Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell (ett) az ilyeneknek...

Miért kell (ett) az ilyeneknek gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

A minap hallottam, hogy egy 15 éves gyereket elvett a gyámügy a szülőktől, és a nagyszülőknek adta, akik normálisan nevelik.

Megtudtam, hogy :

A szülők abszolúte sz*rtak a gyerekre, nem öltöztették, göncökbe járkált.

Apuka alkoholista volt, anyuka játékgép függő.


Aki alkoholista, meg játékgépfüggő, az minek vállal gyereket? Nem a gyerek ellen vagyok, sőt, de nem értem, hogy ha nem tudják rendesen felnevelni, és ilyenekre szórják el a keresetüket, akkor minek vállaltak be 1 gyereket?


2013. márc. 1. 13:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Hát ez Magyarország. Sokan, akiknek lehetne gyereke, nem mernek belevágni, mert félnek, hogy milyen körülmények várnak rá. Akiknek pedig nem kéne gyerek, azok csinálnak.

Volt egy osztálytársam (most 22éves). Egy sz.ros gyárban dolgozott gyártósoron olyan 30.000 Ft-ért, amiben nincs benne a 8ezer Ft-os bérlet, se kaja, se semmi. A párja is hasonló körülmények között él. Egy kb 3 szobás lakásban laknak úgy 5-en, 6-an. És most jön a gyerek úgy, hogy a 6 emberből 2 kap 30.000 Ft-ot, a legidősebb olyan 60.000 Ft-ot (takarító), és a másik 3 pedig tanuló. De kell a gyerek, főleg hogy anyuka apuka is olyan sík debil, hogy már nekem fáj. Ráadásul apuka cigizik, iszik, bunyózik, anyuka pedig szintén:) Terhesen, óriás hassal pózol cigivel meg vodka-naranccsal a kezében. Látom előre szerencsétlen gyereknek milyen sorsa lesz:(

2013. márc. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

11

Annyira igaz, amit leírtál az elején. Nekünk egy közös van, egy a férjemnek, és bár mindig kiskorkülönbséggel szerettem volna gyerekeket, mégsem merünk bevállalni egy harmadikat. Míg mások csak úgy szaporodnak és mégis felnőnek a gyerekek. Sokszor már azt hiszem mi vagyunk a hülyék, hogy a már meglévő kettő érdekeit is nézzük :)

2013. márc. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A férjemnek biztos, az átlaghoz képest jól fizető állása van, nekem diplomám, szakmám, hamarosan munkám is; a saját lakásra már elkezdtük a gyűjtést, az is meglesz, és mégsem merek igent mondani a gyerekre, mert bármi történhet az életben, ami miatt lecsúszunk (most sem élünk nagy lábon). Akkor pedig a gyerek járna rosszul. Ki vagyok akadva, hogy nem minden szülő gondolkodik úgy, hogy a gyerekének jobb életet akar biztosítani, mint amilyen neki volt. A környezetemben is sajnos, csak azt látom, hogy nagyszülőket terhelnek, putriba szülnek az ismerőseim.
2013. márc. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem is nevezhető gyerekvállalásnak, a gyerekvállalás felelősségteljes döntés. Ez csak egy szülés volt.
2013. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Már kb 10 éve minimum függő mindegyik. "

Akkor még mindig fent áll a lehetőség, hogy 16 éve nem voltak még függők.

Lehet, hogy véletlenül becsúszott, és későn derült ki, vagy nem akarták elvetetni.

Nagy akarat kell hozzá, és egy kis segítség is, hogy megtudják szüntetni a függőséget - segíteni kell a függő embereken, és nem mindenfélét mondani rájuk, mert azzal csak rosszabb lesz. Sajnos így járt a gyerek, de a jövője még nem megalapozatlan, mivel már lassan nagykorú, így rajta múlik, hogy mit tesz le az életben.

2013. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor erre varrjál gombot kérdező:


