kettesben.
2013. febr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Hát ez elég béna. Anyukád szülinapjára meghívsz embereket egy étterembe, és mindenki magának fizet? Érdekes. Akkor is, ha tanulsz. Ha már valakiket valamilyen alkalomból valahova te elhívsz, mert szervezel valamit, akkor neked kellene fizetni, így illik.

Spontán együtt étterembe menni és úgy mindenki magának fizet az kicsit más, mint elhívni valakiket és úgy.

2013. febr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Ez kicsit olyan, mintha otthonra szerveznéd anyukád szülinapját, de szólnál nekik, hogy figyelj Pista, kaját meg üdítőt hozzatok magatoknak, jó?
2013. febr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek az előttem szólókkal, ez így tényleg furcsa. Menjetek inkább kettesben.
2013. febr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem lennék oda érte. Lehet egyébként, ha étterembe akarnánk menni (ha egyáltalán akarnánk) nem oda és lehet nem akkor mennék. Vagy csak simán kettesben mennénk. Viszont, ha visszamondom paraszt vagyok, így meg költhetnék olyasmire, amire esetleg abszolút nem akartam és még ajándékot sem vettem.
2013. febr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Nézzük csak.

Elém állnál és azt mondanád nekem, hogy szeretnél meghívni egy étterembe hogy anyud születésnapját megünnepeljük. Én igent mondok, hiszen meghívtál, és örömmel mennék. Viszont égne a képemről a bőr ha az étteremben derülne ki, hogy a meghívás csak arra szól hogy menjek el.. A többi az én pénztárcámat érinti.

Ha viszont úgy szólsz hogy anyud születésnapjára egy éttermi összejövetelt szervezel, amire megkérsz hogy vegyek részt, természetesen mindenki maga fizeti a részét. Akkor is megköszönöm hogy gondoltál rám, és ha lenne rá pénzem, ha nem okoz gondot egy éttermi vacsora elmennék.Ha nincs rá keret akkor nem mennék el..

Szóval kedves kérdező. Ha te úgy tervezed hogy mindenki állja a maga részét akkor előre mond el nekik hogy ne érje őket meglepetés..

2013. febr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább vegyél neki valamit. Ha sose vesz magának semmit, akkor nem sokra megy vele, hogy két órán át ehet egy étteremben. Gondolom még sajnálkozna is, hogy mennyibe került és milyen haszontalanság (már ha abból indulunk ki, hogy magára amúgy sem költ, nem hogy ilyenre)
2013. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Természetesen úgy gondoltam hogy előre szólnék mindenkinek, de most elvetettem a dolgot a válaszok miatt. Mondjuk 100%ig nem adok nektek igazat, mert az oké hogy a házaspárnak illene fizetni de a tesómék részénél már nem vagyok benne biztos, főleg hogy ők évek óta semmit sem adnak anyának pedig telne rá. Jól esett volna ha azt mondja hogy akkor fizessük felesbe vagy ilyesmi.


A vásárlással az a gond, hogy én nem tudok neki egyedül semmit se venni, ha meg együtt megyünk el akkor nem választ semmit mert ránéz az árra és drágálja és akkor inkább nem kell neki. Ha utalványt adnék neki azt meg nem magára költené.

2013. febr. 24. 20:51
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A tesódékat sem kényszerítheted rá, hogy a te ajándékötletedbe szálljanak bele, lehet, ők teljesen mással akarják anyukádat meglepni. Miért nem lehet úgy, hogy nem hívod el a családtagokat, ismerősöket, csak elmentek kettesben? Ha meg családi összejövetelt akarsz, esetleg a tesóddal együtt összeüthettek egy finom, ünnepi ebédet, emellett még vennél valamit. Anyukád biztos nem vár el valami különleges, nagy ajándékot, egy szál virágnak, meg valami személyre szóló apróságnak is biztos nagyon örülne. A tesódék, meg az ismerős házaspár meg majd választanak olyan ajándékot, amit ők szeretnének.
2013. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!