Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet a probléma?

Mit lehet a probléma?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és eddigi életemben anyámmal és nagyanyámmal éltem középosztálybeli(anyagi)életet.


Már több mint egy éve nem tudok munkát szerezni és mindig azt vágják a fejemhez, hogy csak lopom a napot és nem is akarok dolgozni.Ezalatt a húsz év alatt el voltam kényeztetve a suliban mindenki basztatott és ilyenkor elsírtam magam ott mindenki előtt.

Nincs érettségim és munkám se de kb. 2 évvel ezelőtt magamból kikelve őrjöngtem a szobámban annyira, hogy véresre ütöttem mind két öklöm!Egyre agresszívabb vagyok de csak elvétve de akkor tombolók.Anyámmal sokat vitázunk

és még barátnőm se volt ezért úgy érzem mindenki csak lenéz engem és ettől nagyon agresszív leszek sajnos.


A kérdésem most vagy kezdek megörülni vagy csak a szokásos fiatalkori lázongásom van?


Van olyan nap amikor arra gondolok igen erősen, hogy elhozzuk a faszba és mindent magam mögé hagyok és valamit kezdek magammal.


Szerintetek mi a megoldás?Mennyek pszichológushoz vagy mi?


Csak normális válaszokat várok!


Köszönöm!



2013. febr. 28. 00:47
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Láttam már és átéltem cifrákat, de ez tényleg nem semmi. Először is gratulálok, ezt remekül összehoztad magadnak.

Az elmúlt 6 évben mit csináltál? Se barátnő se érettségi nem volt még 20 évesen? Szakmád van?


- "Ezalatt a húsz év alatt el voltam kényeztetve a suliban mindenki basztatott és ilyenkor elsírtam magam ott mindenki előtt. " - több lelkierő, határozottság


- "úgy érzem mindenki csak lenéz engem és ettől nagyon agresszív leszek sajnos." - Ezt nagyon jól érzed. Van bármi amiért tisztelniük kellene téged? Intézd úgy, hogy legyen, de ez nem lesz könnyű.


- "A kérdésem most vagy kezdek megörülni vagy csak a szokásos fiatalkori lázongásom van? " - Egyik sem. A rossz lelkiismereted és a tehetetlenség van ebben.


A fiatalkori lázongás 14-17 éves korban van, amikor az ember nem tud azonosulni a szülei és a környezete értékrendjével és iskola után italozik, drogozik csajozik/fiúzik és szélsőséges eszméi vannak, de végül megtalálja a helyét.


- "elhozzuk a faszba és mindent magam mögé hagyok és valamit kezdek magammal. " a távolság nem segít az elpazarolt éveken, a lelki nyomorúságod, a démonaid mindenhova el fognak kísérni, amíg nem győzöd le őket.


Mehetsz pszichológushoz, sőt pszichiáterhez is, nagyon jól megmagyarázhatod neki, hogy te igazából jó ember vagy és a környezeted tehet mindenről, ha orvoshoz mész kapsz finom tablettát, attól picit fáradtabb leszel, de jobb lesz a kedved. Viszont azon, hogy egy senki vagy csak te tudsz változtatni. Pszichológus helyett az erkölcsi minimum és a munkamorál kategóriapárossal lenne célszerű ismerkedni. Esetleg nem kellene leérettségizni, akár munka mellett is? Hány osztály van? Munkatapasztalat?


Az a baj, hogy most is kívülről (a pszichológus) várod a segítséget, azt hiszed megőrültél, pedig az őrület nem így működik, gond van mindennel, csak a tehetségedről, a szorgalmadról, a kötelességeidről, az ambícióidról és a lehetőségeidről hallgatsz mélyen. Nem vagy semmivel elkésve, a szenvedést amit eddig okoztál magadnak és másoknak még jóvá teheted azzal, ha megtanulsz normálisan élni. Van akinek ez könnyen megy és vannak a leszakadtak és az eltévelyedettek, akiknek ezt is tanulniuk kell. Ha valamennyire megbékélsz magaddal, akkor hamar lesz barátnőd is. Elhiszem, hogy normális választ vársz, de tartok tőle, hogy neked a normális az együttérzést és a vállveregetést jelenti.


Ha ügyes vagy pár éven belül utolérheted és túl is szárnyalhatod a korosztályodat, sőt még hasznod is lehet ezekből a rossz időkből, de ezt úgy kell kezdeni, hogy megembereled magad és kitalálod mit akarsz csinálni, sok mindent nem említesz, ami a helyzetedre nézve fontos lehet. A leírásod alapján a legrosszabb putrik világa jut az eszembe, nem tudom, hogy valóban ilyen súlyos-e a helyzet.

2013. febr. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát valami pedig kéne vagy érettségi vagy szakma. Néha mindenki megzakkan. Még a nyugodtabb emberek is. Engem például mindenki nyugodt embernek ismer, pedig ha látnák, hogy néha ha itthon vagyok és beidegeskedek, hogy hajigálok tárgyakat a falhoz:) De ez nagyon ritka, akkor mát nagyon fel kell, hogy húzzam magam. De ez az agresszív dolog ez elég félelmetes, ha én a barátnőd lennék, és ilyeneket látnék én félnék tőled! De ha most világgá mennél, akkor sem hiszem, hogy jobb lenne a helyzet így képzettség nélkül. Valamit tanuljál és utána!
2013. febr. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elsõ tökèletesen leìrta a tènyeket, ez vagy tetszik vagy nem. Sok ember teszi le felnõttkènt az èrettsègit ùgy hogy elõtye minden gâny munkát elvègez hogy legyen mibõl, ráadásul csak 20 èves vagy. Kìváncsi lennèk azèrt èn is hogy mit csináltál miközben más èrettsègizett.
2013. febr. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érettségizz le. Hidd el utána kapsz munkát, vagy tanulhatsz is még, akkor majd megváltozik az életed.
2013. febr. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első ötlet az hogy valami sport ami kifáraszt s levezeti a feszültséget. Ez nem vicc aki magát örli az hajlamos lesz mindenféle betegségre hosszutávon sulyosabbra is.

A kifáradástól ellazulva pedig jobban jönnek olyan gondolatok amik végül felváltják ezt a pótcselekvést s hasznos problémát megoldó cselekvéssé vállhat.

Bocsássanak meg a sportolók hogy a sportot pótcselekvéssé nyilvánitottam de én ilyen vagyok. Csak egyetlen egy sportot üzök, a futást, azt is csak akkor, ha kergetnek.

2013. febr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!