Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim folyton elbátortalan...

A szüleim folyton elbátortalanítanak és szembesítenek az igazsággal ami általában negatív. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindig leírnak, hogy milyen vagyok. Sajnos tényleg nem vagyok szerencsés az adottságaimmal de így változni sem tudok ha folyton lehúznak. Szeretnék szorgalmasabb, motiváltabb és jobb lenni.
2013. márc. 2. 14:03
 1/5 anonim válasza:
Minden rajtad múlik. Ha összeszeded magad, elhatározod, hogy már pedig én megmutatom, akkor a kitartásnak, munkának lesz gyümölcse. Csak azt kell felismerni az életben, hogy miben jó vki. Mert lehet, hogy nem lesz mindenkiből olimpiai bajnok úszó vagy futó, de lehet, hogy szépen burkol és ezzel totál megszedi magát. Vagy éppen jól bánik a gyerekekkel és egy suliban vagy egy oviban tud kiteljesülni. Vagy egy színházi színpadon. Csak ezt fel kell ismerni.
2013. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen szülőknek sosem lehet igazán megfelelni és mivel mindig csak a negatívumot keresik a gyerekben(akkor is, ha semmi baj vele), így képtelenek az előnyöket erősíteni benne.Tehát az ilyen szülő maga itéli kudarcra agyerekét.Amíg az meg nem unja és ott nem hagyja őket a fenébe.
2013. márc. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is mindig ezt csinálták velem, sőt a mai napig ez megy, de anno kiderült, hogy semmi sem igaz abból a sok negatív dologból, amit mondtak és egy csomó mindenben jó vagyok, abban is, amit nem is gondoltam volna. Egy példa: egész életemben azt hallgattam a szüleimtől, hogy nekem nagyon rossz beszélőkém van. De a szóbeli vizsgáim valahogy mindig jobban sikerülnek, mint az írásbelik, még volt olyan is, hogy az én prezentációm lett a legjobb és sorba jöttek oda a tanárok megdicsérni. Azóta többször is átgondolom, amit a szüleim mondanak nekem, mert nem biztos, hogy van valóságalapja. Csak tudnám, miért jó ez nekik...
2013. márc. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az igazság egyáltalán nem biztos, hogy negatív, és az sem biztos, hogy a szüleidnél van az igazság.


Inkább arról van szó, hogy állandóan törik az önbizalmadat, azért, hogy ne tudj róluk leválni. Aki csúnyának, butának vagy bármilyen szempontból rossznak, negítvnak látja önmagát, az szégyenkezik, annak nem lesz önbizalma, befelé fordul, nem mer megmozdulni (tehát változni sem), és elhiszi, hogy a szüleinek van igaza. Azaz meg sem kísérli a Világba való kilépést.


Javaslom, hogy keress meg egy pszichiátert vagy pszichológust, ha elmúltál 18, akkor a szüleid engedélye sem kell ehhez és TB-re ingyenes is van. Egy jó szakember tud segíteni az ilyen bajokon.

2013. márc. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is az utolsónál van az igazság, tudattalanul ezt választották, hogy maguk mellett tartsanak. Ne higgy nekik, legyenek céljaid, tanulj, fejlődj. Ha valamit megtanultam ebben az életben, az az, hogy szinte bármilyen feladathoz fel lehet nőni, bármit meg lehet tanulni. A tehetségesebbnek hamarabb megy, de ha nem adod fel a dolgot a kezdeti kudarcoknál, nagyon messzire juthatsz.Kitartás!
2013. márc. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!