Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalon házasodottak, milyen...

Fiatalon házasodottak, milyen negatív reakciókkal találkoztatok a házasságotokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ma mentem intézkedni valahova és be kellett diktálni adatokat, az ügyintéző pedig nagyokat nézett és mondta hogy ő nem érti hogy hogy voltunk képesek összeházasodni... 23 és 24 évesek vagyunk egyébként, és még fiatalabbnak nézünk ki, nem vagyunk divatmajmok meg plázab*zik, talán ezért? Ez már a sokadik eset, hogy nem túl pozitív megjegyzéseket tesznek ránk, érdekelne hogy másoknak mi a tapasztalata :)
2012. júl. 26. 14:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

respect!!!


én is szeretnék fiatalon házasodni. most 20 éves fejjel azonban nem biztos hogy sikerülni fog oly hamar :S

2012. júl. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen mentem hozzá az akkor 23 éves barátomhoz. Igen, az elején voltak furcsaságok, például egy fiú, akit akkor láttam először életemben, a jegygyűrűmre nézve azt találta kérdezni, hogy "Mi a francért házasodtatok össze?", egy másik ismerős meg megjegyezte, hogy majd költhetünk pár év múlva válóperes ügyvédre.

Most már 27 vagyok, a barátnőim is sorra mennek férjhez és vállalnak gyereket (nekem már van kettő), így már nem lógok ki annyira a sorból. Pár év, és senkinek nem lesztek már Ti sem furák.

Közben meg a játszótéren én vagyok a legfiatalabb anyuka, és a többiek nyíltan, tényleg jóindulatúan irigyelnek. Úgyhogy jó. :)

2012. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Mit érdekel más véleménye? Aki ezt mondja neked tuti irigy,arra hogy ilyen fiatalon megtaláltad az igazit. :)Egyébként nekünk jövőre lesz az esküvőnk akkor én 22 éves leszek a párom 27. És senki véleménye nem érdekel.
2012. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Manapság ez a divat, hogy 30 éves korodig nehogy gyereket szülj, házasodni meg még inkább ne. Hogy éljék ki magukat az embereket. Mégis mit kéne kiélni? -.-

Igaz, mi még nem vagyunk házasok, de én 21 voltam, amikor összeköltözünk, azóta is együtt élünk. Nálunk is jöttek az emberek, hogy minek összeköltözni, mert elrontom az életemet, meg mekkora elkötelezettség, meg a fene tudja már miket mondtak. Az emberek mindig negatívkodnak. Ha meg 30-35 évesen mész férjhez, akkor jaj szegény lány nem kellett senkinek sokáig.

2012. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%

"nem vagyunk divatmajmok meg plázab*zik, talán ezért?"


Igen, valószínűleg ezért. Biztos ezt gondolta az ügyintéző. "Ilyen fiatalon házasok, ráadásul nem divatmajmok meg plázabVzik."

2012. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Pendulum92 ***** válasza:
90%
Szerintem alaptalan rosszindulat amikor megszólnak ezért.Nem attól függ, hogy mennyire illik össze egy pár, hogy hány évesek(persze 20 előtt tényleg kicsit korai dolog).Sőt, régebben azt nézték ki, aki 20 fölött még nem volt házas.Ezekeszerint a társadalom mondja meg mikor "illik"?Sajnos így van, de ez titeket ne érdekeljen :)
2012. júl. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi jövőre házasodunk, de már azt hallgatom, hogy nem vagyunk normálisak. A másik kedvenceim, a vicceskedő beszólások, hogy "szerencsére addig még sok idő van, meggondolhatjátok magatokat", "remélem nem foglalóztatok le semmit, milyen rossz lenne bukni a pénzt". Ilyenkor ha elönt a pulykaméreg elgondolkozom rakta, hogy délután bemegyünk a vőlegényemmel az anyakönyvvezetőhöz, 5perc alatt letudjuk, aztán lehet károgni, hogy miért nem hívtunk meg senkit. De még fennáll az eredeti elképzelés. :D

Amúgy mosolyogva közölni szoktam, hogy nagyon kedves, amiért megpróbál belekotyogni a dolgunkba, de nem igazán kértünk véleményezést.

Ne vedd fel a hülyeségüket, mindig képesek belekötni valamibe az emberek (Ha nem kértek meg miért nem? biztos nem szeret eléggé a párod. Ha megkértek akkor túl korai, úgyis rossz vége lesz. Ha már házasok vagytok mikor lesz gyerek. Ha van, akkor biztos "véletlenül" lett. Ha ezen felülemelkedtek, akkor nekiállnak cs.sztetni, hogy mikor lesz tesó. Ha lesz tesó akkor nem vagy normális, hogy ilyen gazdasági helyzetben több gyereket is vállalsz stbstbstb....).

2012. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Az 5-ös válaszoló roppant épületes hozzászólását kivéve köszi a válaszokat! :) Szóval nem csak mi vagyunk ezzel így... a családunk és közeli barátaink nem szóltak meg (bár tőlük is volt 1-2 érdekes kérdés), a kellemetlen tapasztalatok általában idegenektől jönnek, pl ez a mai ügyintéző pasas, aki gyanítom, hogy egy húzós váláson van talán túl, vagy csak sz*r a házassága :D

Amúgy ez a pasi azon is hüledezett, hogy közös bankszámlánk van. Azon kívül, hogy semmi köze hozzá, úgy gondolom hogy épp azért mert házasok vagyunk, nincs enyém-tiéd csak közös. Szomorú, hogy úgy látszik ez nagyon ritka!


Még jöhetnek sztorik egyébként :)

2012. júl. 26. 16:11
 9/18 A kérdező kommentje:
Közben látom lepontozgat titeket valami jó fej házasságellenes emberke... én mindenkinek zöldet nyomtam :(
2012. júl. 26. 16:12
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi 20 és 21 évesen házasodtunk. Mindenki azt hitte, baba miatt kellett, pedig nem. 5 éve voltunk együtt, ebből egy év jegyességben, és akkor költöztünk össze, már érettnek éreztük magunkat a házassághoz. Kaptuk is az áldást, az esküvő előtt, és után egy évig. Aztán ment az élet tovább, férjem dolgozott, és egyetem mellett dolgoztam. Gyűjtöttünk, majd 25 évesen szültem első babánkat. Utána a másodikat, most két gyerekkel, saját házzal, 27 évesen még mindig szerelmesek vagyunk. A rossz nyelvek szerint már 100 szor el kellett volna válnunk.
2012. júl. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!