Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz táplálkozási szokások...

Rossz táplálkozási szokások barátom családjában, én lihegem túl?

Figyelt kérdés

Kedves családja van barátomnak, aránylag jól kijövök velük. Viszont számomra már nagyon egészségtelennek tűnik, amit csinálnak, például: leendő sógorom 3 éves kisfiát állandóan csipsszel,

cukros üdítővel, csokival tömik, vizet nem is kap, csak ilyen cukros löttyöket, ez amúgy is szokás náluk, hogy vizet nem isznak, csak szörpöt és kólát.

Barátom sem iszik vizet, vagy teát, csak ha teli van nyomva cukorral, rengeteg édességet eszik...

Sógorom gyerekét már egy-másfél évesen cukros-műdiós kajával etette anyósom, pedig szólt is neki a sógornőm, erre titokban adogatta a kezébe a nasikat.

Tudom, hogy szeretetből csinálják, de szerintem nem egészséges ez egy gyerek számára (sem).

Mielőtt ebbe belekötne valaki: közöm sem lenne hozzá, viszont ez kihat majd az én leendő családomra is, pl. párom fogai már most rosszak, vérnyomásproblémái vannak (az ételeket is túlsózzák), és nem akarom, hogy esetleg majd az én gyerekemet is spáros szörp, csipsz és társaival itassák, etessék.


Sértődés nélkül gondolom ez oldható meg...Másnál hasonló dolgok? Mit tett?


Válaszokat előre is köszönöm!


2013. márc. 2. 17:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%
Ja, most látom hogy beszéltél már vele. Hát, akkor reméljük fejlődőképes lesz.
2013. márc. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Igen, már beszéltem. A kisgyerek túlzott nasiztatása neki sem tetszik, de annyira nem érdekli a dolog.

Összeköltözünk-eleinte napi szinten ment a Fanta, Coca-cola. Tehát, hogy víz helyett itta. Mára már csökkent az adag, csak lelkiismeret furdalásom van, mert megvonom tőle, amit szeret. :/ Ja, a flakonos tejszínhabot ő is szereti.:D

2013. márc. 2. 17:56
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Bár én sem iszom meg a vizet (hajlamos vagyok a felfázásra, így sokkal jobb, ha teát iszom, mert vízből fele annyit sem tudok meginni, és jön a tömény, csípő érzés...), teát szoktam lefőzni, bele kevés cukor és sok citrom. Régebben én is a cukros üdítőket szerettem, de mint kiderült, gyerekkorom óta kezeletlen inzulinrezisztenciás vagyok (anya terhescukros volt), azóta sokkal jobb, ha én keverem be itthon az italom, minimális cukorral (amit beleszámolok a diétába természetesen). Érdekes, 3 hónapja derült azt ki, azóta nem bírom meginni a cukros üdítőket, leszoktam róla. Szerintem sem érdemes más nevelésébe beleszólni, de a pároddal mindenképp egyezségre kell jutnotok, hogy te nem akarod így nevelni a saját gyereketeket! Ha otthon jó példát lát, akkor nem akkora baj, ha a nagyszülők néha adnak neki egészségtelen kaját...
2013. márc. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
78%
Csak egy személyes tapasztalat arról, mennyire iszonyatos káros a szervezetre, ha valaki nem cukros szarokat iszik tiszta víz helyett: most karácsonykor történt, hogy egész nap kólát meg fantát ittam (nálunk csak ünnepekkor van ilyesmi). Éjszaka aztán arra ébredtem, hogy olyan szomjas vagyok, hogy komolyan mindjárt szomjan döglök, ilyet akkor éreztem máskor, amikor irtózatosan másnapos voltam nagy piálások után. Megittam vagy 3/4 liter ásványvizet úgy egyszerre, a flakonból, majd amikor abbahagytam, még utána is ittam. A sok cukros szar teljesen kivonta a vizet a szervezetemből, vagyis gyakorlatilag kiszáradtam, pedig én már felnőtt vagyok. Na most ha ennek megfelelően valaki folyton cukros szarokkal itatja a gyerekét és nem a tiszta vízre szoktatja, annak csak gratulálni tudok. Mondd el vagy mutasd meg a barátodnak, amit most leírtam, mert ez személyes bizonyíték, nem valami urban legend, hogy a cukros löttyök milyen veszélyesek!
2013. márc. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
45%
*jav: cukros szarokat iszik víz helyett...
2013. márc. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
78%

mivel én afféle vízmániás, vízivás hittérítő vagyok, így nem csak magamra figyelek ebből a szempontból, hanem a környezetemre is. a páromat már sikerült leszoktatni az ice teáról, és szerencsére elég sok vizet iszik mostanra.

azoknak az anyukáknak, akik nem adnak vizet a gyereküknek első körben küldenék két nagy virtuális pofont, másodsorban pedig adnék a kezükbe néhány tanulmányt arról, h mennyire fontos a vízivás. a cukros lötty csak elvonja a szervezettől a folyadékot, tehát kvázi egész nap ihatja szegény gyerek, mindig szomjas lesz. komolyan szinte fizikai fájdalmat érzek, mikor látom, h valaki nem iszik vizet egyáltalán.

