Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire jogos...

Szerintetek mennyire jogos az, ha az ember a közvetlen családtagjain vezeti le a napi feszültséget?

Figyelt kérdés
Sok embertől hallom, hogy szerintük ez teljesen jogos sok esetben. Például ha a szülő dolgozik és eltartja a gyereket, akkor a gyereknek ezt kötelessége elviselni, mert eltartja. Persze kiskorú. Vagy más esetben ha egy pár egyik tagjának van munkája, de a másiknak még nem sikerült találni, akkor a munkanélküli jogosan kap ki mindenféle hülyeségért. Amúgy ez a mély bölcsesség apámtól származik, szerinte ez így korrekt. Szerintetek ez mennyire igazságos?

2013. febr. 26. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem jogos. Mindenki vezesse le a feszültséget úgy, hogy azzal mást ne terheljen, mást ne bántson meg. Mégis ezt nagyon nehéz kivitelezni, mert ilyenkor sokkal könnyebben ugrik az ember mindenre és még a jószándék mögött is rosszat sejt, így egy óvatlan kérdés is támadásnak tűnhet, amiért megkapja a magáét a kérdező, pl.

Ilyenkor el kell vonulni és csapkodni, sportolni, kiüvölteni a problémát és akkor közeledni mások felé, amikor már higgadtan, normálisan tudunk társalogni velük. Hiszen valószínűleg ők nem tehetnek arról, hogy nekünk éppen bajunk van.

2013. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem jogos. Apám is hasonlóan gondolkodott, mint a tiéd.

Egész tini- és gyerekkkoromban-amíg tőle függtem- ezt kellett hallgatnom. Természetesen mindig talált valamit, amibe beleköthetett, volt, hogy simán csak a nemem miatt szólt be valami lealázót. Érdekes módon még az alkalmazottaival is normálisabban viselkedett, mint velünk.


Nagyon motiváló tudott lenni, amikor kifejtette egy-egy rossz jegynél, hogy semmire sem fogom soha vinni, és egy rakás szerencsétlenség vagyok és hozzám vágta a tankönyvet...

2013. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De akkor majd a pszichológust is ő fizesse.
2013. febr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem jogos. A kérdés az, hogy ki lehet e küszöbölni. Az én apám is ilyen, a munkahelyi stresszt itthon vezeti le. Anyukám szerencsére nem ilyen. Viszont az öcsémen látom, hogy ő is egyre idegesebb a semmiségek miatt is, pedig még csak 13 éves. Szeretem amúgy nagyon az apámat, nem akarok nélküle élni, mert ha jófej akkor minden rendben, de anyukám most nagyon a váláson gondolkodik. Most úgymond próbaidőn vannak, apám is próbálkozik, már egy ideje tényleg normálisabb. De nem tudom mi lesz a vége. Hosszabb távon lehet jobb lesz a válás. Nem tudom. De azt én is látom, hogy nem állapot, hogy azért üvöltsön velünk mert neki rossz kedve van és minden apróságba beleköt. Szóval megértem anyukámat, és azt is tudom, hogy a mi érdekünket is nézi. Főleg öcsémet nem szeretné ha olyan lenne.
2013. febr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor lenne igazságos ha jogosnak tartaná az illető azt is ha a felesége egy ilyen beszólás után a forró ebédet a nyakába öntené, vagy a gyerek egy ilyen után belerúgna a lábába.Nem jogosít fel senkit az hogy a másikkal rosszul bánjunk vagy cselédnek nézzük..
2013. febr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szerintem sem jogos,mert feleslegesen bántjuk a másikat.

Édesanyám is így volt,sok és stresszes munkája volt,amiért rendszerint én kaptam...Most 25 vagyok,elköltöztem,azóta normalizálódott a helyzet,jobban megvagyunk,mint mikor Vele éltem :)

2013. febr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy legalább ti így gondoljátok. Ezek szerint nemcsak én vagyok idiótákkal körülvéve.
2013. febr. 26. 16:25
 8/8 anonim ***** válasza:
De mikkel cseszeget? :/
2013. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!