Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nonprofit munkát...

A férjem nonprofit munkát akar vállalni, miből fogunk így megélni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék babát, de a férjem nonprofit munkát akar vállalni, mert tapasztalat nélkül nem veszik fel a végzettségének megfelelő állásra, s csak így tud tapasztalatot szerezni, ha ingyen dolgozik. Én se találtam a végzettségemnek megfelelőt, de legalább dolgozom és pénzt keresek. Nem akarom mindkettőnket eltartani, ráadásul így szülni sem tudok, mert akkor semmi keresetünk nem lenne. Mit tegyek, fogadjam el, hogy 5-8 évig még nem lesz baba, mert egyedüli kereső vagyok vagy térítsem észhez, hogy csak pénzért dolgozzon, mindegy hogy mit?
2012. nov. 27. 13:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
69%
Miért akarsz gyereket most? Mert az a következő "szakasz"? Mert a férjed úgy látszik, még nem akar, hisz akkor magától menne el pénzért dolgozni, hogy eltartsa a gyereket.
2012. nov. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
43%
Ha ő is szeretne babát, akkor bármilyen munkát elvállalna. De szerintem neki jelenleg fontosabb, hogy a szakmájában tapasztalatot szerezzen és később karriert építsen belőle. Ha családban gondolkodna, akkor nem így állna a dolgokhoz. Az meg egyenesen felháborít, hogy nőként egyedül tartsd el kettőtöket. Esetleg olyan kompromisszumot tudnál vele kötni, hogy elmegy dolgozni pénzért, tök mindegy, hogy mit, csak legyen belőle pénz és mellette amennyit csak el bír vállalni, annyit a szakmájában ingyen dolgozna. De ez lemondással jár, amire szerintem nem képes, és ezt az alapján gondolom, hogy nem képes arról lemondani, hogy egy ideig ne a végzettségének megfelelő munkát végezze.
2012. nov. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:
Szeretne ő is babát, de ő úgy képzeli, majd a szülei támogatják, mert hogy még kap gyerektartás az apjától meg az anyja is támogatja, amíg nincs rendes munkája. De azt hiszem 27 évesen ideje lenne felnőnie. Nem akarom, hogy a leendő nagyszülők tartsanak el minket, mert milyen ez már? Szerinte normális.
2012. nov. 27. 13:37
 4/62 anonim ***** válasza:
93%
Megint egy házasság, ahol a felek nem is ismerik egymást.
2012. nov. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
89%

Mennyi idősek vagytok?


Nem hiszem, hogy a férjed még 5-8 évig nonprofit munkát akar csinálni. Te magad írod, hogy annak érdekében csinálná, hogy a szakmájában eltudjon helyezkedni idővel. Gondolom egy idő után megunná azt, hogy ingyen dolgozik és valószínűleg a szakmájában így se tud elhelyezkedni tehát kénytelen lesz más munkát végezni. Vagy tényleg meghozza számára a várt sikert ez az egész és sikerül elhelyezkednie aminek a vége megint ugyanaz, hogy lesz bevétel az ő részéről is.

2012. nov. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem is elég hülye felfogása van a férjednek, már ne is haragudj. Egy felnőtt embert a szülei támogassanak, hogy ő tudjon családot alapítani?


Na erre te ne alapozz, mert ezer meg ezer dolog történhet.. Pl. megromolhat a viszony velük, nem tudnak valamilyen oknál fogva támogatni. Ti mi a fenéből nevelnétek fel egy gyermeket? Nagyon gyerekesen gondolkodik a férjed, na ő az, akinek még nem való gyerek!

2012. nov. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:

Én 25, férjem 27 éves. Azért írtam 5-8 évet, mert 3-5 évig szeretne ingyen dolgozni, mert annyi tapasztalatot írnak, plusz utána még 2-3 évig kellene még félretennünk, hogy legyen elég megtakarításunk egy babához. Lehet, hogy akkor jobban keres majd, de mi van ha nem? Ha akkor sem kap munkát a végzettségének megfelelően?

Néha én is kezdem úgy érezni, hogy nem ismerem, pedig 9 éve együtt vagyunk. :(

2012. nov. 27. 13:44
 8/62 anonim ***** válasza:
30%

Milyen végzettsége van amihez ingyen munka kell?

Atyaég...


Biztos jó emberhez mentél hozzá?

2012. nov. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
68%

Én két éve dolgozom ingyen, pont ugyanilyen okból!

Én is 25 évesen kezdtem. A férjed nem jogász véletlenül? :P

Sajnos ez manapság így megy, erre nem tudok mit mondani, én sem örülök neki, de ez van. Befektetés a jövőbe, gyakorlatilag a tanulóidő része. :(

2012. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 A kérdező kommentje:
Mérnök, és minden álláshirdetésnél ott van az, hogy 3-4-5 év tapasztalat. :(
2012. nov. 27. 13:49
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!