Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne utáljam a...

Mit tegyek, hogy ne utáljam a leendő sógornőmet?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy érzem, hogy teljesen tönkretesz engem ez az érzés. Szeretnék túllépni és eljutni egy olyan szintre, hogy közömbös legyen nekem, vagy legalább is szeretettel tudjak gondolni rá.

Fiatalabb nálam(20), és anyuci kicsi lánya, akit mindenért meg kell dícsérni, de neki ez nem elég, mert folyton versengeni akar velem. Ki főz jobbat, ki ügyesebb, ki vezet jobban, ki a szebb, ki az okosabb, és minden pillanatban ez megy. Egy ideig nem érdekelt, de sajnos miután odaköltöztem hozzájuk, ő és az anyja kicsináltak engem. Minden amit csináltam, vagy érdekelt arra vezették vissza, hogy őt utánzom. A vicc az, hogy ő utánzott engem, de ez engem nem zavart. Leültünk beszélgetni, mint "két felnőtt" és megkért szépen, mint egy magasabb szinten álló, hogy ne vegyek semmi olyan cuccot, ami neki is van, mert ő egyedi akar lenni, és nem tűri az ilyesmit. Rá 2 hétre írt egy sms-t, hogy talált ugyan olyan pulcsit mint az enyém, és kell neki. A páromat ellenem hangolta, az ő figyelméért is folyton versenyezett velem, és nehezen viselte, amikor a párom inkább rám figyelt, mint rá. Az anyukája nagyon elvakult vele, és miden pillanatban azt zengi, hogy ő tökéletes, ő a legokosabb...stb... az utóbbi időben már nem is beszél velem, és ellenem hangolja a szüleit is. Azt vettem észre, hogy a tettei miatt nagyon megutáltam őt. El is kellett költöznöm miatta és az anyja miatt, de szerencsére a párommal még együtt vagyunk.

Megbeszélni nem tudom vele, mert ő és anyukája nagyon agresszívek, és csak a saját igazukat fogadják el. :(

MIT TEGYEK, HOGY NE UTÁLJAM ŐT? HOGYAN SZŰNJÖN MEG BENNEM EZ A HARAG IRÁNTA?


Előre is köszönöm a segítségeteket.


2013. febr. 26. 09:21
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Talán költözzetek el onnan.
2013. febr. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Most külön lakunk. Ki ki a saját szüleivel. Nekem kell ott aludnom, mert ő nem tud nálunk aludni, mert anyukám és apukám nem engedik, hogy valaki is itt aludjon a házban. Így nekem kell néha náluk aludni, az viszont nagyon kellemetlen. :(
2013. febr. 26. 10:14
 23/35 Morzsa ***** válasza:
100%
Én azt kívánom neked,hogy minél hamarabb oldódjon meg ez a probléma,mert így erre a kapcsolatra nem lehet alapozni.Most,hogy szüneteltetitek a kapcsolatot,az most azt jelenti,hogy közben ismerkedhettek mással is?Mert ha szünet van,akkor gondolom nem jártok össze együtt aludni.Én nem sok esélyt látok arra,hogy valaha is normálisan eltudjanak téged fogadni.Ami szomorú,mert így is elég nehéz világot élünk,és nincs szükség arra,hogy a leendő családod is megnehezítse az életedet,ráadásul a szüleid sem engedik,hogy nálad aludjon.Szerintem,de ez csak az én véleményem,keress magadnak mást,mert ezek a rossz májú emberek,nem fognak elfogadni bármit is teszel.
2013. febr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de szerintem ennek a kapcsolatnak nincs sok jövője így. Te minden dühödet a sógornődre, és az anyósodra öntöd, miközben ( szerintem) a fő probléma az, hogy a párod nem hajlandó téged megvédeni.

Ha valóban olyan piszlicsári sz@rságokon ment a huzavona, és a beszólogatás, mint amiket itt leírtál, azt egy igazi férfinak, a "hazai pályán" kb 24 óra alatt rendbe kellett volna hoznia.

