Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elváltunk, házasságom alatt...

Kalobela kérdése:

Elváltunk, házasságom alatt örökbefogadtunk egy kisfiút, nejem a vállás után föl akarja bontatni az örökbefogadást hogy ne keljen neki gyerektartást fizetni. Megteheti e a beleegyezésem nélkül?

Figyelt kérdés

2013. febr. 27. 03:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Az örökbefogadás egyenrangú a saját gyerekkel. Nem lehet felbontani.
2013. febr. 27. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek az nem egy csomag, amit visszaviszünk a boltba, mert már nem kell!
2013. febr. 27. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Különleges esetekben fel bontható az örökbefogadás, de a valas es a fizetni nem akarás az nem ilyen különleges eset.
2013. febr. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem teheti meg.Miután örökbe fogadtátok, már=saját gyerek.

Arról sem lehet csak úgy lemondani (akkor az apák nagy része megtenné), csak akkor, ha valaki pl. anya új férje fogadja örökbe. Szóval nincs félnivalód.


Ha jól értem, te vagy a férfi, és te neveled? Mert ez nagyon szép akkor tőled. Mennyi idős gyerkőc?

2013. febr. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Hacsak a gyerek nem támadt az életére,nem lopott tőle milliókat vagy tett hasonló súlyú dolgokat ami miatt érdemtelenné válna,akkor nem mondhat le róla,nem kiskutya akit visszaviszünk a menhelyre ha mégse barátkozunk össze.
2013. febr. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az örökbefogadást nem lehet felbontani, az azzal jár, hogy válás (egy L-lel irandó) esetén ugyanúgy kell utána gyerektartást fizetni, mint a vérszerinti gyerekért.
2013. febr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, ex nejednek esélye sincs:

56.§ (1) Az örökbefogadást a felek kölcsönös kérelme alapján a gyámhatóság felbonthatja. Ha az örökbefogadott még kiskorú, az örökbefogadás csak a kiskorú érdekében bontható fel.

- mondja a Csjt.

Márpedig az nem a kiskorú érdeke, hogy ne kelljen utána tartást fizetni...

2013. febr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Ilyet sem hallottam még. Nekem is örökbefogadott gyerekeim vannak és elváltam.

Szerintem hagyd neki, ha teheted. Egy gyereknek semmi szüksége egy ilyen szülőre. Majd ha nagyobb lesz elmagyarázod neki.

2013. febr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

mi az, hogy "te vagy az férfi? mert akkor ez nagyon szép tőled" ???? Miért, egy nőtől nem szép?? Vagy a nőnek nem plusz tennivalók tömkelegét (is) jelenti egy gyerek, csak a férfinak? Miért csak a férfinél "nagyon szép dolog" ez???


Amúgy kérdező, nem, nem lehet felbontani, ilyen nincs (illetve van, de a Ti esetetekben tuti nem fog megtörténni)

2013. febr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%

Miért kell kiakadni, utolsó?

Igenis szép tőle, hogy férfi létére neveli a gyereket, egydül, ami egy nőnek is nehéz, pedig a nőkben azért ott az anyai ösztön, kihordták, megszülték, amit a férfi ugyan nem tett. Így pedig, hogy örökbefogadott baba, még nagyobb dolog, hogy nem dobja ő is el, mint a kedves neje.

2013. febr. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!