Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, hogy örökbefogadtunk?

Miért baj, hogy örökbefogadtunk?

Figyelt kérdés

Amikor összejöttem a barátommal (aki azóta már a férjem) és komolyabb lett a kapcsolatunk elmondta, hogy nem lehet gyereke. Nagyon szerettünk volna gyerekeket így szóba jött az örökbefogadás. Pár hónapja örökbefogadtunk egy ikerpárt. Két 3 éves kisfiú. Azt vettük észre, hogy a szüleink bajnak tartják ezt a dolgot de nem tudjuk, hogy miért. Semmi baj nincs velük. Ezt úgy értem, hogy teljesen egészségesek, szépek, aranyosak, korukhoz képest okosabbak is és magyarok is. De ha nem így lenne akkor is felnevelnénk őket hiszen ugyanúgy megérdemlik a jó életet mint más gyerekek. Ha nem lennének egészségesek vagy romák lennének akkor is felnevelnénk őket bárki bármit gondol. Képesek vagyunk őket felnevelni mert anyagilag is jól állunk és kedvesek is vagyunk. Nekik szerintem az a bajuk, hogy nem vérszerinti gyerekek vagy nem tudom, de nem örülnek nekik.

Ti hogyan viselkednétek ha a gyerekeitek az örökbefogadást választanák? Szerintetek mi ezzel a baj?

A párom 29 éves, én pedig 28.


2010. szept. 17. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a nagyszülők azt fájlalják, hogy nem az ő vérük a gyerekek. Mondjuk ha a férjednek nem lehet gyereke, gyanítom az ő szülei megbékéltek az ikrekkel, tehát a te családoddal lehet gond.

Szerintem idővel el fogják őket fogadni, mert látni fogják rajtatok, hogy úgy szeretitek őket mintha a vér szerinti gyerekeitek lenne a 2 kicsi.

2010. szept. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De az ő szülei is elég furán viselkednek. Nekik sem tetszik.
2010. szept. 17. 19:02
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

szia!

Először is szerintem semmi gond nincs ezzel, ha sikerült és úgy bántok velük, hogy normális emberek lesznek belőlük akkor teljesen mindegy szerintem, hogy a ti véretek-e vagy sem, úgy is a ti nevelésetek lesz.

az nem volt számomra egyértelmű, hogy mindkét fél szülei gondnak tartják ezt, vagy csak az egyikőtöké.

ha a Tied, akkor bocsi ha nem így van de gondolhatok arra, hogy az a bajuk, hogy önzők és arra gondolnak, hogy miért egy olyan pasit választottál társadul, aki "ennyire sem képes" és nem tud nekik unokát adni.

sztem érdemes lenne leülni velük, és megbeszélni, hogy Te/Ti így érzitek, és hogy akármit csinálnak ez a két csöppség már az ő unokájuk, ha tetszik nekik ha nem. a pároddal ezt megbeszéltétek, eldöntöttétek, Ti vállaltátok, szerintem ne adjatok más véleményére!

gyönyörű éveket kívánok nektek és kívánom hogy egyszer rácáfoljatok az orvosi tudományra és igen is tudjátok egy kistesóval meglepni az ikreket:D

2010. szept. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is azzal van a bajuk hogy nem vér szerinti gyerekek, de később biztosan megszeretik őket.

Gratulálok a fiúkhoz, jó döntést hoztatok!

Jó egészséget és sok boldogságot!

2010. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi nektek :)

Na igen...azért próbálkozunk hátha összejön :D

Remélem megszeretik majd őket. Ők amúgy sem tehetnek semmiről.

2010. szept. 17. 19:09
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Az is lehet baj, hogy mivel te egészséges vagy, szerették volna, hogy legalább a te részed benne legyen a gyerekben. Ezt el lehetett volna érni mesterséges megtermékenyítéssel, és akkor a szülés-terhesség folyamatáról sem maradtatok volna le. Az örökbefogadással a pelenkázós rész kimaradt, ami szerintem az egész legjobb része(az első év).
2010. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Semmi baj sincs ezzel, az a bajuk, hogy nem ebben a korban nőttek, mint ti. Megkérdezhetem mitől meddő a férjed (eüs vagyok, hátha tudok valami praktikát, amitől talán sikeresebb lesz a vérszerinti baba is :) )
2010. szept. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokszor igy romlik meg a szulo-gyermek kapcsolat, hogy beleavatkoznak a gyermekeik eletebe a szulok.


En mint Szulo elfogadom a gyermekeimet olyannak, amilyenek es igyekszem nem beleszolni az eletukbe, s ezzel a ferjem is igy van.

Ha leis ulunk es megbeszeljuk a dolgokat, s hiaba a gyermekem a mi velemenyunket nem fogadja el, hanem a sajat

eredeti otlete mellett dont, akkor sem neheztelek rajuk.


Jol tettetek, hogy orokbe fogadtatok, a szuleitek hozza allasa az eleg szomoru, es ilyen esetben nem is lenne jo az, hogy surun jarjatok oda, hogy a gyermekek ezt ne erezzek, mivel megfogjak erezni ezeket a "tekinteteket" es sajnos megis maradhat bennuk, mint rossz emlek!


Kivanok Nektek jo egeszseget es sok boldogsagot!

2010. szept. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nyugi, egyszer úgyis elfogadják őket :)


De szerintem is az lehet a baj, hogy mindkét család azt akarta, hogy legalább Neked részed legyen benne!


Azért próbálkozzatok, hátha összejön a közös baba! =)

2010. szept. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Hát lehet az teszi nehezebbé az elfogadást a nagyszülőnél, hogy a fiúk 3 évesek. Talán ha csecsemő koruktól ismerhették volna őket, jobban össze tudtak volna melegedni. Mostanra már biztosan kis egyésigégek a gyerekek, nincs közös múltjuk, még kicsit idegenek egymásnak. De biztos vagyok benne, ha már lesznek kozosemlékeik nem lesz semmi gond a kapcsolatukkal. Hgyjatok időt nekik az elfogadásra!
2010. szept. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!