Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne utáljam a...

Mit tegyek, hogy ne utáljam a leendő sógornőmet?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy érzem, hogy teljesen tönkretesz engem ez az érzés. Szeretnék túllépni és eljutni egy olyan szintre, hogy közömbös legyen nekem, vagy legalább is szeretettel tudjak gondolni rá.

Fiatalabb nálam(20), és anyuci kicsi lánya, akit mindenért meg kell dícsérni, de neki ez nem elég, mert folyton versengeni akar velem. Ki főz jobbat, ki ügyesebb, ki vezet jobban, ki a szebb, ki az okosabb, és minden pillanatban ez megy. Egy ideig nem érdekelt, de sajnos miután odaköltöztem hozzájuk, ő és az anyja kicsináltak engem. Minden amit csináltam, vagy érdekelt arra vezették vissza, hogy őt utánzom. A vicc az, hogy ő utánzott engem, de ez engem nem zavart. Leültünk beszélgetni, mint "két felnőtt" és megkért szépen, mint egy magasabb szinten álló, hogy ne vegyek semmi olyan cuccot, ami neki is van, mert ő egyedi akar lenni, és nem tűri az ilyesmit. Rá 2 hétre írt egy sms-t, hogy talált ugyan olyan pulcsit mint az enyém, és kell neki. A páromat ellenem hangolta, az ő figyelméért is folyton versenyezett velem, és nehezen viselte, amikor a párom inkább rám figyelt, mint rá. Az anyukája nagyon elvakult vele, és miden pillanatban azt zengi, hogy ő tökéletes, ő a legokosabb...stb... az utóbbi időben már nem is beszél velem, és ellenem hangolja a szüleit is. Azt vettem észre, hogy a tettei miatt nagyon megutáltam őt. El is kellett költöznöm miatta és az anyja miatt, de szerencsére a párommal még együtt vagyunk.

Megbeszélni nem tudom vele, mert ő és anyukája nagyon agresszívek, és csak a saját igazukat fogadják el. :(

MIT TEGYEK, HOGY NE UTÁLJAM ŐT? HOGYAN SZŰNJÖN MEG BENNEM EZ A HARAG IRÁNTA?


Előre is köszönöm a segítségeteket.


2013. febr. 26. 09:21
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Szép tőled, hogy szeretnéd megmenteni a kapcsolatotokat, de kb az a realitás, amit a 10:38-as hozzászóló írt. Én azért drukkolok, hogy a párodban tényleg legyen elég erő, és kitartás ahhoz, hogy végre elkezdje a saját önálló felnőtt életét, és kibújjon az anyja szoknyája alól.

Sajnos vannak olyan családok, ahol a szülők (főleg az anyák) puszta szeretetből, vagy valami általuk jónak vélt elmélet alapján, rátelepszenek a gyerekeik életére, és mindent helyettük akarnak megoldani. Aki ebben nőtt fel, annak nagyon nehéz ettől megszabadulnia, főleg ha olyan "kényelmi szempontok" is szerepelnek benne, mint az élethosszig tartó koszt-kvártély, vagy a biztos munkahely anyuka cégénél... Nem tudom hány évesek vagytok, de tényleg érdemes elgondolkodnod rajta, hogy akarsz-e vállalni egy végtelenített harcot a párod családjával. Ez a "légy te a felnőtt" ugyanis magyarra fordítva annyit jelent, hogy tűrj, és viseld el. Na, ez nem szokott működni egy idő után...

2013. febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Off: vajon a lány beszól még több millió embernek, hogy ne vegyenek olyan cuccokat, mint ő?
2013. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg a kisasszonynak nyugodtan, hogy a Nivea termékeket több millió nő használja, szóval egyedi nem lesz tőle egy cseppet sem:D
2013. febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
2-esé jó válasz. Amúgy ha akartok, külön tudtok költözni a családotoktól. Nem azt mondom, hogy könnyű, de lehetséges.
2013. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
A fő probléma, hogy a párod nem áll ki melletted és nem hiszem, hogy ez a jövőben változni fog.
2013. febr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!