Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mikor mentetek...

Anyukák, mikor mentetek először nagyobb társaságba pici babával? Pl. Egy családi összejövetelre, esetleg esküvőre!? Mi az a kor, amikor már nyugodtan magunkkal vihetjük egy pár órára közösségbe, zajba a babát!?

Figyelt kérdés
2012. nov. 17. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

3 hetes korában mentünk rokonokhoz látogatóba (dédikhez, nagyszülőkhöz). Tescoba távolsági busszal 1 hónapos korában mentünk. 3 hónapos volt az első karácsonyán, igazi nagy családi banzáj volt, előtte való hétvégén malacvágással.

Én nem voltam/vagyok paramami, így én már 2 hetes korában 1 órát sétáltam vele a szabadban, pedig október eleje volt. Télen a mínuszokban is legalább 20 percet sétáltunk minden nap. Persze egy rockkoncertre nem vinném pár hetes korában, de egy családi összejövetelre, karácsonyra simán. Csak legyen egy olyan hely, szoba, ahova félre tudsz vonulni szoptatni, vagy altatni. Olyan 3-4 hónapos korában simán vinném esküvőre is, de azért azt a opciót belekalkulálva, hogy haza tudjunk menni, ha bármi gond van.

2012. nov. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

2 hónaposan a karácsonyi családi összejövetelre (olyan 30 fős) simán elvittük, azóta is nagyon társasági lény (most 3 éves). Semmi baja nem lett. A kisebbikkel szenteste jöttünk haza a kórházból, és aznap olyan 17 fős vendégség gyűlt nálunk össze. Neki se lett semmi baja, sőt, most, 10 hónaposan volt az első megfázása.

Ebben a korban az a jó, hogy még nagy zajban is jókat tudnak aludni. :)

2012. nov. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4 hetes volt amikor kertipartyra mentünk. Sokan voltak, hangosak voltak, a lányom mégis aludt, mint a bunda. Nem hitték el nekünk, hogy egyébként egész nap csak sír.
2012. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most a 3. babával bevállalós voltam. Férjemnek nagy szüksége volt nyugalomra, így én elmentem a három gyerekemmel egy egy napos piknikre egy rétre. A kicsi 3 hetes volt. Nyár volt, meleg, egy árnyas fa alatt óriásiakat szundított a szúnyoghálóval ellátott babakocsiban, miközben én élveztem a társaságot (nagy pocakkal nem igen jártam már sehová a végén), meg együtt voltam a nagyokkal (3 és 5 évesek, akkor még nem egészen voltak ennyik).

Amiatt izgultam csak, hogy nem volt wc meg meleg víz meg ilyesmi, de volt egy olyan kék kút, amiből tiszta víz jött, én meg vittem magammal kézfertőtlenítőt, így nem volt gond, hogy a nagyok sárban dagonyáztak. :o)


Az hozzá tartozik, hogy nagyon könnyű szülés volt és vérzésem sem volt már addigra, tudtam ülni a fűben is kényelmesen.

Különben nem vállaltam volna...

Amúgy esküvőn is voltunk két héttel ez után. Igaz, lagziban nem.

4 hónapos volt, mikor elutaztunk, ott nagyon sok gyerek és baba is volt, akkor szedte össze az első nátháját is. Nem volt vészes. A fogzás sokkal keményebb. :o)

2012. nov. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3 hetes volt. Akkor volt karácsony, így mentünk a családhoz vacsorára.

Beraktuk az utazóágyba és szunyált! Semmi nem zavarta, pedig nem suttogtunk. A mai napig is képes nagyon zajban is aludni hála Istennek!

2012. nov. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!