Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aug.20. -án 6-7 hónapos...

Aug.20. -án 6-7 hónapos babával, aki anyatejes mentetek már ki pár órára?

Figyelt kérdés

Elsősorban azok válaszai érdekelnek, akik korábban már voltak kint ilyen vagy ehhez hasonló rendezvényen. A babám hónap végén tölti a 7 hónapot, s ki szeretnénk menni egy kis időre a rendezvényre. Bár nem tudjuk pontosan hol lesz, de mivel tavaly a budai oldalon volt (mi a pestin lakunk), oda néznénk ki.

Csak ami visszatart, nem tudom, hol tudnám a kicsit megetetni, s megszoptatni.

Így néz ki a napirendünk:

fél 8 - fél 9 között felkel, s 10-kor tízóraizik, majd szopi.

Azt követően valamikor 11-12:30 között alszik kicsit otthon.(a babakocsiban nagyon rövid ideig alszik vagy egyáltalán nem alszik.

13 órakor szopi, majd főzelék. S Ha délelőtt nem nagyon aludt, bealszik félóra- óra múlva vagy fent van 15-15:30-ig, aztán 17-ig alszik.

Szóval így kicsit nehéz elindulni. Ez a napirend még pont ma egy hete van így nála, de 1-2 nap volt közte változás, szóval nem olyan stabil.


Ha ki is mennénk, délelőtt lenne jó kinézni, de nem tudom hol oldom meg a főzelék megmelegítését. A tízórai gyümit nem kell melegíteni, az úgy oksa, de az ebédet igen.

S a szopikkal nem tudom mi a helyzet, mert nagyon rítán mertem még csak elővenni a cicit közterületen, de ez más lesz, mert sokan vannak, s nem hiszem hogy lesz egy zúg, ahová nyugodtan félre tudok menni. Ha feszült vagyok, azzal meg nem érek semmit.


Szóval ilyen esetben ti hogyan oldottátok meg a z etetést s szopiztatást, s mennyi volt az a max idő, amit kibírt a babátok?

Láttam tavaly egészen kis babákat a tűzijátéknál is, ezért gondoltam, rákérdezek, hátha van itt olyan, aki már volt kint egy ennyi idős babával.

Bár én a tűzijátékra nem merném kivinni.

Engem csak a napközbeni, leginkább a délelőtt vagy délutáni óra érdekel.

Persze, ha ezek nehezen kivitelezhetőek, inkább maradok otthon, mert elsősorban a gyerekemet szeretném nézni.


2011. aug. 16. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

7 hónaposan??


még szép, szoptatni bárhol lehet


7,54 hónapos koréban Rómában és környékén voltunk egy hétig, naggyal meg ennyi idősen 2 htéig az Alpokban kirándultunk.

2011. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatást kocsiban, próbafülkében...

A kaját meg egy büfében, kvzóba, étterembe stb. rakasd be mikróba.

Menjetek csak!Szoknia kell, hogy ne legyetek bezárva!!!

2011. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
vehetsz neki üveges bébikaját is azt bárhol megtudja enni
2011. aug. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bárhol megszoptathatod, viszel magaddal egy kendőt, vagy textilpelust, vagy olyan pólót, amiben nem körülményes, és elvonulsz egy félreeső parkba, vagy az autóban, akárhol meg lehet oldani. Akinek nem tetszik, ne nézzen oda.

Az étel melegítést meg bárhol meg tudod kérni, ahol árulnak ételt, és van mikró. Engem még soha nem utasítottak el.

2011. aug. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam, hogy valahol megmelegíttetem, de párom mondta, hogy úgy nem lehet. Bébikaját viszek, de még most kezdtük a kóstoltatást, így a fő tápláléka az anyatej.

Autónk nincs, metróval vagy busszal mennénk, annyira nem tudom a közlekedést, mindig párom irányít.

A buszt a babám nem nagyon bírja, pedig 2 hónapos kora óta rengeteket vagyunk úton, persze eddig csak úgy, hogy mindig volt a közelben olyan hely, ahol volt baba-mama szoba.

Nagyon rítkán kellett megszoptatnom köztéren, persze az másabb volt.

Attól tartok, hogy nagy lesz a nyűsgés, nem tudom hogy fogja bírni, s mellette ha sokan vannak, nem tudom hogy tudok félreeső helyet találni. Engem is zavarna ha sokkan annak körülöttünk, s babám se biztos enne. Leginkább ez a gond. S ha fáradt se alszik ha idegen helyen vagyunk, csak pár percet, mellette pl. buszon utaztunk tegnap is, s hiába alvás, etetés után indultunk el a b.nőm,ékhez, ami fél óra busszal, az ajtó nyitásnál-zárásnál végig ordított. Míg a busz ment, csendben volt.

Viszont ez is változó, mert hétvégén is buszoztam vele, s akkor meg se mukkant.

2011. aug. 17. 13:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Plázákban van baba-mama szoba, Blahán a mülleres nagyon csúcs, de a corvin plázában is nagyon jó.

Én simán szoptatok bárhol, párom aki nagyon ki van ezen akadva, de első baba. 5-nél majd csak hozzászokik.

Amúgy én is azt tudom írni mint az előttem szólók, h egy félreeső helyen, esetleg gyümölcsös kaját adj neki, azt nem kell melegíteni. Jó szórakozást.

2011. aug. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ha a főzeléket sem melegíted meg, akkor sem dől össze a világ.
2011. aug. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vigyél üveges főzeléket, azt ha nem melegíted meg, akkor sem lesz semmi. Főleg, hogy jó meleg lesz egyébként is, fel fog melegedni olyan hőmérsékletre az üveg a napon, amit már nyugodtan odaadhatsz neki. Lefejt anyatejed nincs? Azt odaadhatod neki cumisüvegben.

7 hónaposan meg igenis mozduljatok ki, különben megőrülsz. Az enyém is 7 hónapos, de simán járunk vele mindenhova, akár egész napokra is ide-oda. Ilyenkor viszem az üveges kaját, de sokszor a saját készítésű fözeléket is (bármilyen étteremben, kávézóban szívesen megmelegítik). Rendszeresen utazunk is a gyerekkel, már többször voltunk külföldön is vele egy-egy hosszú hétvégére, de belföldön is sokat utazunk. Szerintem erre szüksége van a páromnak és nekem is, a gyerek meg hadd szokja. Semmi gondja nincs vele, jól érzi magát. A napirendjét így is tudjuk tartani, max. 1-1 óra csúszással, de meg sem kottyan neki.

Jó szórakozást, és ne parázz, mert akkor nem tudsz kikapcsolódni!

2011. aug. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!