Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha még babával mentetek szét,...

Ha még babával mentetek szét, mikor vitte el az apa több időre? Mikor áltatok át a fele-fele időre?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves kisfiam, az apukájával nem jött össze a kapcsolatunk. Rövid viszonyból fogant a baba, próbáltuk a kicsi miatt, hogy együtt legyünk, de nem illettünk össze. Eleinte az apa járt fel csak. Mostanában elviszi pár órára, illetve hétvégén egy napra. Most péntek este aludt ott először. Nem volt semmi gond, végül is a gyerek is meg van szokva az apjával, még egy ideig szeretnénk így csinálni, mielőtt egy egész hétvégére maradna. Nem tudom mikor legyen ez. Másfél éves koráig? vagy maradhat hamarabb? Utána szépen fokozatos maradjon mindig tovább, míg nem lesz fele-fele annyi időt mindkettőnkkel? Ez kb. hány éves kortól jöhet össze? 3? Félhetente váltsuk egymást eleinte?

Nagyon érdekelne mások tapasztalata (véleménye)



2013. febr. 26. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nkem egy másfél éves lányom van és együtt vagyunk a férjemmel, de ha elálnánk és akarná vinni a gyereket magához hétvégére,még nem hagynám, éjszakára sem, nem azért mert ezzel keresztbe akarok tenni neki, hanemmert a kicsnek megannak az esti rituáléi ésazokból nem hagyok, pl. fürdés,etetés,mese és alvás a saját ágyában. Legyen ott egésznap, de este hozza haza. Ha messze van és nem megoldható az állandó hurcolászás, akkor sem tartom jó ötletnek. 2 éves koráig biztosan nem.

2013. febr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mint írtam már egyszer ott aludt, nem volt gond vele. Max én nem aludtam itthon, de ő jól elvolt. A játékait, takaróját vitték. Egynél több éjszakára még én sem tudom elképzelni.

Nem tudom, hogy jól csináltuk e vagy sem, próbálkozunk a legjobbat kihozni a helyzetből. Úgy gondolom az apukájának is végig kell élni bizonyos dolgokat, aminek ha velünk lenne akkor részese lenne. Szeretném, ha kialakulna köztük egy normális apa-gyerek kötődés, szerencsére ő is mindent megtesz ezért. De mint írtam nem tudom, hogy jó e ez így. Ezért lenne jó tapasztalatokat olvasni.

2013. febr. 26. 12:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel meg pici, bármit meg tud szokni. Szerintem mar most is ki lehet próbálni a hétvégét. Ha nem megy, akkor apuka visszaviszi.
2013. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!