Ezzel szemben majdnem ti szakítottatok, és te azóta is attól rettegsz, hogy ha a pasid otthon van, akkor ellened hangolják. Szerinted ezen mit fog változtatni, ha külön költöztök? Gondolom nem a Déli sarkon lesz a lakásotok, a párod változatlanul haza fog járni. Változatlanul megkapja majd otthon a leosztást ha egy ránc lesz az ingén, vagy más illatú öblítőt használsz mint amit anyukáék szeretnek. Te pedig változatlanul görcsölni fogsz azon, hogy mit "hoz haza", ami számodra kellemetlen.

Nekem ebből az egész sztoriból az derül ki, hogy neked kellett volna idomulnod egy idegen család elvárásaihoz, amit rosszul toleráltál. Az még csak nyomokban sem fedezhető fel, hogy a pasid TÉGED választott, a TE szokásaidat szereti, VELED áll egy oldalon, és ezt nyíltan vállalja a család előtt is. Megpróbált "begyömöszölni" a családja értékrendjébe, és amikor ez nem sikerült, majdnem szakítottatok. Ez itt a fő baj, nem az, hogy a sógornőd, vagy anyósod milyen.

2013. febr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem külön kell költözni mindenki a saját otthonába, hanem külön mindkettőtök családjától de össze.
2013. febr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Egy hétig szüneteltünk, de minden nap beszéltünk, aztán megbeszéltük, hogy szeretjük egymást, és együtt akarunk lenni. Utólag elmondta azt is, hogy tudja, hogy milyen az anyja és a huga, és szeretné, ha én lennék a felnőtt, aki nem foglalkozik velük.
2013. febr. 26. 10:29
 27/35 A kérdező kommentje:
10:22 van abban igazság, amit írtál. Annyira összezavarodtam most, hogy nem tudom mit tegyek. Szeretem Őt, Ő is szeret engem, és még soha nem volt ennyire jó társam senki. :( Amúgy apukámék is azt mondják, hogy nagy valószínűséggel ez a keverés soha nem fog megszűnni, és ha külön leszünk, akkor is ez lesz, mert szerinte az anyósom és a lánya mindketten meg akarják majd mondani, hogy hogyan éljünk. De a párom ebből ki akar törni. :( Csak azt nem tudom, hogy sikerül-e majd neki.
2013. febr. 26. 10:35
 28/35 A kérdező kommentje:
MOst az anyja cégénél dolgozik, és sokszor együtt is vannak egész nap. Ő szeretne ebből kitörtni, és már ki is találta, hogy mivel akar foglalkozni.
2013. febr. 26. 10:36
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mintha a saját,évekkel ezelőtti történetemet olvastam volna,magamra ismertem.Azzal a különbséggel,hogy én nem szakítottam az akkori barátommal,csak évekkel később,engem megvédett,és pedig magamat.Amikor olyan szintre jutott bennem a düh,akkor igenis kiüvöltöttem magamból,és a delikvens kisasszonyt az anyjába küldtem el.Persze ezek után én voltam a sz@r szemét kb. tízenx ember szemében,de nem hunyászkodtam meg,nem költöztem el,nem szakítottam,és nem adtam fel.Végül felnőttem az évek folyamán,és rájöttem,hogy talán nem így kellett volna,de végül is kiálltam magamért,és ez a lényeg.Később a pasival is szakítottam,mert rájöttem:nekem nem egy puhap.csre van szükségem.Az azóta is szingli húga meg csak nyugodtan papucsozza le.Az ő dolguk.

2013. febr. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Itt is singli a huga, és az anyukájának minden álma találni neki valakit. Ha kiteszi a lábát a házból, már mondja neki, hogy nézzen körül, és mosolyogjon a fiúkra. Olyan jó lenne, ha valaki írná, hogy hasonló helyzet volt, és meg tudták oldani, és azóta is együtt vannak. Sajnos, ha nem fog megoldódni, tényleg tovább kell lépnem. :( De nem akartam úgy, hogy meg sem próbálom megmenteni.
2013. febr. 26. 10:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!