Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz táplálkozási szokások...

Rossz táplálkozási szokások barátom családjában, én lihegem túl?

Figyelt kérdés

Kedves családja van barátomnak, aránylag jól kijövök velük. Viszont számomra már nagyon egészségtelennek tűnik, amit csinálnak, például: leendő sógorom 3 éves kisfiát állandóan csipsszel,

cukros üdítővel, csokival tömik, vizet nem is kap, csak ilyen cukros löttyöket, ez amúgy is szokás náluk, hogy vizet nem isznak, csak szörpöt és kólát.

Barátom sem iszik vizet, vagy teát, csak ha teli van nyomva cukorral, rengeteg édességet eszik...

Sógorom gyerekét már egy-másfél évesen cukros-műdiós kajával etette anyósom, pedig szólt is neki a sógornőm, erre titokban adogatta a kezébe a nasikat.

Tudom, hogy szeretetből csinálják, de szerintem nem egészséges ez egy gyerek számára (sem).

Mielőtt ebbe belekötne valaki: közöm sem lenne hozzá, viszont ez kihat majd az én leendő családomra is, pl. párom fogai már most rosszak, vérnyomásproblémái vannak (az ételeket is túlsózzák), és nem akarom, hogy esetleg majd az én gyerekemet is spáros szörp, csipsz és társaival itassák, etessék.


Sértődés nélkül gondolom ez oldható meg...Másnál hasonló dolgok? Mit tett?


Válaszokat előre is köszönöm!


2013. márc. 2. 17:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
29%
Nem hiszem hogy tudsz barmit is tenni.Vagy megszokod vagy sem.Sajatodat majd egeszsegesebben taplalod.Az enyem is kap csipszet csokit,gyümölcslevet stb,de mellette normalis ételeket is.Halistennek.egeszsegesek,van egy határ(3 és 4 èvesek)Vélemènyedet elmondhatod,nem hiszem hogy sokat ér nekik,ha igy szoktak meg:(
2013. márc. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Persze, nem a nasi ellen vagyok, félreértés ne essék.:)

Csak ők "nagyüzemben" tolják a gyerek elé. Tehát egyfolytában van valami a kezében.

2013. márc. 2. 17:34
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez igazán szörnyű. Nem vagyok egy saláta-mániás wellness-fitness-update tyúk, de attól lemegyek hídba, ha egy pici gyereket ilyen mű kajának csúfolt sz@rokkal tömnek. Aztán meg csodálkoznak, hogy allergiás, asztmás, ekcémás, válogatós, székrekedéses, vérszegény....Komolyan nem értem, hogy ezek az emberek mit gondolnak? Anyósodnak a leghatározottabban megmondanám (ha lenne gyerekem), hogy ne adjon neki ilyesmit. Egyszerűen ne és kész. Persze jó fajta házi sütikét ehet ebéd után egyet, de nehogy már abban nyilvánuljon meg a szeretet, hogy adok neki chipset. Miért nem inkább játszik vele???? Pároddal meg el kellene beszélgetned, hogy a saját érdekében vegyen vissza. Sajnos egyébként ilyen idősen nehéz már gyökeresen megváltoztatni a táplálkozási szokásokat, pláne ha ő nem is akarja. Exeméknél is ez volt egyébként, teszkós kóla, cukorkák, chips...ebédre pedig kizárólag rántott hús :-/
2013. márc. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
100%
Szerintem más család dolgába beleszólni, hogy hogyan etesse még ha jó szándékú is, sértődéssel végződhet. Viszont a pároddal nyugodtan közölheted, hogy te egy hosszútávú kapcsolatra tervezel gyerekekkel, és szeretnéd ha ő is egy kicsit áttérne az egészségesebb dolgokra, hogy ezt te vele megvalósíthasd.
2013. márc. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
3-as voltam. Mármint a helyedben mondanám meg anyósodnak. :D Kicsit zavarosan írtam, de gondolom érted a lényeget. És természetesen nem arra gondoltam én sem, hogy egyáltalán nem ehet ilyet a gyerek. De sajnos nagyon könnyű őket elrontani és bizony ezek az élelmiszerek nagyon károsak, főleg nagy mennyiségben.
2013. márc. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
36%

Nem kell ebből sértődést csinálni. A család életébe ne szólj bele, azt esznek és azt adnak a gyereknek, amit akarnak, lelkiismeretük szerint.

A pároddal viszont beszéljétek ezt át és jussatok konszenzusra. Amikor összeköltöztök, utána már csak olyasmit tartsatok otthon, ami egészséges. Ha a gyereketeket így nevelitek, hogy ez a normális, akkor adhat neki látogatásokon a nagymama édességet, chipset, amennyiszer meglátogatjátok, attól neki semmi baja nem lesz.

2013. márc. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

# 3 Igen, egyik legjobb barátnőmmel volt ez, nagymamája iszonyú sok nasit vett neki mindig, ő meg titokban megette, most meg nagyon sok problémája van, allergiás, ekcémás, súly gondok. :(

Ja, barátom hosszú távra tervez határozottan , és már többször szóltam neki, valamennyire hatott...de csak valamennyire.

2013. márc. 2. 17:48
 8/29 A kérdező kommentje:
Ja, mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2013. márc. 2. 17:50
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy hiába beszélget el a párjával erről, ha ő neki így jó és nem akar ezen változtatni. Az én párom sem meggyőzhető, habár értem el nála fejlődést, de úgy tud könyörögni a csokis kekszért mint egy gyerek. De azért már hallgat rám néha, például az epres flakonos tejszínhabról a múltkor sikerült lebeszélni. Szóval, nehéz meccs lesz. Tényleg, kérdező beszéltél már a pároddal erről?
2013. márc. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy közeli rokonom családja kb. ugyanennyit törődött az egészséges táplálkozással. Minden mással el voltak foglalva, de a táplálkozással nem foglalkoztak. Aztán egyszerre két családtagnál találtak ugyanolyan rákot. Most eszeveszetten áttértek egy teljesen ellentétes táplákozásra /csírák, algák egyebek/, de attól tartunk, már késő. Próbáld meggyőzni legalább a barátodat, ha a családját nem is, hiszen vele tervezel élni.
2013. márc. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!