kolléganő ékes példa, egész nap a kólásüveg a kezében, az összes foga olyan fekete, h ijesztgetni lehetne vele az embereket.


amit a párod családja csinál a gyerekekkel az nem szeretet! undorító felelőtlen egészségrombolás. és egyáltalán nem kínzás ha megvonod tőle a műanyag üdítőket, csokis kekszet, meg a többi mérget. nem vagyok amúgy egy biopunci, járok gyorsétterembe, ritkán még üdítőt is iszom, de napi 2l víz a minimum, h jól érezzem magam. és másnak is ennyit kéne innia, mert ez kell a szervezet egészséges működéséhez.


hála a jó égnek, megvan a lehetőséged, h a saját gyereked úgy neveld, ahogy szeretnéd, és neki meg majd arra lesz joga, h megmondja a nagyinak, nagybácsinak, h ő nem szörpöt kér az ebédhez, hanem narancslevet, vagy vizet.

emlékszem 5 évesen ittam először kólát, de kiköptem, mert szúrt :) ugye a szénsav :) kértem helyette vizet, adtak, mindenki boldog volt.


elég kevés intelligenciára következtetek, amikor bizonyos családokban a kajával-üdítővel fejezik ki a gyerek iránti szeretetet. ha később sem tudod rávezetni a párodat az egészséges étkezésre, ivásra, akkor jobban teszed, ha búcsút intesz neki, mert egyrészt a gyereket is így nevelné, másrészt szegény gyerek elég hamar elárvulna, ha az apja már fiatalon a káros étkezés rabja.

2013. márc. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

TEsóm erősen elhízott volt. Őt nem nyomták ezekkel, de nagyon szerette. Pontosan ezért nem is nagyon volt otthon. DE a cukros üdítők igen.

Mst életmódváltásba kezdett, leállta cukros üdítőkkel, kb hetente fut és leadott 30 kg-ot dec 10-e óta. Ami szomorú, hogy alig ahhoz képest max 10 kg fogyásnak gondolnám, de szerencsére nem látszott azért annyira elhízottnak, csak mivel utóbb már tudom hány kg volt, ezért íram az első sorban.

A lényeg, hogy letette a cukros üdítőt, a többi változtatás nem ilyen nagy, mégis hatalmas eredmény.

(Ő napi 2-2,5 flakon 2les üdítőt ivott meg.

2013. márc. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van.


Én attól kapok frászt, ha a GYES-en lévő anyukák gyorskajáldába hordják a gyereküket. Ezeket visszaküldeném dolgozni, semmi értelme, hogy otthon legyen, ha még önállóan megetetni sem képes a gyerekét.


Majd a saját gyereked esetében kénytelen leszel szabályokat kikötni, a párodnak pedig finoman elhinteni párszor, hogy nézze meg az egészségét, menjen el szűrővizsgálatokra, ott hátha kap valami prospektust, amiben elolvashatja, hogy mit tesz magával.

2013. márc. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen szólnék érte. Igazából nem érdekelne, hogy most sértődés lesz-e, vagy sem (na jó, könnyen beszélek...), de a kisgyerek érdekében, aki gyakorlatilag nem tehet arról, hogy mit kap enni, megpróbálnám. A kissrác nem tudja megválogatni, hogy mi az egészséges étel, és mi az, amivel tönkre teszi magát, és ha kiskorától ezekhez van szoktatva, akkor pedig később sem lesz rá igénye, hogy változtasson. Csak akkor, amikor már megvan a baj; elhízás, cukorbetegség, szív és érrendszeri problémák. Minden családi veszekedés megér annyit, hogy ezeket elkerüljük.


Én kövér kisgyerek voltam, és tudom, milyen borzasztó dolog átélni azt, hogy minden egyes áldott nap zaklatnak a suliban. Utána pedig hazamész és bőgsz a tükör előtt. Anyám is tipikusan az az étellel szerető fajta. Én tuti, hogy nem úgy fogom nevelni a gyerekem, hogy a kaja legyen a középpontban. Mindent megteszek majd, hogy megóvjam attól, amit nekem át kellett élnem.

2013. márc. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
55%

A legrosszabb ebben az, hogy az ember nem érzi az ízeket. Annyira túl vannak ízesítve ezek az "ételek, italok" hogy megőrülsz.

Én a "nagy fogyásom" előtt ettem-ittam minden sz@rt, aztán egy olyan diétán voltam, hogy 4 hétig csak fehérjeport ittam. Aztán elkezdtem újra szilárdat és egészségeset enni, és sokkal intenzívebben éreztem akár egy szem borsó ízét is.


A másik pedig az, hogy sokan nem tudnak főzni, nem ismerik az ételeket és a hozzávalókat.

Pl.: a főzelék is egészségesebb, ha búzaliszt helyett kukoricalisztet, tejföl helyett pedig kaukázusi kefirt teszek bele.

2013. márc. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!