Van egy 30 éves nagynéném, aki az özvegy anyjával (nagyanyám) és bátyjával él falun, rossz körülmények között. kb. 22 éves kora óta mániákusan gyereket akart, úton útfélen mindenféle pasival felcsináltatta magát, de sokszor elvetélt. 26 évesen teherbe esett egy olyan pasitól, akit a neten ismert meg. Ám ezzel a terhességgel csak a pasit akarta megfogni, aki azóta is szarik rájuk. Pl. mikor néném szült a pasas a szomszédasszonyával szexelt. Megszületett a kislány (unokatesóm), az anyja úgy kb. 1,5 éves koráig foglalkozott vele. Nénémről tudni kell, hogy erős cigi, telefon és netfüggő. A terhességét és végig pöfékelte, inkább nem evett, csak, hogy cigire jusson pénz. A pasi soha 1 fillér gyerektartást nem fizetett, mert néném azt mondta, hogy nem szorul az ő mocskos pénzére, pedig dehogynem. A pasi max. 1 nagy zsák használt gyerekruhát, játékot és egy kis kaját hozott a lányának. Most a kislány 4 éves, óvodába jár. Anyuka egy gyárban dolgozik. A gyerek akkor megy óvodába, mikor valakinek kedve van hozzá elvinni. Kb. margarinos kenyeren és cukros szarságokon él 4 évesen, az összes őrlőfoga fekete már... Nem mossák a fogát, nem fürdetik. Pl. most is kb. 3-4 hete nem fürdették meg. Az anyja se különb. 1 jó foga nincs, 3 hete zsíros hajjal járkál, nem fürdik ő sem. Nagyanyám nem fürdeti meg, mert beteg és szerinte ez az anyja feladata lenne, ami igaz is. Abban a házban mondjuk senki sem tisztálkodik rendszeresen, fogat se mosnak. Bűz van az egész házban. Nagybátyám munkanélküli, nagyanyám nyugdíját cigizi el nagynénémmel együtt, mivel az ő fizetése nagyon kevés. Normális kaját mi meg egy másik rokonunk küldünk nekik havi 2-3 alkalommal + pénzt is adunk, hogy a számlákat tudják fizetni. Néném ahogy hazajön a munkából vagy alszik vagy telefonozik. 1 hete a kislány megkérdezte mamától, hogy vajon miért nem szereti őt az anyja? Nagyanyám azt mondta, hogy ő jobban szereti a telefonján nálad. Azt még elfelejtettem, hogy sokszor kiabál a kislánnyal és néha meg is veri. Én már mondtam nénémnek, hogy szégyellje magát, hogy cigire van pénze de rendes kajára nincs, emellé még a gyerekkel se foglalkozik? kb. fél éve nem is szól hozzám. Amúgy náluk kb. 1 éve nem voltam, pedig 50kmre laknak tőlünk. Undorodom ott lenni nálunk..

2013. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16-os:Az még nem jutott eszetekbe,hogy hívjátok a gyámhatóságot???Ez ugyanis súlyos elhanayagolás,amit a kislánnyal csinálnak és veszélyeztetés is,egy ilyen szülőtől egyből elveszik a gyereket!!!
2013. márc. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17

Én nem akarlak kiábrándítani, lehet elveszik, kiveszi egy másik családtag, kapja rá a pénzt, visszaadja az anyának, a pénzt meg szépen elosztják. Vagy az anya szépen kitakarít következő alkalomra és visszakapja a gyereket. Én azt tapasztalom, hogy ha valaki értesíti is a gyámhivatalt érdemi változás nem történik. Ha nevelőszülőhöz is kerül.. talán 10ből 1 normális. Talán. Sajnos ez a helyzet ma Magyarországon.

2013. márc. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
18:Hát ez elég elkeserítő,ha ez így van,de azért mégis: 4 éves a kislány és nem fürdetik,nem etetik,nem törődnek vele,még bántalmazzák is,az anyát én simán alkalmatlannak minősítem és minél előbb kerül el onnan a gyereke,annál több esélye van,hogy normális életet éljen.És ezért azok a felelősek,akik tudnak erről,akik látják,hogy mi folyik ott,én bejelenteném a helyükben,ez nagyon durva!
2013. márc. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ez a történet semmi ahhoz képest amit nekem meséltek a múltkor.


A fiam most 6 hónapos, az unokahúga szintén. Jóban vagyok az anyukájával, a párja úgy mond testvérem de nem vérszerint. Ők befogadták az egyik ismerősüket ahol pici baba volt, kb 6-8 hónapos lehetett. A szülei drogosok. A kisfiút nem fürdették, egy nagy törölközzőbe becsavarták és abban feküdt egész nap. A kukaca már penészes volt. Volt olyan hogy este elmentek bulizni a drága szülők a gyereket pedig otthon hagyták étlen-szomjan. A "testvérem" párja csinált a kisfiúnak cumisüvegben tejet. Azóta elköltöztek tőlük, de ha ezt előbb mesélik el, én átmentem volna hozzájuk a gyámüggyel. Ez a kisfiú naponta eszembe jut hogy vajon mi lehet vele. A "testvéremet" és annak párját is minimum 3x agyon vertem volna hogy ezt hagyták és tűrték.


Kérdező. Az a 15 éves gyerek örülhet hogy elkerült a szüleitől. De manapság SOKKAL nagyobb problémák vannak a "szülőkkel" minthogy cigiznek és játékgép függők...

2013. márc. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!